Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stevia Rebaudiana
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stevia Rebaudiana

 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
xyz007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xyz007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Stevia Rebaudiana
    Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 15:08
pozdrav svima!

u zadnje vrijeme se zanimam za steviju, prosarao sam malo ovom temom, vidio puno ulozenog truda( i isplacenog :) )... drago mi je za sve.

vidim vepar je zasukao rukave kad je u pitanju stevia, ima li kakvih novosti ili jos bolje procvalih slika?

lp
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
abutilon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Travanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje abutilon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2013 u 16:26
Znaći da ćemo morati ugrađivati još jedan vodomjer, malo čitljiviji ili isto takav kao što je na vodovodu? Ja bi tako da dočekamo i nešto dobro, pozitivno.

Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2013 u 01:39
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332/netdefender/hui/ndhui.js?0=0&0=0&0=0">
Originalno poslano od člana prepelica prepelica napisao:

Upravo sam bio na skupu sisačkih povrćara, pa su dečki koji su bili na sastanku s ljudima iz ministarastva poljoprivrede došli duboko šokirani onim što nam se sprema. Samo detalj da ćemo plaćati vodu iz SVOG bunara, kojom zalijevamo SVOJE biljke. Nebuloza bez premca.
Vepre u pravu si. Šteta što nisi pravi vepar pa da rastjeraš onu bandu iz Hrvatskog Sabora...he, he

možda i jesam..pravi..vidjeti ćemo uskoro..;)

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 10:39
Sami smo si tome krivi, ima načina, samo nitko nema hrabrosti!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 19:27
Upravo sam bio na skupu sisačkih povrćara, pa su dečki koji su bili na sastanku s ljudima iz ministarastva poljoprivrede došli duboko šokirani onim što nam se sprema. Samo detalj da ćemo plaćati vodu iz SVOG bunara, kojom zalijevamo SVOJE biljke. Nebuloza bez premca.
Vepre u pravu si. Šteta što nisi pravi vepar pa da rastjeraš onu bandu iz Hrvatskog Sabora...he, he
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 22:42
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 22:37
Da Vepre, nažalost to neće ostati samo na steviji, bit će toga puno više... I sad se već s pravom pitam , što ako nam jednog dana zabrane totalno bilo što proizvoditi, pa čak i povrće...Nadam se da su mnogi pročitali kakav zakon vlada na Novom Zelandu. Samo je pitanje vremena kad će to doći do nas...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:12
< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332/netdefender/hui/ndhui.js?0=0&0=0&0=0">
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Čovječe, da si čitao malo na drugim forumima, znao bi o čemu pričam, sve negativno vezano za steviju, poteklo je opet od.....ma ne smijem ovdje reći...ali uglavnom sve negativnosti koje joj se pripisuju, pogoduju zna se kome...ali nisu ljudi ovce, pa da povjeruju u takve priče. Dok sam i sama pročitala neke stvari , više ne gledam na tu biljku kao nešto bauk, strašno... Naprotiv mislim da ima više koristi nego štete od nje...Ja ću je svakako nabaviti..

