Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Izrada eteričnih ulja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Izrada eteričnih ulja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Vlasina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlasina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 14:18
Slak pozdravljam te.Odlična skica ona više kaže nego brdo reči.Interesuje me od kojih biljaka si dobijao eterična ulja u aparaturi koju si prikazao na slici (od 70lit) i koja se količina ulja dobija destilacijom.Hvala!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
slak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 02:11
Originalno poslano od člana transtar transtar napisao:

pozdrav iz Makedonije.
slak ako mozes objasni mi "firentinsku posudu"
hvala
 
Evo objašnjenja u obliku skice:
 
      
 
 
                                                                
 
                                                                                     
 
 
Na vrh
Vlasina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlasina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2010 u 01:43
Pozdrav svima!
Zainteresovan sam za priozvodnju etarskih ulja u kućnim uslovima. Imao sam priliku na Hvaru u mestu Svirče,4km od Jelse ka Starom gradu da vidim veliku "pecarnu" za proizvodnju etarskog ulja iz lavande ali to je ogromna aparatura za industrijsku proizvodnju.Pregledao sam sve što je napisano na ovim stanicama.Slak aparatura je odlična za kućnu upotrebu,podseća me na "parni sokovnik" u većim dimenzijama.Pošto sam mašinski inženjer sa malim modifikacijama mislim da ću napraviti dobru aparaturu za destilaciju etarskih ulja a pokušaću i da razradim crteže za vakuum destilacioni aparat za kućnu upotrebu.

Tanstar "firetrinska posuda" koju koristi Slak je menzura i služi da se u nju sakupi etarsko ulje.Inače za ozbiljnije aparature koriste se florentinske boce za "hvatanje" etarskog ulja pri destilaciji i postoje dva tipa tih boca: za etarska ulja koja su lakša od vode i za etarska ulja teža od vode.Razlika je u načinu dovođenja destilata u bocu i mesta otvora za istakanja (točenja) etarskog ulja iz boce u posude za čuvanje.
Na vrh
transtar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Prosinac 2009
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje transtar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 15:52
pozdrav iz Makedonije.
slak ako mozes objasni mi "firentinsku posudu"
hvala
Na vrh
mr.heian View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mr.heian Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2009 u 21:10
umjesto voska upotrebi glinu

Na vrh
@zra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Ghana
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @zra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 09:04

ma znam ja sta je macarat a sta ulje.......ali kazu da macarat od  sipka nije za odbaciti......

ipak hvala na odgovoru
smile57
Na vrh
@zra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Ghana
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @zra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 14:25
imas neki link za kupovinu preko neta........da mogu kupiti neka ulja ????
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2009 u 11:37
ma forum stalno pada u azdnje vrijeme...pa mis e briše.... oni koji se iole ozbiljnije bave prirodnom kozmetikom znaju jako dobro šta je šta i nikada neće kupiti macerat rose canine kao ulje ploda divlje ruže jer to jednostavno nije ono na šat se taj pojam odnosi u svijetu prirodne kozmetike tj pod čim se taj naziv podrazumjeva....
...onaj cijeli članak se odnosi na pravo ulje ploda divlje ruže koja ne raste u europi.....
a link je zanmljiv :)))) volim čitati sve tigrusove tekstove na magicusu :))))))

a zapravo ti se sve to lako nabavlja, oshadhi, pranarom, florihana i to je to :)  itako ih je lako kontaktirati preko interneta.. ako ima florihana pogledaj kod njih jer su najbolji! :)) ....
 
Na vrh
@zra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Ghana
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @zra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 22:49
hvala na dobrodoslici  smile82
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 21:28
dobrodošla :)
Na vrh
@zra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Ghana
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @zra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2009 u 21:17
danas sam napravila macerin od ploda divlje ruze.
 
pogledaj te ovaj link .mislim da je zanimljiv Big%20smile
 
moja prijatelica je pravila kremicu od macerina s tim sto je stavila neke trave u maslinovo ulje pa kad je bilo gotovo u njega dodala malo voska da se zgusne.
Citala sam da vosak stvara nepropustljivi sloj na licu,a ja imam namjeru isto da napravim kremicu od mog macerina .samo Cryneznam sta da upotrijebim umjesto voska.Citala sam o nekim maslacima ali ja bi nesto sto se lako nabaljaBig%20smile
 
Na vrh
mr.heian View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mr.heian Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 21:40
Oprostite zbog pravopisnih greški!
Na vrh
mr.heian View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mr.heian Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 22:38
Jedan lonac gdje mi kuha voda,cijev,lonac gdje stavljam aromatično bilje , cijev, kondenzator.Niššta  posebno , ali mnogo muke oko pronalaženja načina britvljenja. Još to nisam riješio kvalitetn. Normalno ne želim utrošiti novce dok ne dobijem odgovarajuću  kvakitetu.

