Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Azalea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Azalea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 16:05
Kikach, zaista je lijepa. Slobodno je ponesi, ali joj obezbijedi hladovinu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 21:20
hvala ti nichll Embarrassed
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2011 u 15:17
kikach uistinu je krasna....
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 17:16
jel zna netko jel joj smeta mijenjanje mjesta..? Voljela bi ju sa sobom na more uzeti:) hvala
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 17:15
evo i moje krasoticeTongue
 
 
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 16:39
ovu azaleju kupila sam nedavno, želja mi je uzgojiti grmić u vrtu.. može li mi netko dati savjet kako i kada ju treba posaditi u vrt

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 18:03











U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 18:02

Sad sam slučajno zalutala na ovu temu pa evo slikica mojih azalea kad su bile u cvatu












U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 20:58
Kiša im neće ništa smetati. Godiće im. Jedino bi smetala cvjetovima jer ih pokvasi pa kraće traju.

Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 11:59
Da li azaleju mogu imati vani dok kiša pada ,da li će joj to škoditi,mislim da ne trune ako joj kisnu listovi,Kupila sam jako kržljave male azaleje na popustu u Konzumu da ih spasim.smile85smile143
Na vrh
maryann2311 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann2311 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 17:16
pozdrav danas sam dobila sjeme litopadne azaleje pa me zanima dali netko zna gdje i kako ga poijati dali prvo u kući ili mogu ogmah vani??
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2011 u 06:04
imam silvestera - japansku azaleju (na etiketi je prva riječ rodonderon pa ovo ostalo - j. a., silvestar), cijelu godinu je vani
i upravo se sprema cvjetati...

pokušala sam ga razmnožiti reznicom ljeti, u jesen... i ništa
sad u proljeće, pretpostavljam da nije vrijeme za to jer cvjeta

ima netko iskutvo sa ožiljavanjem ove biljke ili neki savjet?
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 17:24
Hvala triša na savjetu i informaciji!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 07:34
Miro, ja svoju presadila u veću posudu i već je u vrtu. Noćas sam je zaštitila prozirnom folijom, ali mislim da je ista kao vrsta koju imam i koja je cjelu zimu vani.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 01:13
Dakle ova može u vrt a kada je presaditi' Već ove godine ( kupili smo je u Pordenone)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2010 u 17:43
Azalea najbolje raste u dobro dreniranom tlu, sjenoviti položaj, i jakoooo kiselo tlo. PH 4 – 6. Mislim da je kod tebe problem previše vlage i neadekvatna zemlja ( premalo kisela ) Kupi zamlju za rododendrone i azaleje i ponovo ju presadi.
Na vrh
zedok View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zedok Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 12:50
Bok, ekipa!
Opet ja s problemom. Ovog puta - azalea.
Početkom proljeća bila sam ju presadila, jer je zemlja bila stalno mokra. Dosta je listova ispustila nakon cvatnje, a ni cvatnja nije prošla najuspješnije, jer ju, najvjerojatnije, nisam dovoljno zalijevala. Jako je mršava i nikakva. Držim ju na istočnoj strani stana i mislim da ima dovoljno svjetla, a ipak da nije na direktnome suncu.
Činilo se sve oke, ali već ju 2 tjedna nisam zalila jer je zemlja opet non-stop mokra i ne usudim se. S druge strane opet su mi neki listovi počeli padati, osuše se i padnu. Brine me jer pada dio mladih listova, tek izniklih. Zalijevala sam ju i onim prahom protiv plijesni.
Htjela bih su spasiti, a ne znam više šta da radim.
 
molim za savjet i hvala unaprijed Smile
Na vrh
daaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje daaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 09:23
ma gdje je držiš da je ovako lijepa?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 20:35
Jedna od većih razlika između Azaleja i Rododendrona je njihova veličina. Azaleje su manji grmovi od večine Rododendrona. Druga veća razlika po kojoj razlikujemo Azaleje od Rododendrona u vrijeme cvjetanja je u obliku cvjetova. Azaleje formiraju jednostavan cvijet dok Rododendroni formiraju grupu od nekoliko cvijetova. . Počekaj još malo prije nego izneseš Azaleje van. Ovih dana temperatura pada na – 10 C i to je prehladno za Azaleje. Evo moje Azaleje, sada je u punom cvijetu.

Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 19:31

a koja je razlika između azaleje i rododendrona?

i da li one mogu sad već vani ili im je ipak pohladno
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.