Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stiže proljeće-što sijemo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stiže proljeće-što sijemo?

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Stiže proljeće-što sijemo?
    Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 17:35
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Od trajnica:- lozica  (PARTHENOCISSUS9- tekoma (CAMPSIS RADICANS)- glicinija (WISTERIA SINENSIS)Od jednogodišnjih:- slak (IPOMOEA PURPUREA), posebno lijepa i krupna vrsta plave boje je I. P. "Heavenly Blue"- mirisna grahorica (LATHYRUS ODORATUS)- vilac (COBEA)


"Heavenly Blue"-ja san danas to kupila i tako san sritna.. prekrasna je... ide li ona u vrt ili u pitar ..jeli to trajnica..kako se razmnožava.. na sunce ili u hlad ???
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 17:26
uf ja sam dosta toga,dalije,penjačice:grahoricu,slak,kale,prkos,lijepi dečko,ukrasnu koprivu,kadifu,vučiku..i još toga..Još malo pa ću neke od njih koje sam sijala u posude i presaditi vani na dvorište.
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 10:23
Posadila sam petunije u veliku posudu kao rasadnik,sve nikle -mislim pustile mala dva listića i već tri tjedna ne mrdaju,imaju vlage,svijetla i topline ali ne znam zašto ne rastu dalje-dali netko zna jer to mora tako pa će naglo krenuti(čemu se ja nadam) ili sam nešto pogriješila????
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 10:15
Ah, pametna ja! Zaboravila sam reći da je pitanje za lukaccc.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 10:13
Super! Trebam informaciju iz prve ruke. Gdje si nabavio šarenolisnu vrbu, na kakvo mjesto si je posadio, kako se njeguje i koju visinu može doseći?
Na vrh
Edi001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edi001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 16:23
ma,moje idu i nakon kiše.neko vrijee sam imala pun vrt zabodenih štapova,ali to je tako ružno,a i mace nađu mjesto između.uh,uh...
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 14:34
jao poznam mi je tvoj problem...ja sam se trudila zemlju održavati stalno vlažnom.....jer mice neću u vlažnu zemlju....a kasnje su se već i odvikle pa više nije bilo problema...
Na vrh
Edi001 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Edi001 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 13:39
  Pozdrav svim ljubiteljima cvijeća! Trebam hitno jedan savjet.Kako uvjeriti mace da zemlju u vrtu nisam prekopala zbog njih nego da posijem cvijeće.Posađeno ne diraju,ali ima nako cvijeće koje sijem direktno u vrt.Pokušala sam stavljati nspravne štapiće,kamfor...ništa.I dalje obožavaju moju rahlu zemlju.  
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 19:39
Dinčiiiiiiiismile79(ima li "novosti"!!!!!?)
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 18:16
bas ste mi vrijedni shashaaaaaaaaaaaaaaaa veliki pozdrav
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
zdravka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zdravka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 22:36
Ova zima je bas bila duga i sad bi bio grh sedeti u kuci
Na vrh
daaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje daaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 11:12
i ja sam ujutro u vrtu iza ureda posijala vrećicu ukrasnog slaka
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 11:33
opa netko je bio vrijedan-Clap
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 06:00
Ja sam prejučer posijala slak uz ogradu (hvala ti Shasha), jučer nevene, kadifice, ukrasni luk, sljez, margaritele, a jagode su nekidan (iz čašica) preselile u vrt.
Osim travnjaka i druge su mi površine u vrtu obrasle u travu, htjela sam to prekopati, ali zapravo izgledaju prelijepo kad su je ukrasile blistave kitice jaglaca smile198 pa sam neke djelove tako ostavila.
Na padini, preko puta procvale su ljubice, same, neke sam preselila u jednu od žardinjera u dvorište, valjda se neće buniti smile127
Sve mi je to napor, ali i veseljeSmile
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2010 u 14:27
Ja danas posadila slak vani,stavila sam par sjemenkica u ćašice da vidim kako izgleda kad krene,ali on je toliko porastao  za dva tijedna da sam ga morala presaditi van, a ja vama pametujem.....svrbili me prstići
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 21:25
a nisam ni ja ništa vani sijao, sve je unutra u čašicama..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 19:52
možeš,zakaj ne.Kasnije ga ,kad dobije lijepe listiće(neke trolisne,ko djetelina)prepikiraš
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 19:45
ej shasha jel može i pakujac da ga posijem sad u neku teglicu ??
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 19:35
Marina,ja sijem u kući,čašice,kutije,plastenici.Ništa van.Zima je još,zemlja je hladna.
Na vrh
Marina Ćorluka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marina Ćorluka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 08:37
Ne zaljećite se sa sijanjem stiže nam hladni period do -5 se očekuje.Kad prođe onda na sijanje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.