Interesuje me konkretno. Gdje bih mogao "utopiti "(prodati, naplatiti) hidrolate koje mislim mogu naprviti.
 Hidrolati:
bijeli bor
metvica
hajdučka trava
ruža
Ovi hidrolati imaju lošiji miris kad ih protrljaš rukama.
Očito da su mi se izmiješale neke tvari. Mislim da sam to riješio. Jučer sam dobio destilat čist bez tog mirisa koj nije baš ugodan.
Večras pokušavam sa ulazom pare odozgo, ali i tu ima problema.
Najvjerovatnije da ću se vratiti na prethodni način .
Moram nešto uraditi sa presjekom cijevi.

Zaista dost amuke oko ,možda, ničega.
Hvala na zainteresiranosti.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2009 u 11:08
Bi li mogao malo pojasniti kako si napravio tu aparaturu?
Poslikaj to malo da vidimo.
Koje si hidrolate dobio?
Hidrolati nose iste aktivne tvari neke biljke kao i njeno eterično ulje ali su puno blaži.Ukratko, upotrebljavaju se za ono za što bi inače tu biljku upotrebio:od njih se mogu praviti tonici za kožu, mogu se direktno nanositi na kožu, mogu se dodavati u kreme a neki se mogu uzimati i oralno...
Samo pazi hidrolati su lako pokvarljivi.Smile
Na vrh
mr.heian View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mr.heian Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 23:13
pozdrav forumašima.

Cry Ja sam uspio napraviti neku aparaturu za destilaciju , i dobio sam neke rezultate, sa kojima nisam baš zadovoljan. Sada se pitam šta uraditi sa proizvodom tj. sa hidrolatima.
Na vrh
pantera View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pantera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 22:40
Da , da znam da se prvenstveno cijela priča odnosi na tu drugu vrstu d.ruže, i isto tako znam da ova nije za bacit.
Nisam znala za tu osjetljivost vit C na toplinu. Hvala na savjetu i hvala na dobrodošlici :)
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 12:50
p.s dobrodošla! :))))))))))))))))
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 12:49
Originalno poslano od člana pantera pantera napisao:

Imam suhu i osjeljtivu kožu. Navnodno je divlja ruža lijek br.1 za ispucalost kože pri tome se podrazumjevaju i bore i strije.
Kremice koje se imaju za kupit su jaakao skupe i naravno nemam pojma šta stavljam na kožu, a divlje ruže oko mene ima na bacanje.
Plod divlje ruže (šipak, šipurak, šipurika) je najbolji, ali ulje dobijeno hladnim prešanjem. Može se i od ploda dobiti macerat.
Pa ću eksperimentirati ovoga ljeta pri proizvodnji istih i aplikaciji.



Nažalost to se u prvom redu odnosi na vrstu divlje ruže koja raste u sj.americi ( zato su to ameri tako i isfurali jako) ali i naš šipak dooonekle može naraviti nešto za kožu... ulje koje se zapravo za to koristi je ulje dobiveno od prešanja samih čistih koštica posebnim prešama i to je ono što se podrazumjeva pod baznim uljem ruže.... no sam šipurak ima jako puno vit C koji je izrazito važan za kožu jer direktno od njega zavisi i visina željeza u tkivu a od njega kisika pa time dođemo do toga da koža stari i umire ako nema dovoljno kisika-željeza-vit C.... tako da teoretski to može nešto djelovati... no bilo bi dobro tu teglu za meceriranje držati na ne pretoplom mjestu ( jer se vit C razgrađuje na toplini)... također malo promozgati na koji način će se filtrirati ili ne neki dr način odstrniti one sitne male dlačice koje šipurak oko koštica ima.... ono što je dodatni plus je i beta karoten koji će obojati ulje ali i pomoći koži da brže potamni... :)
Na vrh
pantera View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pantera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 11:50
Imam suhu i osjeljtivu kožu. Navnodno je divlja ruža lijek br.1 za ispucalost kože pri tome se podrazumjevaju i bore i strije.
Kremice koje se imaju za kupit su jaakao skupe i naravno nemam pojma šta stavljam na kožu, a divlje ruže oko mene ima na bacanje.
Plod divlje ruže (šipak, šipurak, šipurika) je najbolji, ali ulje dobijeno hladnim prešanjem. Može se i od ploda dobiti macerat.
Pa ću eksperimentirati ovoga ljeta pri proizvodnji istih i aplikaciji.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2009 u 23:32
Za čega ti je taj macerat?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.