Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 22:32
mislim da je to ona biljčica koju (pogrešno) nazivamo kineska mirta
idem probati naći temu o njoj pa ti stavim link

Cuphea hyssopifolia je ispravan naziv

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 21:25
Danas kupila na tržnici prodavačica kaže Jasmin?Meni je Jasmin poznat po bijelim i puno krupnijim cvijetovima na manjem stabalcu odnosno grmu.Molim vašu pomoć.Koliko naraste,da li voli sunce ili sjenu,vodu,je li trajnica,gdje se sadi,podnosi li niske temperature....?Sve što znate.




Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 22:11
[QUOTE=iris]možda je  http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3317[/QUOTE]
 
Hvala Big%20smile, to je!!!!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 21:47
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 21:06
Kako se zove ovaj rozi cvijet?Smile
 
Vidam cesto u vrtovima, prije neki dan uslikala kad smo isli na izlet u Hever Castle
 
 
 
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 15:36
Originalno poslano od člana cvjetoljubac cvjetoljubac napisao:

PODSJEĆA NA BONSAI, JER RASTE TAKO KAO MALO DRVCE, JA VJERUJEM DA SE MOŽE LIJEPO I OBLIKOVATI, SAMO ME STRAH KAD NE ZNAM JEL SE SMIJE, A NA CRASSULU JER IMA TAKVE LISTIĆE, MESNATE, MALE, MA I MENE NA SVE TO PODSJEĆA SAMO, NIJE TO TO.....
nije bonsai, naraste i do 25 cm (bar kod mene):)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 20:22
Crasula baš ti hvala na brzom odgovoru. Jer radi kombinacija boja baš bi ovo trebalo na sunce! Znači: može!
Na vrh
crasula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crasula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 19:09
Baka to je Heliotropum ili kako ga kod nas zovu Vanila jer ima miris po vaniliji.
Voli sunce, redovito zalijevanje i otkidaj ocvale cvijetove pa ce vise cvjetati. Moze prezimiti kao i lantana u kuci dakle ne vani.
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2009 u 17:57
Kako se zove ova ljetnica? Smije li na jarko sunce?
 
 
Usput, Kat.rea ovaj cvijet gore je prekrasan!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2009 u 21:48

Prepoznaje li netko ovaj cvijet?

 i malo krupniji plan da se vidi i list
 Ova biljka navodno tjera voluharice
a ova bi trebala otjerati moju Reu ( psa) sa neželjenog mjesta Confused
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 16:03
Hvala Korijenko.U četvrtak (s pomoću BožjomWink) će me MM otpeljati na Viškovo pa je dobro da znam kupiti važi za njih.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 15:44
Bako posuda od 9 cm je ova plastična u kojoj ti sad raste, sve njihove trajnice su posađene u istim važićima od 9 cm.
To djevojačko oko će ti se dosta raširit, ja bi na tvom mjestu to posadila u vrt, ili za prvo leto stavi va veći važ pa druge godine u vrt.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 15:21
Tija, hvala!Big%20smile Ja sam to i kupila tamo, ali kad sam došla doma Confused!
Jedino moram pitati da li sam dobro razumjela: posuda 9 cm...znači da ja to mogu u one moje zidane "sanduke" u kojima imam maćuhice, koje su mi na jednom mjestu nekako propale pa sam malo "očistila".
Ili bolje slobodno negdje u travu kao što su na slici?
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 11:55
 

 

Coreopsis verticillata 'Zagreb'
djevojačko oko
 

visina:
visina sa cvijetom: 30 cm
boja cvijeta: zlatno žuta
vrijeme cvatnje: VII-IX

položaj: sunčano
stanište: otvoreni prostor
tlo: umjereno vlažno, hranjivo

namjena: za vrtne gredice
gustoća sadnje (kom/m): 6-9
veličina posude: 9 cm, kvadratna

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2009 u 11:37

Kupila sam nekoliko biljki u subotu i ovu(imam dva primjerka) jednostavno zaboravila kako se zove i njene karakteristike

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 11:06
Seni na prvoj slici je torenija, jednogodišnja niska biljčica a drugu ne znam
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 21:00
Hvala Baka Bea. Prelijepa je.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 20:55
Potočnica, nezaboravak Miosotis sylvatica.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 20:25
Zna li netko što su ovi plavi i rozi cvjetići između tulipana? Slika je iz Rijeke.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 15:11

Danas sam kupila ove dvije biljčice kod prodavača koji nema pojma o cvijeću. On ne zna ni kako se zovu, ni jesu li trajnice ili ne, koliko velike narastu. Naravno, ne znam ni ja. Ako netko zna, molim da mi odgovori.

 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,154 sekundi.