Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ranunkula, žabnjak - Ranunculus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ranunkula, žabnjak - Ranunculus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
orhideja50 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Ožujak 2017
Lokacija: međimurje
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ranunkula, žabnjak - Ranunculus
    Objavljeno: 25 Travanj 2017 u 12:14
imam samo dvije, bijelu i crvenu.
Znači gomolji se moraju vaditi iz zemlje inače propadnu?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2016 u 15:47

Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2016 u 14:08
Sad je vrijeme sadnje ranunkula na moru i evo sve sorte koje sam posadio u ovoj godini.
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2016 u 10:30
Prekrasne su boje Smile Ja sam gomoljčiće posadila prije 10-ak dana pa se nadam da će izrasti. Do sada ih nisam imala.
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2016 u 08:17
Predivne su.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2016 u 01:54
Ranunkula dok je boravila u kući





i vani, nakon par dana kiše...

Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2016 u 19:58
divno
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2016 u 23:47
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2016 u 20:19
Nije kasno , ako ste u kontinentalnoj Hrvatskoj ranunkule na otvorenom je preporučljivo saditi nakon sto prodju mrazevi.
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2016 u 15:39
Izgledaju veličanstveno u ovim savršenim bojama smile198 . Predivni su. Pogledati ću po vrtnim centrima ako imaju lukovice pa posaditi. Nadam se da nije prekasno za sađenje. Dragi svi vi koji imate ranunkule kada sadite lukovice u vrt? 
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2016 u 14:34
smile227 kakva raskoš boja, prekrasna biljka.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2016 u 18:05
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2015 u 16:54
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2015 u 01:30
Uf... baš ih volim...  Preprekrasne i gotovo!
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2015 u 20:42
Prelijepe su. Posebice mi se sviđa ova bijelo zelena:D
Ali i raunkule ostalih članova s foruma isto su lijepe.
Ja ih volim, ali nažalost kod mene je kišno i kiša ih stuče na tlo i onda je game over za mene.
Nisam obožavatelj držanja cvijeća u vodi jer brzo trune ( valjda je kod mene u kući vruće) i taj proces me rastužuje. A kako moje bijele nisu mogle dugo vani borit se s kišom i vjetrom nisam ih više ni sadila.
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2015 u 16:33
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2015 u 16:27
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 22:11
Originalno poslano od člana božur3 božur3 napisao:

Gledan ovu temu po prvi puta i vidim da ću morati i sama negdje pokušati nabaviti gomolje. Ja sam u Osijeku, ali nisam baš do sada nailazila na gomolje ovih biljaka...
Zna netko možda gdje ima? Ja bih ove bijele do roza sorte ...

Božur, pa imaš ih na Osječkoj tržnici, 10 kn komad. Iz mog iskustva, ron je potpuno u pravu. Cvijeće koje nude trgovački lanci je znatno lošije kvalitete u odnosu na ponudu s tržnice. A razlozi su nam svima poznati.

Moji, kupljeni prijašnjih godina, uslikani danas...







 
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2015 u 14:44


Ovo je primjer biljke koja je zdrava. Listovi moraju biti zeleni i sjajni. Bilo koja druga boja lista ( bilo zuta ili sa ikakvim mrljama po sebi ) ukazuje na lošu ishranu biljke ili bolest.
Na vrh
ron82 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 24 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ron82 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2015 u 14:38
Ove sorte koje ja vam ja stavljam na forum nije moguće nabaviti u slobodnoj prodaji jer su namijenjeni profesionalnim uzgajivačima te je potrebo uzeti velike količine. Sta se tice ranunkula po trgovačkim centrima ja bi vam više preporučio tržnice jer tamo sam viđao puno bolje ranunkule u teglama nego ove u velikim trgovačkim centrima (oni ne vode dovoljno dobru brigu o biljkama te je veća mogućnost da kupite biljku koja je bolesna).
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.