Nazivi ljekovitog bilja |
Odgovori | Stranica 123> |
Korisnik | |
macorka
Mladi grm Pridružen: 02 Travanj 2012 Lokacija: Koprivnica Status: Offline Bodovi: 512 |
Opcije poruke
Hvala(0)
Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 09:02 |
sikavica - silybum marianum
|
|
Sponzorirani linkovi | |
gute Fee
Cvjetni guru ZLATNI DONATOR Pridružen: 23 Lipanj 2010 Lokacija: tu i tam Status: Offline Bodovi: 7699 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Meni je ovo poznato pod imenom KORNBLUME , latinski naziv je identican !Ako zelis , ja mogu pogledati ovdje . Koliko grama trebas ? |
|
pr1nc0
Novo sjeme Pridružen: 16 Ožujak 2012 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 43 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Ovo su neki od naziva: plavulja, plavica, modrulja, modruš
|
|
Lavandablue
Mladi grm Pridružen: 25 Travanj 2008 Lokacija: Yugoslavia Status: Offline Bodovi: 601 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Molim za pomoć:
Potrebni su mi narodni/trivijalni nazivi za obični jednogodišnji plavi RAZLIČAK (lat. Centaurea cyanus). U prodavnici zdrave hrane nisu čuli za njega, a trebaju mi cvetne krunice za neku mešavinu čaja. |
|
danijelar
Novo sjeme Pridružen: 09 Lipanj 2012 Status: Offline Bodovi: 9 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Pozdrav Fermina Daza, gledam tvoje divne aloe i neadam se da ću jednom dobiti tvoju sadnicu, zadnji put si mi rekla da ćemo se dogovoriti, nije me dugo bil na forumu, hvala na odgovoru.
|
|
Fermina-Daza
Odrastao grm Pridružen: 21 Travanj 2008 Status: Offline Bodovi: 1594 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Molim, molim.
Vidim da su u pravim rukama, to mi je drago. |
|
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
|
|
monstera
Cvjetni guru Pridružen: 24 Kolovoz 2011 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 11895 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Veliko Hvala,Fermina -Daza Od Srca,za sadnice aloa,sretno su stigle,Hvala ti još jednom!
|
|
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
|
|
Lovro
Neukroćena biljka Pridružen: 18 Rujan 2010 Lokacija: Varaždin Status: Offline Bodovi: 4174 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Hvala Fermina-Daza!
|
|
Varaždin, stari moj grad!
|
|
Fermina-Daza
Odrastao grm Pridružen: 21 Travanj 2008 Status: Offline Bodovi: 1594 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Od arnike se pravi tinktura i mast.Oboje je dobro za udarce, otekline,podljeve... Ali kako je arnika kod nas rijetka biljka ( raste po brdskim pašnjacima i livadama) ona je zaštićena pa ju se ne bi smjelo brati. U Sloveniji ili nekoj drugoj alpskoj zemlji je ima u izobilju. Vjerujem da se kod nas može kupiti mast i tinkura od arnike ali za rečene probleme ima i drugih, također prirodnih, riješenja. |
|
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
|
|
natalija
Cvjetni guru Pridružen: 15 Prosinac 2007 Lokacija: zadar Status: Offline Bodovi: 5452 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
of ftopic - lovro za djecu je provjeren recept mjesto udarca namazati maslacem/margarinom,
čim se lupne,namazati, prije nego skoči čvrga, ja uvijek imam malo pakovanje u frižideru za takve slučajeve a kažu da je dobra i svinjska mast |
|
Lovro
Neukroćena biljka Pridružen: 18 Rujan 2010 Lokacija: Varaždin Status: Offline Bodovi: 4174 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Fermina-Daza, čula sam o kremi od arnike da je dobra za otekline, i podljeve...a pošto Lovro ima malo malo "šljivu" od svojih istraživanja , a ja od njega...mislim da bi nam dobro došla!
|
|
Varaždin, stari moj grad!
|
|
Fermina-Daza
Odrastao grm Pridružen: 21 Travanj 2008 Status: Offline Bodovi: 1594 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Nema.
Ima li dobrovoljaca da nešto napišu o njoj ili ću se ja potruditi? |
|
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
|
|
Lovro
Neukroćena biljka Pridružen: 18 Rujan 2010 Lokacija: Varaždin Status: Offline Bodovi: 4174 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Znam da nije prava tema, al da ne otvaram drugu: jel ima na forumu nešto o biljci ARNIKA?
|
|
Varaždin, stari moj grad!
|
|
Mari,5510
Profil člana
Pošaljite privatnu poruku
Pronađi poruke člana
Poseti WEB site člana
Dodaj na listu prijatelja
Cvjetni guru Pridružen: 30 Srpanj 2009 Lokacija: Hrvatska Status: Offline Bodovi: 12480 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
meni je izraso u vrtu, moram poslikat da vidimo je li to to, imala sam ga prije dvije godine, i volim tu biljku, ba mi je drago da se opet pojavila, čini mi se da ju ne vole štetočine
|
|
ognjenka
Novo sjeme Pridružen: 05 Rujan 2010 Status: Offline Bodovi: 22 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Imam ga u dvorištu na moru i raste ko mutav, sam se razmožava
|
|
griva1978
Odrastao grm Pridružen: 01 Srpanj 2008 Status: Offline Bodovi: 1612 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
:))) da borač i boražina su većinom sinonimi..... :))
|
|
http://studio-martina-natura.hr/
|
|
Lavandablue
Mladi grm Pridružen: 25 Travanj 2008 Lokacija: Yugoslavia Status: Offline Bodovi: 601 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
hvala :)
|
|
novopazovcanka
Novo sjeme Pridružen: 07 Travanj 2011 Lokacija: Croatia Status: Offline Bodovi: 44 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
halo,pozdrav..
keltsko ime -hrabrost -samoniklo ,pazi kako i gde sadis brzo se mnozi,jestiva ukrasna etericna i opijat,,ukus krastavca.-borak. |
|
Lavandablue
Mladi grm Pridružen: 25 Travanj 2008 Lokacija: Yugoslavia Status: Offline Bodovi: 601 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Znači ako sam te dobro shvatila i u hrvatskom je Borač kao i Boražina ?
to su sinonimi u hrvatskom jeziku jel tako?
|
|
OTOK
Cvjetni guru Kreator Cvijet.info enciklopedije Pridružen: 26 Rujan 2008 Status: Offline Bodovi: 13777 |
Opcije poruke
Hvala(0)
|
Zove se borač, kod nas boražina
|
|
Odgovori | Stranica 123> |
Tweet
|
Pređi na drugi forum | Forumska ovlaštenja Vi ne možete objavljivati nove teme na ovom forumu Vi ne možete odgovarati na teme Vi ne možete brisati vaše poruke Vi ne možete urediti svoje poruke Vi ne možete dodati anketu Vi ne možete glasati u anketi |