Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Andrographis paniculata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Andrographis paniculata

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Andrographis paniculata
    Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 16:38
Dok ne proba neće ni znati
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 14:18
ne znam ništa o biljci ali da se nadovežem na makkov post...
 
možda nije pogodna ali se može stvoriti uvjeti... redovito zalijevanje i sjena i evo ti idealni uvjeit...
 
ali treba probati, jer teorija i praksa nisu jedno te isto
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 14:00
Originalno poslano od člana Omegagold Omegagold napisao:

Pojeklom je iz Indije. Nije zahtjevna glede podloge. Sije se do kraja Aprila a presđuje tjekom Ljeta 6 i 7 mjesec. Naraste od 50 do 110 cm. Ja sam naručio sjeme ovih dana treba stiči. Pokušaču sa uzgojem na Pelješcu, Zadru(IŽ) te u Petrinji.  

Ja sam našla podatak da raste na sjenovitim i vlažnim staništima, pa ne znam je li mediteranska klima baš pogodna za uzgoj.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Omegagold View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Omegagold Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 13:50
Pojeklom je iz Indije. Nije zahtjevna glede podloge. Sije se do kraja Aprila a presđuje tjekom Ljeta 6 i 7 mjesec. Naraste od 50 do 110 cm. Ja sam naručio sjeme ovih dana treba stiči. Pokušaču sa uzgojem na Pelješcu, Zadru(IŽ) te u Petrinji.  
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 13:26
Našla sam podatak da se može uzgajati kao kućno cvijeće, pa je za pretpostaviti da bi se moglao uzgajati i u plastenicima.
Ovo je informacija s neta.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 11:51
Kakva je sa uzgojem??
da li je ima samo u prirodi ili se može da i uzgaja???
I glavno pitanje ima li je kod nas da raste???
Na vrh
Omegagold View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Omegagold Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2013 u 10:42

Andrographis paniculata je biljka porijeklom iz indijskog potkontinenta te se često koristi u Ayurvedi, za zdravstvenu zaštitu i dugovječnost. Koristi se svježe i sušeno lišće, svježi sok od cijele biljke. Tradicionalno se koristi kod bolesti jetre, crijeva, kolika kod djece, opće slabosti, poboljšanju imunosustava. Biljka ima mnogo perspektivnih ljekovitih svojstava, značajno antimikrobno djelovanje  i u istraživanjima se pokazala kao biljka koja može smanjiti ozbiljnost i učestalost prehlada i smanjiti prekomjerno propisivanje antibiotika. Ruska studija utvrdila je da andrographis ekstrakt lišća i eleuthero korijen, tj. Sibirski ginseng su učinkovitiji nego Echinacea ekstrakt u smanjenju ozbiljnosti i trajanju simptoma prehlade.
Andrographis paniculata u liječenju infekcija gornjih dišnih puteva: sustavni pregled sigurnost i učinkovitost.

Rezultati istraživanja pokazuju da Andrographis ima preventivno djelovanje protiv uobičajenih prehlada tijekom zimskog perioda.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.