Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonova noga - Nolina recurvata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonova noga - Nolina recurvata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 15>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 18:18
Hvala vam!
Ja sam je maknula, bila mi je preko puta ulaznih vratiju.Vidjet ću šta će biti dalje. Uglavnom ja je svaki drugi, treći dan malo recnem. Ne šišam zeleno, samo smeđe. Bumo vidli. Inače nemam pojma odakle je , dobila sam je na poklon.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 10:03
VanDiemenica,mislim da ne treba da se sekiraš.Koliko ja znam,noline se inače šišaju.Vrhovi listova počinju da se suše i uklanjaju se šišanjem.Listovi koji su stariji,dakle oni prvi,normalno je da počinju da žute i da otpadaju kao i kod drugih biljaka.Bitno je da kreću novi listovi iz sredine.To je znak da je uredu.
Ja svoju nolinu redovno šišam i lijepo napreduje.Kako se suše donji listovi tako rastu i novi pri vrhu.
Tvoja nolina je prekrasna.Prelijep primjerak smile39
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2010 u 09:38
stvarno ti je predivna... moguce da je od propuha?

di si ju kupila predivna mi je ja si moram jednu nabavit ciljam vec dugo na nju ali nikako ju kupiti....

Per aspera ad astra.



Na vrh
VanDiemenica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VanDiemenica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2009 u 14:40
Kao prvo sve najbolje za Novu godinu!!!
Imam problem s mojom slonovom nogom. Preselila sam je prije 5 mjeseci u novu kuću. Sve je bilo ok  dok nisam pred dva tjedana primijetila da se suši na vrhovima. Inače bogata i zelena, malo me hvata panika jer se suši stvarno brzo. Svaki dan otkrijem novu hrpicu suhih listova. Počela sam je intenzivnije špricati ali je i dalje zaljevam svakih deset dana. Ima li ko kakvu ideju šta bih još mogla napraviti.... Ne dolazi u obzir da je stavim negdje drugdje, nemam kamo s njom, osim toga svugdje je dosta toplije i tamnije (to joj koliko znam ne bi odgovaralo, vole hladnije i svijetlo) ili se možda varam?? Stoji nasuprot izlaznim vratima, da li je moguće da je to od propuha? Kako onda preživljavaju one koje su cijelo vrijeme vani??







Na vrh
Lidach View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lidach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2009 u 12:38
Ja imam problem sa svojom slonovom nogom, dobila sam ju od svekrve ali su ju oni kupili u nekom trgovackom centru i cini mi se da su neku bolest donijeli s  njom jer na liscu ima neke bjele sitne zivotinjice koje se ne micu a onako su nekako pepeljaste i kao da su listovi pokriveni nekom sitnom paucnom? Sto je to, kako se to lijeci? Inace ima novih listova, smjestena je u blizini radijatora pred balkonskim vratima i to joj pase (kod mene je cca 5mjeseci)
Na vrh
Neva View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 94
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Neva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 14:52
Prvo, mislim da si jadnicu ushokirala promjenom. Daj joj vremena da se privikne. Drugo, kakva joj je noga tj. donji dio debla, je li isto tako mekan kao i gornji? Jer ako jest, onda je definitivno stvar u previse vode, a tada ju trebas pustiti da se skroz isusi zemlja prije ponovnog zalijevanja (uostalom, vise-manje ju se tako i zalijeva). Slonova noga drzi vodu u tom zadebljanju na dnu i cim zadebljanje pocinje biti manje, znaci da je previse zalijevas. Sve zavrsava truljenjem...
Konacno sam pronasla mjesto na kojem blistam.
Na vrh
Alice View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alice Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 11:25

Pozdrav.. Nova sam ovdje..  Svi vi imate tako prekrasne nolinice... Neznam koja mi je ljepša.

I ja imam jednu. Al moja je, užasna.. Primjetila sam zadnjih par mjeseci da je dosta pala, premjestila sam je na prozor, ali nema pomaka. Stan mi je na sjeverozapadnoj strani zgrade, sa jako malo sunca i svjetla.  

Pomirila sam se s tim da u stanu jednostavno nema nade za prave biljke i da sam osuđena na umjetne kale i kojekakvo drugo umjetno bilje.

Jučer sam donjela nolinu na posao gdje ima jako puno svjetla.
Sad ću pokušati opisati njeno stanje, ako ima netko kakav dobar savjet da ju spasim.
 
