Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Jesenske lukovice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Jesenske lukovice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 21:12
to za zumbule znam, i u knjizi piše samo za njih da se ''sade'' u bocu.
za šafrane piše ono poviše što sam napisala
al zato za sunovrate ima slična ideja:
-u staklenu (prozirnu) nepropusnu teglu se stave kuglice gline
-u to se stave lukovice sunovrata
-u posudu se ulija voda do nekoliko milimetara ispod baze lukovica
-posuda se izloži svjetlosti do cvjetanja

i VAŽNO: ovakvi se postupci mogu provest samo jednom jer da po drugi put pospješivanjem istih lukovica ne možemo postić cvatnju
smile138
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 21:01
Aj baš da vidimo,sad i mene zanimasmile186 no pogledaj pod temom zumbuli.Tamo frida objašnjava kako "sadi" zumbule u flašu da joj u kući cvatu. Vjerujem da se to i sa šafranima može,iako su sitne lukovice.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:54
to sam pronašla u knjizi koju imam: posade se lukovice šafrana u pitarić tako da viri vrh lukovice, pokrije se crnom najlonskom vrećom i stavi ih se na svježe i hladno mjesto (podrum, garaža, pretinac za povrće u frižideru), jer da bi procvali treba im temperatura oko nule nekih misec dana-tako veli knjiga. a kako je ode još uvik iznad 20 stupnjeva, a ja nemam ni podruma ni garaže, stavila sam u frižider. kompost treba redovito vlažiti i kada se pojave cvjetni pupoljci stave se na svjetlo i temperaturu 18-20 stupnjeva. eto, hoće li bit uspješno? vidit ćemo. nadam se smile105
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:40
Zbunila si me Arwen, sa čime u frižider i zaštosmile181??? Kod lukovica gledaš dal su ljetne ili proljetne(vrijeme cvatnje) proljetne se u jesen sade(od 09.-12.mj) a ljetne u proljeće.
Ja mislim da bi ti procvale za Božić da ih u teglu posadiš i samo u kući na toplome držiš.Nisam nikada to sadila,al me ovaj frižider mučismile208
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 19:09
kupila sam lukovicu ciklame i sad molim za savjet ako se tko bavio time. u knjigama koje imam sam našla samo upute kako njegovati rascvjetalu biljku. trebam je sad posaditi, tako piše na deklaraciji. pomozite smile226
a kupila sam i šafrane, o njima sam našla puno više i mislim da ću se moć snać, čak sam jedan pitar uvalila u frižidersmile118
 pa ćemo vidit šta će bit, nadam se da će cvjetat oko Božića. a neće smetat ni ako bude malo prije
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 20:46
Originalno poslano od člana Alfa Alfa napisao:

Znaš li neku internetsku stranicu na kojoj se mogu naručiti lukovice?smile198


Imaš pod sajmovi, izložbe i okupljanja....zanimljive internetske stranice o bilju...smile217
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 20:45
Originalno poslano od člana Alfa Alfa napisao:

Znaš li neku internetsku stranicu na kojoj se mogu naručiti lukovice?smile198


Pogledaj ovu temu, možda nešto nađeš!!!

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=300
Na vrh
Alfa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alfa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2007 u 20:04
Znaš li neku internetsku stranicu na kojoj se mogu naručiti lukovice?smile198
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 14:13
Ja sam si upravo kupila anemone i pogačice!
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 07:09
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Ja svoje nisam posadila još.... ako te to tješi....meni sve još cvijeta....moje donatice znaju cvijetati i cijelu zimu i osteospermum ...tako da ću jedva nači mjesta za ove moje nove jesenje ljepotice...smile180



Tjesilo bi me kad ne bi znala da zivis u Zadru....klimatski uslovi su nam "malkice" razliciti....Wink  Ja sam polako krenula sa poslom.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 00:20
 Jeste li kad probale staviti onako jednu lukovicu zumbula u grlo vaze s vodom? Ja sam to jedne jeseni napravila i za Božić mi je cijeli stan mirisao od tog zumbula...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2007 u 22:25
Ja svoje nisam posadila još.... ako te to tješi....meni sve još cvijeta....moje donatice znaju cvijetati i cijelu zimu i osteospermum ...tako da ću jedva nači mjesta za ove moje nove jesenje ljepotice...smile180



Ažurirao Donata - 24 Rujan 2007 u 22:26
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2007 u 08:45
Ok....eto mi posla za danas....a bas sam se nadala da ce neki znalac reci da je jos rano pa da mogu i danas malo u setnju. LOL Nista od toga...treba se uhvatit posla. 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2007 u 21:07
Mislim da nije prerano.Aurora,pogotovo tebi jer kad se jednom smrzne zemlja,pa makar se i kasnije odmrzla,to bi još gore za njih bilo nego ih malo ranije staviti.
Znam da mi lukovice sadimo kad prođu ljetnice,a to je sad negdje.E sad,nekad one cvatu i do 1.11.ako nema mraza(ko prošle godine) pa nam ih je žao čupati kad cvatu,no mislim da je to ipak malo kasno jer je zemlja hladna i vlažna.
Da skratim...Sadi
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2007 u 20:57
Isti problem muči i mene, DA ili NE???
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2007 u 20:55
Da li ste vec posadili jesenske lukovice ili je jos rano za njih? Ovdje je recimo danas bilo jako toplo, a od utorka najavljuju pogorsanje, kisu i zahladjenje pa sam u dilemi...da li da iskoristim sutra dan da smjestim u zemlju ono sto sam planirala ili je jos prerano?
Opet ja petljam sa lukovicama...smile42
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 14:51
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:


Originalno poslano od člana dina dina napisao:

[IMG]smileys/emot77.gif" align="middle" />
ipak cu ih malo podjeliti malo u saksiju malo vani hvala shasha
Dina hoćeš li poslušati onaj savijet da ih kombiniraš sa narančastim tulipanima.....[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />


naravno da hocu samo moram nabaviti naranđaste tulipane
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 14:44
Donata,ne znam za dinu,no znam ko hoće.Imam plave i narančaste zumbule(za sad)Big%20smile
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2007 u 14:17
Originalno poslano od člana dina dina napisao:


ipak cu ih malo podjeliti malo u saksiju malo vani hvala shasha


Dina hoćeš li poslušati onaj savijet da ih kombiniraš sa narančastim tulipanima.....WinkWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2007 u 18:53

ipak cu ih malo podjeliti malo u saksiju malo vani hvala shasha
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.