Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Frida traži savjet
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Frida traži savjet

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Frida traži savjet
    Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 19:37
Lollipop, sve ti je to dvokomponentni crackle lak (skraćeno 2K) od Stamperie, samo imaš 2 vrste - medium (šire pukotine) i sotille (manje i nježnije pukotine). U obje se utrljava prah ili uljana boja, cure su koristile i sjenilo za oči kao zamjenski materijal! 
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lollipop View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lollipop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2009 u 16:15
Hvala Izzy i Anastazija!
Eh, to nisam znala. Još nikad nisam radila sa sottileom, al morat ću i to probat.
Više radim sa onim drugim 2K koji također ide u dvije faze.. ne znam tčno kako se zove, u pukotine se utrljava prah..taj 2K mi je odličan!
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2009 u 18:28
izzy, hvala na prosvjetljenju! svima će nam koristiti. smile58
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 21:13
Ako 2K Sottile nanosite u tankom sloju onda će vam pukotine ispasti sitne, a ako nanesete lak obilno onda će vam ispasti krupnije. Dakle, što deblji sloj 2. faze (1. faza se uvijek nanosi normalno), deblje su i pukotine, odnosno veće "ljuskice"! Thumbs%20Up
Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 20:28
lollipop, i ja sam u fazi eksperimentiranja sa sottile 2k lakom. čini mi se da tako rijetke pukotine dobiješ ako kad ga nanosiš radiš duže poteze kistom. onako staviš ga dosta pa ga dobro "razvučeš" po površini. ako su potezi kistom kraći onda su pukotine gušće. ili je to samo meni tako ispalo?!
Na vrh
lollipop View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lollipop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 19:31
Ah, ja ostavim post i evo slike.
Da, upravo na to ogledalo sam mislila. Zapravo ima malo pukotina, a onaj sottile ipak ima gušće raspoređene pukotine. AL možda postoji neka taktika kako da se takve rijetke pukotine postignu sa sottileom.
heeheh... to treba otkriti.
Ili možda netko već je?
Na vrh
lollipop View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lollipop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2009 u 19:27
Ne znam zašto, ali ja ne vidim ovu sliku. Ali nema veze, kupit ću sottile pa ću vidjet jel dobar ili nije, svakako će mi poslužit, samo moram malo pričekat jer sam se već dosta istrošila na ove hobby stvari, čak i previše. Hvala na trudu
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 19:45
lolipop i ja sam se krivo izrazilaEmbarrassed,mislila sam na prostor između pukotina,on je sirok,siri nego u mediuma..mislim da na onom zelenom ogledalu jest sottile..neko ce me vec ispravit ako grijesim..na ovo ogledalo si mislila?

Na vrh
lollipop View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lollipop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 16:24
Ah, evo ga!
Na vrh
lollipop View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lollipop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 16:24
zašto mi nema smajlića?
Na vrh
lollipop View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lollipop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 16:23
Hvala! [:)]
Otvorit ću galeriju slika čim uslikam predmete i naučim ih postaviti u galeriju..nadam se skoro..pa vi procijenite kako mi ide.
A što se tiče ovog cracklea.. mislim da sam se krivo izrazila.. to je onaj crackle kojim je napravljeno ono zeleno ogledalo polica na onoj stranici. Nisu pukotine široke (tek sam sad shvatila što sam napisala) nego su one zapravo vrlo rijetke. Ne znam se izrazit, najbolje je pogledat sliku.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 15:12
lollipop dobro nam doslasmile73,dugo se s nama druzila i dijelila svoja iskustvasmile78
i nemoj se dugo mislit otvorit galeriju radovaThumbs%20Up..neznam tocno na koji krakl mislis ali pretpostavljan da je rijec o crackle sottile dvokomponentnom laku,on ima siroke pukotine..imas ga kupit u svim hobby art ducanima u zg..evo ti link od lumosahttp://www.lumos.hr/craklelak.htm,oni drze stamperiine lakove a oni su mi nekako najpouzdaniji..ako nisi u zg mozes putem maila ili na telefon izvrsit narudžbu..
Na vrh
lollipop View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lollipop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2009 u 12:23
Dobar dan svima,
nova sam članica foruma. Moram priznati da već nekoliko tjedana proučavam ovaj forum [:$] pa sam mu se odlučila priključiti. Inače decoupageom se bavim neko dulje vrijeme, no ne smatram se iskusnom decoupage-isticom [:)]
Ako sam se predstavila na krivom mjesu..prihvatite moje isprike.

Eh, sad imam jedno pitanje. Gledala sam ovu stranicu koju je Kaća postavila..stvari su preprekrasne.. pa me zanima da li netko zna gdje ima za kupiti ovaj crakle)ako to uopće je crakle) sa ovim širokim pukotinama? S tim se još nisam susrela.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 01:09
bas super...
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2009 u 00:21
joj moram ovo negdje napisat,malo sam i ja listala ove stranice sto sam stavila fridi,i padne mi u oko potpis od administratorice" kaca, witaj w Krainie Czarów! Smile",i u potpisu forumasice margo isto pise moj nick(nedavno sam se registrirala)Embarrassed..valjda im je simpaticno sto se prijavio netko iz hrvatske..samo mi zao sto neznam jezik da ih mogu bar pozdravit..morat cu dicu smuljat da mi  na engleskom sroce par rijeci..
ma bas me prijatno iznenadilo,pa sam morala podijelit sa vamaHug
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 23:14
e da,i poneki ornamentic ko na ovoj slici od iris bi savrseno pasao..iris nemas valjda tu salvetu!?Shocked da te znam doc opljackatLOL
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 23:11
ja bi ti predlozila da boja koja dolazi na krakl bude bijela pomijesana sa okerom,ona daje fini starinski stih..i fenomenalno pase sa zlatnom koja ce izvirivat iz pukotina..meni je to savrsena kombinacijaWink
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:51
 Mislim da nakon Kaćinog prijedloga da pogledam navedenu stranicu mozemo zatvoriti temu....
  Ako onde nisam našla inspiraciju onda niti neću...hvala vam cure, nikad brže nisam dobila odgovor...
 Za sad su mi favoriti anđeli, sa malo krakla i zlatnom bojom ( kako je rose predložila) ili nešto sa ove stranice koju je kaća predložila....
  Nemojte očekivati neku brzinu u mom radu, ali svakako ću ga na ovoj temi pokazati kad bude gotovo....
 Još jednom hvala vam svima....
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:48
a možda za podlogu neku salveticu sa ornamentima?
kao na ovoj slici....ne nužno tih nijansi 
možda čak i samo nju staviti? uz malo shabby-a
 
 
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 22:41
frida evo pogledaj malo ovdjehttp://www.decoupageforum.bb4u.pl/temat-vt416.html?postdays=0&postorder=asc&start=0..
mozda ti se nesto od ovog da idejuWink..i ja bi ruzice stavila,i mozda da napravis lagani shabby..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.