da se malo nadovežem na ovaj post od monstere..i pojasnim ono što se ne smije reći..
stvari trenutno stoje ovako..ujedinila se ministarstva poljoprivrede i zdravstav...kao nadležni za steviju,tj..kako ju nazvaše;nova hrana..iako stara i poznata jako dugo..Wink..činjenica je..da žele zabraniti prodaju zelenog lista(svježeg.osušenog ili mljevenog)..a dozvoliti će prodaju bijeloga praha..bijeli prah se dobiva kompliciranim postupkom /otapanjem,izvlačenjem/ekstrakcijom zelenoga lista..znači dobili smo samo sladilo,,zaslađivač..koji samo tome služi..nikakve druge svrhe nema..to nam dopuštaju da se prodaje..a list zeleni ili prah..koji osim što služi kao sladilo..ima i ljekovita svojstva..dokazana..poanta je u tome..uložite 1-2 miliona e u proizvodnju bijeloga i prodavajte..a zeleno,prirodno ne smijete,,jer je besplatno za šire mase..e sada..ja ću svoj pakirati kao kupku,pakiranje kao čaj..vrećica 2 grama..pisati će..kupka za lice..kuha se kao čaj..tko želi čistiti lice ok..tko želi piti čaj ok..isto je..inače bijeli prah se većinom uvozi iz kine..jako kvalitetan..pouzdano znam da naš vrli trg.centar uvezao već nekoliko desetaka tona i vrši se pakiranje kvalitetne robe,,očekujte uskoro u dućanima do vas :)
samo se čeka blagoslov nadležnih ministarstava da potvrde zabranu prodaje zelene,prirodne stevije..znači bitna je lova a ne zdravlje...
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 09:56
Bilo bi baš lijepo da dođeš češće da! A što se tiče valne dužine, uvjek podržavam i uvjek ću podržavati nešto što je zdravo, dovoljno je da kažem kako rijetko kad trebam doktore i njihovu kemiju, držim se svojih čajeva. Onda znaš koliko podržavam ovakve zdrave biljke!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 00:26
Doći ću češće, vidim da smo na istoj valnoj dužini.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 00:07
Samo da se nadovežem u vezi ovih zaslađivača i Coca-Cole....Oko toga se isto vode polemike, jer Coca-Cola i ostali koji su možda i uveli te zaslađivače od stevije, opet rade štetu na propast malom čovjeku..Ta šteta je takova što se još nešto štetno mješa u te zaslađivače, pa to vjerojatno i opravdava priče o steviji kao štetnoj biljci...Opet se radi o čistoj pomutnji i prevari naroda! I opet se jasno iz aviona vidi kome to pogoduje!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 00:02
Pa to te ja pitam čovječe! Konačno je netko skužio o čemu ja tipkam i drago mi je da je ovaj moj post prepoznat! Prepelice prijatelju, žao mi je da te ne vidim baš češće ovdje..Inače s tobom se da baš lijepo raspravljati!    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 23:58
Svakodnevno smo na udaru hrpe laži i dezinformacija... Stevija je prije dvadesetak godina bila u SAD-u proglašena "potencijalno štetnom", iako bez jasnog objašnjenja. Kad je glas javnosti postao dovoljno jak, a Coca-cola, kao glavna u proizvodnji šećera odlučila promijeniti ploču, odjednom je stevija postala legalna, a Coca-cola glavni distributer zaslađivača dobivenog iz nje. Ovo kod nas tragikomična je kopija te situacije. Stevija nije samo zaslađivač. Ova je i korisna ljekovita biljka, što na više načina koristi organizmu. Pa, tko mi, I ZAŠTO može zabraniti da je uzgajam??? Kao da mi zabrane uzgoj metvice, kadulje ili kamilice. Nekad je Karlo veliki zakonom propisivao koje se ljekovite biljke moraju uzgajati u svakom vrtu. A ovi današnji pametnjakovići isto brane. Pa nedajmo se dragi moji. Od sada stevija u mom vrtu ima počasno mjesto. moram joj samo ime promijeniti - zvat će se: ilegalka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 23:56
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 23:49
Čovječe, da si čitao malo na drugim forumima, znao bi o čemu pričam, sve negativno vezano za steviju, poteklo je opet od.....ma ne smijem ovdje reći...ali uglavnom sve negativnosti koje joj se pripisuju, pogoduju zna se kome...ali nisu ljudi ovce, pa da povjeruju u takve priče. Dok sam i sama pročitala neke stvari , više ne gledam na tu biljku kao nešto bauk, strašno... Naprotiv mislim da ima više koristi nego štete od nje...Ja ću je svakako nabaviti..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 23:43
Tko će više znati šta je ispravno a kaj nije,.....sve ide unazad!!!!!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 23:40
Fiki ovo što kažeš da neke stvari sa stevijom nisu istražene, reći ću ti ovo...Neke stvari nisu istražene, jer zaplašivanje ljudi pogoduje velikim farmaceutskim divovima.....Drugim riječima, strah od konkurencije....kad si vidio da će farmacija stati uz nešto prirodno i zdravo! Tko će onda piti te sve njihove otrove? Ja sigurno neću..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 22:58
Baš sam malo istraživao o steviji...jako me je zainteresirala....jer sam čuo za njezina ljekovita svojstva,,,ali zbunjuje me činjenica da postoje neke nuspojave(naglašavam.....to se dogodi 1 čovjeku od 10 ljudi....npr...neke nuspojave...koje mogu biti bezopasne..mogu biti i ozbiljnije!!!..a također...neke stvari nisu još 100% istražene.....pokušat ću sa uzgojem biljke....a sada sam !Lijep pozdrav!
Na vrh
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2013 u 21:52
http://blog.vecernji.hr/priroda-zna/2013/02/07/stevija-i-batat-u-drustvu-nepozeljnih/


< ="text/" ="" ="/B1D671CF-E532-4481-99AA-19F420D90332/netdefender/hui/ndhui.js?0=0&0=0&0=0">
vozi sigurno vozi bager
Na vrh
prepelica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 12 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 149
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje prepelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 22:52
Na imanju imam i batat i steviju. Prije nekoliko godina spojio sam prof. Novaka i neke svoje prijatelje, koji sada surađuju u pionirskim pothvatima sadnje raznog korisnog bilja.
Mislim da ovi gore nemaju veze sa stvarnim svijetom i da je krajnje vrijeme da sadašnji političari odu vrit, a dođe tehnička vlada koja će spasiti ovo što nam je u Hrvatskoj ostalo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.