Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lukovice u posudi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lukovice u posudi

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 05:48
Tea postoje tzv. ukrasne posude svih mogućih oblika, veličina i boja izrađene od terakote, obojane keramike, imitacija drveta ili pletenih košara i sl. ovisi o tome što ti se sviđa, pa ih možeš bojom uskladiti s bojom cvijeta. Nemaju otvor za odvodnju pa osim što pridonose lijepom izgledu, služe i da se ne ošteti namještaj, a svakako će spriječiti zagrijavanje tegli naročito crnih. Da ne bi biljka stajala u vodi na dno se obično postavi malo krupnog šljunka i ne zalijeva često i obilno. Manje nisu skupe, velike jesu, ali je investicija za dugo godina. Prije zime ih treba oprati spremiti na mjesto gdje se ne smrzava.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 16:40
Otok,hvala na odgovoruWinkNažalost,već sam stavila zemlju i posadila lukovice.Budem smislila nešto drugo..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 17:15
Tegle možeš ako su veće s unutarnje strane obložiti stiroporom pa onda nasuti zemlju.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 14:36
Cikas krasni suClapLjepo izgledaju u toj tegli.Super si ih smjestilasmile99
Imam jedno pitanjce u vezi držanja biljaka u teglama.Ima li netko kakav prijedlog kako zaštititi teglu od prekomjernog pregrijavanja?Sad dok još nije jako zatoplilo je u redu ali po ljeti se tegle jako zagrijavaju i skoro pa da kuhaju zemlju i korjen.Ja sam pomišljala da ih stavim u velike vrećce ali ne čini mi se kao neko rješenje.Ima li neko od vas kakvu ideju?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 14:53
E ja nisam mogla odolit a da ove šafrane ne posadim u pitar i uživam u njihovoj cvatnji dok traje. A poslje sele u vrt, gore ih ne vidim svaki dan a ja želim uživat u njima.



Baška Voda
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 00:22
Obećajem Wink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 17:35
Samo nek su nam one žive i zdrave i priredi ih za slikanje.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 22:11
Istina,pametno zborišLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 21:48
Ma tako mi cvjetoljubci želimo sreču jedni drugima da uspiju.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 19:28
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Ma dobro će njima i tu biti samo nek imaju tvoju ljubav i sve je ok

Hvala puno na takvim riječimaBig%20smile
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 18:22
Ma dobro će njima i tu biti samo nek imaju tvoju ljubav i sve je ok
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 12:03
Za ovu sezonu prošla baba s kolačima,već sam ih posadila u plastične a ne bum mjenjala,bar ne dok ne završi sljedeće sezona.Do sad je bilo u redu,pa još ovu godinu nek izdrže ovako.Nije ima tako loše,jer da je već bi to pokazali.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 21:41
Ma Tea nema veze nikad ti nije kasno nabaviti glinene lončiće ja ih imam još nešto i u podrumu,a one jako stare držim na regalu kao ukras.Jednom ću i njh prikazati.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 12:11
Ja sam i ove godine prekršila vlastito obećanje da ću lukovice ove jeseni posadit u keramičke tegleAngryljuta sam sama na sebe al jednostavno je tako ispalo.Puno sam vremena uopće izgubila na kupnju zemlje da ih posadim i nisam više mogla čekati još i da kupim te teglice.Ko zna do kad bi to potrajaloConfusedMislim da je bolje i ovako nego da su čekali još mjesec dana.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 20:37
Neke sam izvukao iz podruma,a neki su kupljeni prije nekoliko godina to su ovi manji,a imam i još nekih oblika.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 12:45
Ovo ti je super,fenomenalno.To si kupio ili odnekud izvuko?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 21:10
Tea zar nije ljepo u ove posude posaditi lukovice ma bilo koje vrste zamisli samo svoje ljiljane u ovim posudama.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:02
Bili kod nas u trgovini amarilisi jako jeftini procvjetali,ali nisam htio kupiti:Hoču da kupim lukovicu pa da sam uzgojim.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 23:20


Od novih lukovica planiram za sada jedino saditi ljiljane,amarilise i ciklame a za druge ne znam,sto mi se svidi.Javit cu kad nabavim
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 22:32
Ja sam pitao tebe kad nabaviš lonce od gline dali češ saditi neke nove lukovice i da čekamo rezultate,a ja ću kako sam i obečao sebi nabaviti ljiljane i amarilise da vidim kako će mi napredovati.Kad to bude bit će i slika.Vidim da si pitala koliko puta treba zaljevati cvjeće kad je u glinenim loncima pa jednostavno zalij kad je suh supstrat to ti i ja tako radim.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,171 sekundi.