Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 38>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 09:39
Eto baš mi je drago što si to napisala, jer moje su razmnožene lani, tako da ih imam 5 - doduše u teglama, ali nisam ih orezivala i pune su već lisnih pupoljaka. Na potpunom su suncu, iako kod moje sestre imaju samo jutarnje sunce, a od 13 dalje ništa, a isto su prekrasne i oni ih malo prikrate - e pa sad ti budi pametan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 08:08

Imam 5 običnih roza hortenzija.Pred 46 godina smo iz ZG donijeli od svekrve dvije grane zasađene u piksi od hrenovki!

I malo po malo rasađivala. Prvobitno su bile u sjeni,jer je na tom zidu skroz bila željezna konstrukcija s bršljanom. Vjerojatno im je to pomoglo da očvrsnu. Onda se jedne "lijepe" godine sve srušilo, teški snijeg  8. ožujka a konstrukcija stara... i tako su moje hortenzije osvanule na jarkom suncu. I dalje uspjevale super.

Sve dok mi  jedne godine neki "stručnjak" nije dobro orezao!! I jedva su preživjele. Zadnja nikako. Mala je i neugledna , iako je ona podosta u hladu od velikog oleandra kraj nje, ostale su se oporavile.
Baš ovdje na forumu, ali portalu, sam čitala da ih se ne smije nikako orezivati. Samo suho cvijeće, što ja radim krajem ljeta i kasnije samo mlade grančice radi formiranja.Mislim da ovisi jako i o zemlji u kojoj rastu. Jer ni moje nisu sve jednake a praktično su isto "stare".
Vode zahtjevaju jako puno. Mi ih ljeti zalijevamo i dva put dnevno, ali u korijen, po lišću samo pošpricam.
Na vrh
kiki+ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kiki+ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 14:44

Pozdrav.

Imam problem sa mojim hortenzijama, pa ako netko zna, upomoć.
Ljetos mi je maca vršila nuždu između dva grma. Oni su već dosta stari, ali ovo nisu mogli izdržati. Naime postali su jako tužni i bolesni. Bili su prepuni bijelih točkica koje su na dodir bile mekane i izgledale kao kukuljica sitnog leptirića. Takodjer su bili puni crnih točkica i po stabiljci i po listu. Zalijevala sam ih isto kao i ostale grmove, ali su se  stabiljke savijale, kao da su od gume.  Ne znam kako će biti  u proljeća, ali ako je netko imao sličnu pojavu,molim da mi pomogne.
 
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2009 u 12:52
ja sam preklani kupila jos 3 hortenzije,nisu mi jos ni jednom cvale pa neznam dali su razlicite ili su sve istih boja. ovu koju sam ranije imala cvjeta stalno i roze je boje
Na vrh
katrinca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Prosinac 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katrinca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 17:13
Znam, kika a ja mislim da isto zbog toga jer raste u sjenci. Pred par godina bile su podpuno ruza. Možda i zato jer so stare.
Na vrtu mi raste još:







A crvena mi još fali.


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 16:38
Katrinica, tvoje su plave zbog kiselog zemljišta na kojem rastu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 15:00
Prekrasne su, ali iako obožavam plavo cvijeće hortenzije mi djeluju nekako "umjetno"
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
katrinca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Prosinac 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katrinca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 13:01


Moje so več dugo plave. I ništa ne stavljam u zemlju.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 10:04
smile227 predivna je, ali ja ću biti sretnba ako mi budu i moje roza  obične cvjetale, a kod tebe se preporučam za bijelu, ako bude prilike na proljeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2009 u 09:49
evo jedne prekrasne hortenzije - slika sa weba 
 
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 21:37
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Meni je to jedini cvijet koji ne cvjeta, bio je u pitaru i ljeti zaboravim zaliti i ništa od cvijeta, ove godine ide u zemlju i mislim da će biti bolje, inače je krasne zagasito crvene boje.
 
Jesi li ih orezivala?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 20:59
Ja ih isto volim, ali imam samo roze, relativno su mlade i lani su slabo cvjetale, ali držim ih u teglama tako promjera 25 i visine 25 cm, neću ih dirati, pa ćemo vidjeti kako će se ponašati slijedeće godine.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 20:49
meni hortenzije stvarno uspjevaju,lani sam kupila male reznice hortenzija,ove godine su dosta narasle,ali nisu jos cvjetale,al je zato ona starija,kupljena prije 2 god.,davala velike bogate roze cvjetove! nisam ih ničim prihranjivala,vec ih dobro zalijem.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 20:29
Meni je to jedini cvijet koji ne cvjeta, bio je u pitaru i ljeti zaboravim zaliti i ništa od cvijeta, ove godine ide u zemlju i mislim da će biti bolje, inače je krasne zagasito crvene boje.
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2008 u 20:17
prekrasne su hortenzije.Ja planiram na proljeće kupiti dvije bijele Anabelle, plavu,ljubičastu i ako nađem plave,bijele i ljubičaste tanjuraste hortenzije.Za sad imam jednu plavu od Shashe i dobro napreduje ali hoću još Big%20smile
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 09:34
Sad sam pročitala sve o hortenzijama, i čini mi se da sam ih dobro orezala, mada većina ne dira ništa do proljeća, a ja sam morala jer su mi baš bile ružne i neuredne.
Kako vi u ovo vrijeme zalijevate hortenzije, a kako u toku zime, ili ih uopće zimi ne zalijevate da ne bi smrzle.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 15:39
Sad sam malo prelistala, jer i mene zanima orezivanje. Odi ovdje na stranicu broj 1 piše ti kako se baš nebi smjele orezivati, no za tvoje je već kasno - no pročitaj sama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 15:36
http://www.usna.usda.gov/Gardens/faqs/hydrangeafaq2.html
 
ljiljana Andrea01 je stavila ovaj link, gdje piše sve o horzenzijama. Ja slabo razumijem engleski - gledam samo slike, možda ti pomogne,
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2008 u 14:45
Ja sam svoje hortenzije, koje su u vrtu posađene jučer podrezala, za jedno trećinu grane, do nekakvih pupova, vjerojatno lisnih pupova.
E, sad mi recite, da li sam dobro napravila, jer ja bih htjela da mi sljedeće godine cvjetaju.
Inače ja bi ih najradije odrezala na 2o-ak centimetara od zemlje, jer mi se čine njihove grane već dosta stare, ali se bojim da onda ništa od cvjetanja. Može neki savjet.  Disapprove
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 14:27
Ove bijele su zbilja impresivne, moram nabavti, jer ja imam klasične roza, a bijelo je ipak ljepše, ustvari mogu možda nekome poslati roza, za bijelu.?!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.