Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božur - Paeonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božur - Paeonia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 35>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 17:12
minimode kupila sam u Peveca Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 15:49
Iris, želim ti sreću s nicanjem ove godine, i ako mi možeš kazat di si ga nabavila(kupila), moja tiha patnja-imala sam nježno rozi dupli, bujni...., i jednostavno je nestao-istrunuo?
Cvetlin - ideja jeThumbs%20Up!
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:38

Iris mislim da je ovaj tvoj zeljasti, jer drvenasti ima korjen i krošnjicu a ovo je na slici gomolj. I kak su već napisali malo veću rupu i čekaj..želim ti više sreće ove godine. Moja mama ima jedan štos sa gomoljima kad nezna kaj ide dole a kaj gore posadi ga vodoravno ha-ha i uvijek joj uspije Wink

Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:24
hvala alisa...prošlogodišnji me neće iznenaditi jer je jesenas završio u kontejneru jer sam se naljutila Embarrassed
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:16
Iris,i ja sam sadila prosle godine gromolje bozura,i jedan dio je nikao drugi ne,ali vidim da ove godine nice i onaj sto prosle nije...Znaci mozda ove godine te obraduje i taj prošlogodisnji.Ja sam jesenas posadila jos par komada,a sad čekaju dva koja sam dobila od jasminee.Ja ne znam da im treba neka posebna njega,ja svoje nisam sadila ni preduboko a ni preplitko,iskopala sam male rupice,malo vece od gromolja,i zagrnula zemljom i to je to...To moje iskustvo,ali valjda se javi jos neko da te posavjetuje...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:01
uzela sam gomolj bijelog božura paeonia sinensis i sad ne znam kako i gdje da sadim....prošlogodišnji pokušaj je bio neuspješan...iz gomolja nije ništa niklo
čitala sam malo na net-u i vidila da se spominju zeljasti i drvenasti božuri
kako da znam kojeg imam.....vidim da ima razlike u dubini sadnje jednih i drugih pa sam možda tu pogriješila prošle godine
 
ovako izgleda:
 
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 13:42
jesenas sam tamo uzela Karl Rozenfild crveni.
A snijega se izgleda nećemo lako riješiti.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 21:20
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

jasminaaa, gdje si ih kupila,čini mi se da sam vidjela u merkuru te u saksiji.
Ja sam našla danas u poljoprivrednoj apoteci par vrsta.
 
Josipa,imaš ih u merkuru na stupu za kupiti.Imaju nekoliko vrsta i piše da su mirisne.Ja jedva čekam da ovaj snijeg ode i da ih posadim.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 19:41
jasminaaa, gdje si ih kupila,čini mi se da sam vidjela u merkuru te u saksiji.
Ja sam našla danas u poljoprivrednoj apoteci par vrsta.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 21:56
Naravno,slike slijede.I ako budu baš onakve kao na slici biće super.A ako se primi možemo pokušati poslati i koji gomolj ako bude mogao preko grane Wink
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 21:33
Jasmina, lepo si se ponovila ali nam dugujes slike kada procvetaju (imam beli i ruzicasti ali bih volela zuti pa me bas zanima kako uzivo izgleda).
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 15:46
Predivni su Jasmin...I onaj moj ,od tebe  ,čeka ljepše vrijeme da ga posadim u baštuSmile
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 14:24
Ovo su moje nove prinove od božura.Boje su bijela,žuta i liči mi na naranđastu i piše da su mirisni.Jedva čekam da otopli i da ih posadim
 
 
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 14:44

Vozimo na dvije strane.Big%20smile

Hvala, prihvaćam "flancu" i riječku kavu. Samo mi se čini da bi bilo dobro još počekati za božur. Bar do konca veljače. Da vidimo što će biti sa zimom?

 E sad slika? Idem tražiti!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 08:38
Baka ima još tema negdje sam stavila slikicu svog u trenutnoj fazi.
Roza moš dobiti odmah, ali morat ćeš doći na riječku kavicu negdje.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 08:11

Božurovci!

U prvom postu piše sadnja od rujna do listopada a vidim da neki iskusni "vrtlari" pišu može i na proljeće.

Pa molim, evo ja živim u mediteranskoj klimi(Rijeka Wink smrzli se danas!Big%20smile)

i kad bih ga mogla posaditi pod uvjetom da nađem sadnicu, naravski.

Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 18:50
OK.hvala
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 18:07
Onaj kada kreneš prema penniju
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 17:25
"jasmina dušo" misliš li na kasindolsku na ilidzi ili je to onaj rasadnik u sokolović koloniji.A ima i onaj na stupu kod peni markta  ali ne znam na koji od ovih misliš 
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 16:46
Ulica Kasindolska, ja mislim.Sa desne strane ima ogroman rasadnik
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.