Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Singonij - Syngonium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Singonij - Syngonium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 19:31
Ja sam moje sadila tek sa korjenjem, ali sam vidjela da se prime i ovako u zemlju pa vlažno, tako da slobodno odlučiš koju ćeš varijantu isprobati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 19:27
Hi, Frida,
 
to je to, moj ti je savjet odmah u zemlju, drzi lagano vlazno, ali ne prevlazno.l
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 01:06
 Evo imam je i ja ( jel to to?)...nabavila pelcer iz skole...
 Sad me zanima trebam li ga držati u vodi dok pusti žile ili odmah posaditi u zemlju?


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:44
Moji su dobro i isto su kupljeni u Pevecu tako da ne znam dali su patuljci ili divovi , vidjeti ćemo .
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:24

Teak, nasla i ja ova tvoja dva zadnja. Cini mi se da su to patuljasti kultivari. Jesu li kod tebe patuljasti? Tako su cakani! Kupila sam prije pet-sest dana, i malo presadila, jer su bili osteceni (u Peveca, po 10kn), i evo vec tjeraju mlade listice. Suuuper su!

 
Kako su tvoji?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 20:42
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Teak,u pravu si. Ja sam jednoj stavila čavao u teglu i sad konačno tjera listove.Do sad je stagnirala,niti za bacit niti za ostaviti.



... pa rekla ti ja samo dodaj hrđave čavle, ne u nogu u teglu draga smile96
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 20:38
Teak,u pravu si. Ja sam jednoj stavila čavao u teglu i sad konačno tjera listove.Do sad je stagnirala,niti za bacit niti za ostaviti.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2008 u 20:34
smile55 i samo bih nadodala;

voli gnojivo obogaćeno željezom
Na vrh
ruža View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 00:14

syngonium  podophyllum-  mjesto s više svijetla, ne na suncu

                                        -ljeti štedljivo zaljevati, vodom sobne  temperature 
                                        nikad ne ostavljajti biljku da stoji u vodi
                                        - tem. minimum 15 C ljeti i zimi
                                       -rahlo, humusom bogato tlo,
                   
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 18:40
Samo ga dobro zaljevaj jer on voli vodu, ali s obzirom da je zima ne pretjeruj i nemoj ga ostaviti na hladnom.

Najbolje je da mu naliješ vodu u podložak pa da "pije" sam.
Na vrh
bernini View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bernini Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 16:17
Ja sam pre dva dana dobila pelcer sigmonijuma ali sam ga odmah posadila u zemlju jer je imao male vazdusne korenje dali sam pogresila ili i tako ce da se uhvati?
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 20:52
Samo da pohvalim nasu dragu kolegicu Teu
Danas sam dobio prekrasan primjerak Singonija,zahvaljujuci njojsmile79
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 14:19
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2007 u 21:27
Za sve je to zasluzno vase znanjesmile79
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 19:46
tibor zasluzio si
i kolace naravno
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 12:48
Ljudi, divni ste...
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 12:21
Dina i Maso strucnjaci , juhuhuhuhuhusmile213.....vidis ti Dina kakve komplimente dobijamo
 Tibore zasluzio si velikusmile79za ovo!
...mada sam ja jos miljama daleko od strucnjaka,ali trudim seBig%20smile
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 11:57
Oceana,nista ne brini.
Ako se pocne siriti..ukloni i to je to.
Slazem se u potpunostima sa mojim dragim strucnjacima iznadsmile79
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 19:32
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2007 u 19:27
tnx Dina. 
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.