Vrijesak - Calluna |
Odgovori | Stranica 123 4> |
Korisnik | |
kacunak
Odrastao grm Pridružen: 13 Kolovoz 2013 Lokacija: BiH Status: Offline Bodovi: 1086 |
Opcije poruke
Hvala(0)
Objavljeno: 26 Listopad 2023 u 08:39 |
To je Calluna, ima te nježnije listiće, mekane. Erika ima igličaste sukulentne listiće. I ja sam nabavila ovu nježniju, prezimiće vani na terasi, pa ću da vidim. Koliko ja znam, u kuću ni jedna neće i ne mogu u kući prezimljavati.
|
|
Sponzorirani linkovi | |
ajama
Cvjetni guru Pridružen: 30 Siječanj 2012 Lokacija: slavonija, Status: Offline Bodovi: 5957 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
|
|
aurelia
Odrastao grm Pridružen: 25 Veljača 2016 Lokacija: Zagorje Status: Offline Bodovi: 1341 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Novitet za poželjeti...
|
|
|
|
Nisa
Neukroćena biljka Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017 Pridružen: 16 Ožujak 2013 Lokacija: Drinovci Status: Offline Bodovi: 3089 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
ni ja, tek kad sam vidjela za kupiti; vidit ćemo kako će se ponašati ako prežive
|
|
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
|
|
administrator
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
administrator tata-mata foruma © Pridružen: 28 Siječanj 2007 Lokacija: Zlatna dolina Status: Offline Bodovi: 6910 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Nikad čuo za njih....
|
|
Nisa
Neukroćena biljka Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017 Pridružen: 16 Ožujak 2013 Lokacija: Drinovci Status: Offline Bodovi: 3089 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
|
|
janja-nja-nja
Već proklijao Pridružen: 01 Studeni 2014 Lokacija: Predgrađe Zg-a Status: Offline Bodovi: 217 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Kod mene dva (roza) imaju jake zelene grančice, a ostali su se 'osušili'. Ja sam ostavila da potjeraju možda iz korijenja. Inače, imam samo taj rozi s zelenim grančicama i jedan'žuti' koji sad ima svijetlozelene grane, a bio je prefarban žutom bojom ( Plodine, bogzna što je tim ljudima koji to prodaju. Kome još pada na pamet sprejat bojom vrijesak?!).
|
|
Aubrieta
Novo sjeme Pridružen: 20 Studeni 2015 Lokacija: Županja Status: Offline Bodovi: 13 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Drage moje vrtlaruše ( i vrtlari ),
s obzirom da svugdje piše da je calluna zimzelena biljka, da li to znači da je tijekom godine zelene boje ? moja 4 grmića callune posađena jesenas sada su ( svibanj ) poprilično smeđi i izgledaju mi sasušeno..pitam jer neznam da li ih trebam proglasiti " mrtvima " i izvaditi van što rado ne bih jer kad procvjetaju izgledaju krasno.. Hvala na odgovoru |
|
Mari,5510
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Cvjetni guru Pridružen: 30 Srpanj 2009 Lokacija: Hrvatska Status: Offline Bodovi: 12480 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Mimar je, baš ti je pravi ukras vrta
|
|
mimar
Trajnica Pridružen: 01 Veljača 2008 Lokacija: Srbija Status: Offline Bodovi: 2123 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Erika prezimljava i -20C, sunčana pozicija, leti redovno zalivanje, zimi dovoljne padavine, na proleće malo djubriva, posle cvetanja orezivanje da se održi oblik i pospeši naredno i garantovano najlepši ukras u bašti, u vreme kad retko šta ima boju (barem kod nas na kontinentu).
S početka cvetanja današnje stanje |
|
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
|
|
bugicaza5
Cvjetni guru Pridružen: 11 Siječanj 2014 Lokacija: Karlovac Status: Offline Bodovi: 8291 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
macorka, slobodno posadi vrijesak u vrt, na mjesto gdje se voda ipak ne zadržava predugo ili napravi drenažu kamenčićima ili stučenom ciglom. Kako je to zimzelena biljka, dobro podnaša temperaturne minuse. Moj je u vrtu već treću godinu, samo na kraju zime orežem ocvjetale stabiljke sve do listića ili novih mladih izboja - to potiče da bude grmolik, a pogotovo bolju cvatnju. Ako je suha zima, poželjno ga je i malo zaliti. Nažalost, nisam sad u prilici staviti njegovu slikicu, cvate stalno.
|
|
macorka
Mladi grm Pridružen: 02 Travanj 2012 Lokacija: Koprivnica Status: Offline Bodovi: 512 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
A kasnije? Jer piše da je to zimzelena biljka.
|
|
dijana7566
Neukroćena biljka DONATOR Pridružen: 25 Veljača 2011 Lokacija: Osijek Status: Offline Bodovi: 3643 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Uvijek sam ih sadila van i uglavnom je izdržala do proljeća.
|
|
Pozdrav iz Osijeka
|
|
macorka
Mladi grm Pridružen: 02 Travanj 2012 Lokacija: Koprivnica Status: Offline Bodovi: 512 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Na ovoj temi već dugo nije nitko pisao, šteta, biljka je prekrasna.Dobila sam je nedavno pa me zanima da li da ju presadim van na gredicu ili da je ostavim u tegli na balkonu? |
|
anabistrica
Neukroćena biljka 4. Najljepši vrt - prijatelj životinja Pridružen: 09 Studeni 2011 Lokacija: Marija Bistrica Status: Offline Bodovi: 4011 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ma daj, za bršljan tražiti 100 kn je prava pljačka da je ne znam kakav. Pune su šume bršljana. Dobro, nije šareni nego obični zeleni, ali i taj je lijepi.
|
|
Lepe ti je Zagorje zelene
|
|
Retriver Sara
Cvjetni guru Pridružen: 06 Lipanj 2009 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 8979 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
u MBM-u je lijepi izbor različitih bršljana, dosta bogata mala teglica po 8,80 kn |
|
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...
zagreb |
|
orhideja4
Upravo klijam Pridružen: 22 Svibanj 2011 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 134 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ovu su moje koje trenutno rastu na mom balkonu, a ja molim Boga da ih mraz ne uništi
Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us |
|
orhideja4
Upravo klijam Pridružen: 22 Svibanj 2011 Lokacija: Zagreb Status: Offline Bodovi: 134 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Hvala :) Baš sam se pitala di je to u Zg :D Ja sam prošli tjedan našla na Kvatriću (tamo gdje su cvjećarne) Konzumovu cvijećarnu i u njoj callune po 3 kn. Bile su svježe i prekrasne. To su one manje, ne one velike. A velikuh sam vidila u Konzumu u AM po 29kn. Kako zaštitite plastične tegle na balkonu? Ja ih imam hrpu što sa maćuhicama, što s callunama, ericama i ostalim zimskim biljem? |
|
11111
Trajnica Pridružen: 12 Ožujak 2012 Status: Offline Bodovi: 2457 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
ovo je ogromna caluna ..visine dva pedlja
|
|
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
|
|
Baka Bea
Trajnica Pridružen: 19 Ožujak 2008 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 2451 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
I ja sam ih nekoliko i zaštićenih i nezaštićenih.
Za calunu 34 kn Primjećujem da su morske cijene 3-4 puta veće nego na komtinentu. Dobila sam od poznanice podatak da su na Rabu za bršljan tražili 100 kn, a ljudi su htjeli ozeleniti zid apartmana. |
|
Odgovori | Stranica 123 4> |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |