Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krizantema - Chrysantemum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krizantema - Chrysantemum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 12:10

Sve koje sam prebacila u bastu su izrasle u visinu i proredile cvet. Ova je vec drugu godinu u saksiji, samo je posle cvetanja orezana i na prolece sam joj dodala malo gnojiva. Na juznom je prozoru i cveta nesto ranije od ostalih.

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 11:38
2 god takve prisiljene sam imala u većoj plastičnoj aruli,  normalno prezimile, podšišala ih i ponovo su cvjetale ali manje i bacale su duge grančice......znači više ne budu prisiljene nego lijepo razbarušene, ali što je važno prežive....sad su u malim pitarima jer čekaju seobu na otok u zemlju....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 10:39
Prethodnih godina meni su znale opstati i stalno cvasti do  proljeća, ali nisam ih već nekoliko godina imala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 10:04
Ja jako volim krizantemice bez obzira što je običaj nositi ih na groblje.
Imam i tri vrste onih starinskih visokih. Obožavam ih jer traju do prvih mrazova, a onda kad se smrznu izgledaju još ljepše!
Prije dva tjedna sam si nabavila dvije niske, nadam se da buju opstale i iduću godinu jer do sad ih iz nekog razloga nisam uspjela udomaćiti u dvorištu.
Da li netko zna, kako da ove "prisiljene" iz vrtnih centara opstanu u dvorištu?






Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 09:22

Ja se baš spremam nabaviti nekoliko, jer u zimi kad ništa ne cvate one mi uveseljavaju vrt. Manči i moje su bile jako izdužene, zašto ne znam - možda im položaj ne odgovara. Bile su direktno u vrtu, a sada ću probati u vazi - nekoliko vaza, pa možda bude bolje.

Inače redovito ih kupujem na placu za vazu na stolu i uživam u njima.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 23:22
Danas kupila 2 žute krizanteme.....nisam bila oduševljena njima kao vrstom cvijeća zbog tradicije nošenja na groblje....ali kakve to ima veze...u Kini, Japanu , Engleskoj su jako cjenjene kao rezano cvijeće za  kuću.....lijepo je to što su jesensko cvijeće....
Imam i 2 od prije 2 godine, ali sam falila što ih nisam dovoljno rezala i sad su izdužene.....
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 20:55
He, He, Donata. Imas i jedno pitanje na 'Frezijama'.Wink

Presadila sam ih ipak van (trebale su mi saksije za nesto drugo) i dobro porezala, skoro do tla, bas neki dan. Vec krecu mladi izboji.

Alkemicar, to je sasvim normalno. Porezi ih slobodno i pogledaj da i kod tebe nisu krenuli novi izboji iz korena.
Aglaja
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 16:28
moje krizanteme 4 od 6 još izgledaju jadno i suho. nadam se da je to samo privremeno?!
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 21:13
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Donata, da li je to presadjivanje u zemlju nuzno? Ja bih moje radije ostavila u kalju.


Sorry tek sad vidim pitanje...smile187

Nije nužno...neće se toliko raširiti...moći ćeš je kontrolirati....
ali u svakom slučaju treba dobro podšišati...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 10:51

Ja sam svoje krizanteme posjekla i presadila

Nadam se da nije prerano za to i da će sve biti ok

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 21:14
Donata, da li je to presadjivanje u zemlju nuzno? Ja bih moje radije ostavila u kalju.
Aglaja
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 21:11
Cure važno je samo da vam ih mraz ne uništi....ako su vani zaštitite ih...ako ih niste posadili u zemlju čuvajte ih do proljeća u zatvorenom temp. +16 stup. a onda ih presadite u zemlju...
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 20:12
Ja sam svoje hrizantemice odmah po kupovini presadila i to samo zato sto ne volim saksije u kojima se prodaje cvece.
Nista ima ne fali.
Takodje sam ih unela unutra (u hodnik).
Takodje ne znam sta cu i gde cu sa njima preko zime.
Aglaja
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 19:50
znači da ih ne presađujem sada vec ostavim u ovim malim, a na proljeće i vrt s njima?
već sam ih sklonila unutra jer je bilo naglo zahladilo
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 19:55
Baš je prelijepa takva kakva je, dakle nemoj žaliti što nije rozasta.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 19:01
prelijepe su Donata
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 18:24
Kad ih prebacite u vrt...nekako ih ograničite jer znaju izmaći kontroli...Ja sam imala roza zasađene u koritu pa su se jako raširile.... u radovima nestale...
Sad su mi izašle ove bordo....nemam pojima kako??? smile96 i zašto???
očekivala sam roza...smile96




Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 17:41
i ja sam tako nesto planirala
samo sto cu ih kad prestanu cvjetati skloniti u topliju prostoriju i cvjetove osisati
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2007 u 17:16

treba li krizanteme presaditi u vecu posudu od one male u kojoj su kupljene ili da ih ostavim u njima do proljeća? ipak sam ih odlucila sacuvati u posudama do proljeća pa onda zasaditi u vrt

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2007 u 13:10

Ja svlje poreyem u jesen, ali ne jako nego samo nekih 10-15cm maximalno, i to da bih uklonio cvijet koji je ocvijetao i da ne truni po biljci nego ga jednostavno uklonim. a u proljece malo jace pokratim.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.