Dakle, od njezina 5 izboja iz kojih su izvirivali zeleni listovi, na 2 izboja ti listovi su otpali(ne jedan po jedan, nego svi zajedno), kao da su istrunuli. A čini mi se da će i ova ostala 3 doživjeti istu sudbinu. Stablo je na vrhu jučer bilo jako mekano, kao da je istrulilo. (Mekano je neka 3-4 cm na gornjem djelu debla)
 
Danas već vidim neke promjene. Stablo, ono što je bilo mekano, malo se stvrdnulo, po cijelom drvetu mi se pojavila smola (na nekih 5-6 mjesta) i to na strani koja je okrenuta prema suncu. Stavila sam ju na sunce na prozor, em zato što nje jako sunce, em što mislim da joj treba promjena od one tame i mraka, em se sunce na tom djelu prizora makne do podneva.  Nemam pojma dali je ta smola dobar znak? Ili da ju ipak maknem sa sunca?
 
Čitala sam gore da te mekane djelove treba odrezati i zaliti cvjećarskim voskom, međutim, sad kad se ta kora na vrhu počela stvrdnjivati, neznam dal bi ipak to trebala napraviti?
 
Bila bih zahvalna na nekom savjetu.. :)
 
 
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2009 u 21:31
Evo i moje nolinice..mala je ali ja ju obožavam
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 20:04

Sve su vam noline jako lijepe, a ova tvoja Sonja je pravo iznenađenje, obzirom da je cjelu godinu vani, to je baš dobro znati, a bilo bi dobro znati i gdje živiš da znamo kod koga od nas može preživjeti vani.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 00:28
Moja Nolina nikada nije bila u kući-uvijek je vani na balkonu, na punom suncu.
Zimi je sklonim ispod nadstrešnice gdje dobiva svjetlo ali ne i kišu. Za svaki slučaj maknem podložak, ako se zemlja kojim slučajem puno napije da barem može oteći.




Kod mene je već 6 godina (kupila sam je u malom pitariću, 3 komada i odmah razdijelila).
Prošle zime je čak bila pod snijegom i ništa joj se nije dogodilo. Nije to tako osjetljiva biljka kako se misli






Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 20:41
Lora prekrasna dracena i časna pionirska da više neću spomenuti kavuWinksmile222
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 18:19
mare, mare koliko ću ja ispaštati tu kavuLOL
Biljka s desne strane ti je dracaena compacta....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 17:57
hvala vam da ste aktivirale ovu temuinače bi mi promakla...da hoću ne stignem pogledati u karatkom roku sve ljepote vgrtnog i kućnog bilja....Bromelije krasna ti je nolina...Lora tvoju sam vidjela uživo ,između dvije kaveWink i jako je lijepa i zdrava ali draga koja ti je ova krasna biljka s desne strane?
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 17:28
Nolina i treba biti bujna, to je njena karakteristika, evo da se pridružim sa mojom
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 14:38
meni se sviđa tvoja noga, odnosno slonova noga Wink
listovi naravno imaju tendenciju rasta to je uobičajeno dapače listovi se ćak frču smile71evo vidi da je i kod moje lišće dosta naraslo  sa time da moja ima nešto dužu nogu a i pelcer


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 23:37

Evo te moje slonove noge.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 12:31
Ma ne želim "kilavu sa 2-3 lista", nego onakvu kakvu sam kupila: lijepa noga iznad koje su čuperci kratkih listova. Mene smeta što su listovi postali predugački i previše ih ima - tako da zaklanjaju "nogu" i više mi ne izgleda onako posebno. Uslikat ću ja nju ali mi treba vremena da savladam sva tehnička znanja oko prebacivanja slika, stavljanja na forum i sl. Naime, u mojim godinama nije problem nešto naučiti - problem je što (ako se time svakdnevno ne služiš) to brzo i zaboraviš!. Da vidiš policu iznad moga kompa: post it do post it-a!!!  Pozdrav!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 06:54
Čitam i čudim se,pa opet čitam i čudim se....Cimi,ti bi da ti je "kilava" sa 2-3 lista?!LOL
Ne kužim,ti nebi da bude bujna?Pa takva bi trebala biti,znači da je zdrava,odgovara joj i mjesto i njega i to pokazuje raskošnim rastom.Joj šteta da nemam neku kilavu nolinu pa da se zamjenimo.
Šalim se,budi sretna što ti tako lijepo raste,i uslikaj je da malo ljubomorne,barem ja,budemoWink
I naravno,dobro došla na forumHug
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 04:01
Imam nolinu koja mi je bila prebujna pa sam joj odrezala sve lisne rozete. Nakon nekog vremena niknule su nove rozete,  no i one su postale prebujne. Inače ju jednom - dvaput godišnje pognojim tekućim gnojivom, a zalijevam ju prilično rijetko. Zna li netko da li su noline inače bujne ili ja u nečemu griješim kod uzgoja?
Na vrh
Marusha0410 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marusha0410 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2009 u 23:55
Originalno poslano od člana salomon salomon napisao:

http://farm3.static.flickr.com/2251/2280899773_9be38bd136.jpg?v=0">


daj mi molim te objasni kako ti je uspijela ona mala zelena biljka što je do slonove noge.....men se cijela sasušila
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.