Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Carska kockavica - Fritillaria imperialis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Carska kockavica - Fritillaria imperialis

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 13:56
Originalno poslano od člana matilda matilda napisao:

prošle godine sam imala na cvijetu dvije čahure pune sjemenki


prema savjetu Bake Bea sjemenke su posijene kasno u jesen i evo što me dočekalo prije dva tijedna




prva faza uspješno realiziranaThumbs%20UpThumbs%20Up .... sad se još samo morama opremiti sa puuuuuno strpljenja da dočekam krajnji rezultat.


matilda, svaka čast Clap

a što je s mamom? cvjeta li i ove godine?

kažu da sjeme oslabi lukovicu pa me zanima info iz prve ruke
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 13:52
ClapMatilda, svaka čast, uspjela si.
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 13:39
prošle godine sam imala na cvijetu dvije čahure pune sjemenki


prema savjetu Bake Bea sjemenke su posijene kasno u jesen i evo što me dočekalo prije dva tijedna




prva faza uspješno realiziranaThumbs%20UpThumbs%20Up .... sad se još samo morama opremiti sa puuuuuno strpljenja da dočekam krajnji rezultat.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 14:36
moja crvena cvjeta
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2011 u 19:04
Moje fritilarije izlaze van , imam žutu , crvenu i skoro crnu ali ne kao ove dvje sorta =persica= sitni zvonćići koji vise na glavnoj stapki.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 12:12
Imam ovaj prekrasni cvijet oko 3 godine. Svake godine u proljeće lijepo izraste i vidim da svake godine izraste jedna do dvije stabljike više. što me veseli ali.... Nakon što postigne visinu oko  30 cm počne venuti i na kraju se osuši list i stapka. Nije još cvjetala. Polijevam povremene ali zaista ne znam što da učinim da mi konačno procvjeta , odnosno da  naraste do cvijeta.     .smile85
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 13:29
tek sad sam pročitala o ovom cvijetu ja sam je imala prošle godine žutu i naranđastu  i cvjetale su odmah s tim da sam ih stavila u oktobru mj. ali nažalost ove godine ih nema ili su se smrzle a ne vjerujem jel su prezimile ili ih je pojela neka životinjica
Na vrh
mary 74 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mary 74 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 10:28
ja isto nikad nisam vidjela ovaj cvijet. Zaista je prekrasan.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 20:30
nikad prije nisam vidjela ovaj cvijet, prekrasan je. idem u potragu za njim!
Na vrh
pčelica maja View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica maja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 09:52
Dobro da sam uspjela doći do vas,skoro sam ubila svoju friti auroru pretjeranim zalijevanjem.Na vrečici nije ništa pisalo o zalijevanju,pa sam pretpostavila da treba puno vode. Sad još nema ni sunca,valjda mi neće istrunuti. A baš je lijepo narasla,i sa strane tjera jednu. Inače,u tegli je.Kad ocvate da li da je ostavim u tegli i odnesem u podrum,ili nešto drugo?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 20:03
Krtice nisu štetočine,samo malo nereda rade no NE JEDU BILJKE.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 18:30
Ja mislim  da kraljevske kockavice baš tjeraju krtice i ostale napasnike svojim mirisom, tako sam pročirao Ermm
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 17:04
Aha....onda je dobro saditi narcise zajedno s drugim lukovicama.
Lukovice narcisa tjeraju i krtice
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 17:21

Lukovicu carske krune rado pojedu voluharice pa ju je dobro posaditi u metalnu ili jaču plastičnu košaricu koja će spriječiti voluharice. Meni su voluharice prve sezone pojele sve carske krune i tulipane. (Narcise ne jedu). Sada sadim lukovice u plastične košarice pa voluharice ne mogu do njih, a puno je i jednostavnije vađenje lukovica iz zemlje kada su u košaricama (preporučljivo je lukovice nakon 3 godine izvaditi i posaditi na drugo mjesto).

Na vrh
ljiljan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 20:00
 Mozes ih ladno odvojit,i posadit na vece razmake,samo treba da se prekriju sa mlacom,kore drveta.Ali da rasteruju miseve to nije tacno.
Ja ih imam 10 komada,razliciti.Nemoj ih u proljece samo mnogo zaljevat,nevole mnogo vlagu,
Inace nisu mnogo zahtjevne biljke.
pozdrav
Na vrh
sasafras View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sasafras Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2009 u 13:38
Nabavio Fritillariju imperijalis rubru. Jel ima neko nekakvih iskustava da udjeli neki savjet.
To je jedna lukovica ali u vanjskoj ovojnici ima 3 male lukovice. Dali ih mogu odvojiti pa imati 3 biljke ili moram sve ovako kako je, posaditi. Mogu li je sada posaditi u neku veću posudu.
Unaprijed zahvaljujem.
Pozdrav
 
PS: Sad vidim da ima i tema lukovica. Izvinjavam se ali se još dobro ne snalazim. Tu ima toga ko u priči.
Ništa mi ne pada na pamet
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 22:28
fritilarija ne voli vlagu ,jer brzo trune u natopljenoj zemlji.A to što smrdi ,to je super jer taj miris rastjeruje voluharice.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 10:16
Nije kasno za sadnju, sad zapravo tek počinje jesensko vrijeme za sadnju, moći će se saditi sve do zime. Sade se uglavnom van, i bez problema prezimljavaju.
Meni su moje 2 koje su mi cvale prošle godine nestale - očigledno kriva pozicija. Počela sam sad s nabavkom novih, pa ću ih posaditi negdje na vrt ove jeseni.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 08:50
Konačno sam ju i ja našla,žutu i crvenusmile213
sad mene zanima dali je kasno da ju posadim,mislila sam ju saditi vani u zemlju,lukovice su ogromne,čak neke imaju male žilice i jako smrde?
čovjek uči dok je živ
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 14:44
pa to je krasno ,znači da se i ja mogu nadati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.