Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 21:29
E, za brakteje ima jos jedna caka - da joj se od jeseni obezbedi prirodno osvetljenje, odnosno onoliko svetla i tame koliko ih ima i u prirodi. A kako su od jeseni dani sve kraci, treba joj vise tame nego svetla.

Neko brakteje proizvodi vestacki - pokrivanjem biljke. Prirodnim putem se stvaraju ako je smestena u prostoriju koja je pod prirodnim osvetljenjem - kad je vani mrak da je i njoj.
Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 21:08
Meni moja samo buja, a od crvenih listića ni c. Znači u tome je tajna?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 10:01
Ako sam dobro razumela savete koje sam ovde citala (dolazili su, koliko se secam, od nekog uzgajivaca), posle perioda mirovanja, negde u maju/junu se podreze na 1/3 visine, presadi, postavi na svetlo mesto zasticeno od direktnog sunca, redovito zaliva i prihranjuje.
Aglaja
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 08:07
Lana,meni nikad nije preživjela no sad ću probati ovako kako tu vele.Znači selim je na hladnije i kad vani dosta zatopli,4-5 mj,posadit ću je van u hladovinu.  E sad ne znam samo dal da je porežem kad je zasadim ili kasnije(ako preživi) kad je selim u kuću???!
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 06:26
evo mamine božićne zvijezde, preživila zimu u zabačenom kutku, šta da radimo da je oživimo, tj. da preživi do iduće godine
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 17:52
a to je, cca 50cm neznam tocno.
 
ali kod mene je problem sto je bila stisnuta sa svih strana...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 17:49
Znači samo je zaljevamWink
Daj mi još reci,koliko je visoka ova tvoja,ovako mi izgleda dosta visoka?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 17:31
a ove godine nedostatke sam malo prekrio sa sanseverijama Wink
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 17:30

ja ju sad kada sve prođe, samo skratim i tako ostavi.

 
a zaljevam ju i prihranjujem preko proljece i ljeta kada i sve ostalo cvijece, nema nikakav poseban tretman!!
 
i dobra je ove godine, imam jos jednu ali je bila više u hladu i nisu joj brektele uspjele pocrveniti!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 17:25
Treba li je prihranjivati nečim?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2007 u 10:52
istina je da su cijene dosta visoke, ali dosta često se nađe cvijeća po vrlo povoljnoj cijeni samo su to manji primjerci.
Radije volim kupiti manji cvijet i uživati u njegovom rastu.
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2007 u 10:11
Originalno poslano od člana oceana oceana napisao:

Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Krasne su,ja sam neki dan gledala u baumaxu no činilo mi se malo previše dati 50-70kn za jednu zvijezdu(kojoj listovi već polako žute jer je kod vratiju)


jezivo je kakve su kod nas cijene biljaka Confused... već sam pisala negdje o tome, ali evo npr. u Berlinu je božična zvijezda - otprilike ove veličine kao što je SueZP kupila - u prosjeku od 2,5 do 3,5 eura...
                                                                                                                             
                     
 Pa i kod nas su takve cijene.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
tkošto
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 10:27
to je skoro kao i kod mene, tu cu cca 25-30 kn
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 10:20
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Krasne su,ja sam neki dan gledala u baumaxu no činilo mi se malo previše dati 50-70kn za jednu zvijezdu(kojoj listovi već polako žute jer je kod vratiju)


jezivo je kakve su kod nas cijene biljaka Confused... već sam pisala negdje o tome, ali evo npr. u Berlinu je božična zvijezda - otprilike ove veličine kao što je SueZP kupila - u prosjeku od 2,5 do 3,5 eura...
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
SueZP View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SueZP Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 09:59
Ja sam bila jucer, i bile su tamo kod bozicnog asortimana... Cinile su mi se ok i nisam im mogla odoljeti. Jos samo da opstanu....
A MM se svidio amarilis, pa je i on krenuo put kucice s nama!Wink
"...sećanje je smešna lupa, koja sitne stvari uveličava..."
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 09:45
Krasne su,ja sam neki dan gledala u baumaxu no činilo mi se malo previše dati 50-70kn za jednu zvijezdu(kojoj listovi već polako žute jer je kod vratiju)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 21:21
Ako preživi do ljeta,probat ću
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 20:31
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Krasna je,Donatasmile91
A jel se one mogu zapelcati grančicama? To kako je ti,Admine,porežeš,jesi probao grančicu zapelcati?


Ja sam nedavno probala ali nije uspjelo smile60...našla da se ipak razmnožava ljetnim reznicama...


Evo našla sam da joj potkraj ljeta treba smanjiti izvor svjetlosti na 10 sati na dan inaće neće cvijetati...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 20:24
Originalno poslano od člana frida frida napisao:


Donata, jesi li ti imala s ovom kakve "tretmane", tipa orezati, zamračivati i sl. ili si je samo ostavila na mjestu i ona sama rasla?


Ništa...bila cijelo vrijeme na istom mjestu u kancelariji...
znači u 15 sati se zatvaraju rebraste žaluzine ispred staklenih vrata...
Možda joj je to zamračivanje baš idealno...sad se svaki tjedan prihranjuje univerzalnim  ...i to je to. Baš me zanima dali će joj crveni listovi biti veliki kao prošle godine....tek su krenuli...smile91
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 22:33

Ja svoje podrežem, kada prodju i listovi otpadnu, a ove godine nisam ih zamračivao niti bilo sta takvo slicno i sada crvene. A treba im kratak dan da dobiju boju isto kao i kritantema da procvjeta!!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.