Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - LORIN vrt i cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


LORIN vrt i cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 111>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 15:28
Hvala cure na pohvalama, to je tek dio, jer sam donji dio totalno pretumbala

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 15:42
Evo slike dok je cvijet bio mali. Pitaj negdje znaju li naziv?Embarrassed


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 16:29
Hej lora, super si to iskombinirala, ma baš me zanimaju te viseće maćuhice - pratit ću ih u stopu.
Hej ajd mi reci dali da ceratstigmu p..... stavim negdje direkt u vrt, ili da je ostavim u vazi, što znači da je ne moram spremiti po zimi. Što ćeš ti sa svojom?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 16:58
Baš je predivna smile57
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 20:53
Evo ime nam je Bromica prepoznala biljku "gipsofila"

<>http://images.google.hr/images?hl=hr&source=hp&q=gipsofila&btnG=Pretra%C5%BEi+slike&gbv=2&aq=f&oq=

Taj cvijet sam dobila od moje mameSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 20:55
I mene jako zanimaju viseće maćuhice....čak sam ih htjela i kupiti ali još uvijek ih nisam našla....ja ću isto s posebnom pozornošću pratiti njihov napredak! Svi noviteti su odlični! smile99
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 22:40
Hvala vam svima,da vas posebno ne nabrajam.
 
Prvi puta imam viseće maćuhice, no nisam im mogla odoljeti.
Jako sam i ja zaintrigirana njihovim razvojem......Bit ćete redovno obaviještavaneWink
Triša ceratostigmu plumbagoides možeš  staviti u zemlju ili ostaviti u vazi. Ona zimi nestane u proljeće ponovo nikne. Ja ću je ostaviti u vazi jer u vrtu nema više mjestaBig%20smileBig%20smile

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 10:48
E Lorica Horti je na prepoznavanju napisla ovo u vezi one biljke pa sad ne znam što je. Moja mama je nazvala tu biljku gipsofilom.

Horti "Svaka čast prodavačicama ali meni to s Gypsophilom veze nema. Probajte pogledat pod Gibasis geniculata ili možda kakva Tradescantia ( fluminensis možda )."
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 10:50
I Lora znaš li ime ove biljke. Želim doznati do kojih temperatura može preživjeti.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 11:01
Lora lijepo si to sve skombinirala Thumbs%20Up ,očekujem nastavak.
A što se tiče visećih maćuhica nisam ih nikada vidjela u punom cvatu i baš me zanima kako izgledaju.
Maćuhice su mi drago cvijeće i upravo sam danas počela jedan tanjur s njima.
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 12:12
Predivno kombinacije...
A za viseće maćuhice prvi puta čujem...pravo iznaniđenje!
smile64
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 19:45
još jednom hvala cure Heart
 
Smrčko, to ti se zove sedum palmeri, kod mene je stalno vani,može u zemlji i može u vazi Podnosi niske temperature, a u februaru cvijeta. Zimi ne treba zalijevati.Možeš ga slobodno potaknuti u Fužinama u zemlju, ako nestane, nema problema, kod mene raste ko trava.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 20:14
Joj Lora prekrasna je i koliko dugo cvijeta-jer ja sad do godine imam njih želju posaditi u vazne i postaviti ih na prozor.  Pošto kod mene ima snijega ja svoje moram znači unjeti u kuću-i to u ledenu prostoriju
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 20:17
niho mislim da ne moraš, jedne godine kad je kod nas bilo snijega desetak dana, ostao je vani i ništa mu nije bilo. Cvate dosta dugo.....Big%20smile

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 20:23
smile227prekrasno si to preuredila i pretumbala
te viseće mačuhice su me zaintrigrirale, pratiti ću budno razvoj projekta
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 20:27
bromi, tvoje/moje cleome uspješno ničuHeart

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 20:29
LOra, krasan ti je sedumSmile
 
Imam takav već 3 godine. Iako je bujan, još mi nije cvao. Svake zime ga unesem na hladno stubište i uopće ne zalijevam do proljeća. Misliš stvarno da bi mogao ostati prezimiti na balkonu, u tegli s malo zemlje?
Lijepi pozdravSmile
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 20:33

Zahvaljujući tebi imam i ja taj sedum. Dala si mi ga toliko da sam ga na sve strane bocnula. E, pa sada šetam po dvorištu i svaki čas se tebe sjetim. Vidiš kako je to lijepo!

Hvala Lora!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 20:47
RS pokušaj pustiti dio, a dio unesi, pa ćeš vidjeti, moje je mišljenje da bi mogao prezimiti vani.
 
Hoyice hvala što me se sjetiš, ali ja znam da to činiš i kad ne vidiš sedum.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2009 u 20:52
Zaljubila sam se u sedum palmeri

Pronašla sam da mu je najniža tempeatura tolerancije -6. Embarrassed

Ipak ga ne smijem tamo odnijeti ( ispod -20), kud ja tuda i on zamnom. Ako se nezaljeva zimi super može čekati tu u RijeciHug
Zovem ga vanzemaljac zbog antenicaLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 111>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.