Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 14:53
Božikovine, ako nikne moja svaka treća sjemenka, nači će se i za vas koja  mlada biljčica!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 08:36
Djeovjčice, zainteresirale ste nas za ovu biljčicu pa ako neka ima sjemena na lageru nek nas se sjeti. Hvala unaprjied.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 07:58
Posijala sam 27.2. i za otprilike 8 dana su počele nicati. Stavila sam  vrećicu  na posudu i na prozorsku dasku  a ispod je radijator. U toj prostoriji je temperatura oko 18 - 20 c.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 23:41
Milice, koliko treba da nikne??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 00:09
Moje sjemenke od Jelice su isto počele provirivati. Baš se veselim. Hvala, Jelice!.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 16:35

Danas sam posijala Jeličine sjemenke rozog Hibića!!!   Držite fige, ako nikne svaka sjemenka, bit će i za razmjenu!!!smile72
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 18:50
smile79Jelice, od srca hvala na sjemenkama!!!

Da li ga mogu već sada posijati, koliko mu vremena treba za nicanje, da li da stavim svaku sjemenku posebno u teglu i da sve posijem u jednu veću, kako podnosi presađivanje mladih biljčica????  Tko mi može pomoći, da li ste već sijale ovu krasnu biljčicu?Embarrassed
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 08:06
razmjenu biljaka dogovarate u oglasima!


http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=43
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Jelica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 23:18
freeland 44 pošalji mi adresu .
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 10:26
Ja bi sjemenke rozog, ali nemam crveni ni bijeli, ali za uzvrat šaljem što odabereš iz mog vrta!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Jelica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 21:00
Ja imam dosta sjemena od roza macheotusa a sada bih željela još crveni i bijeli, pa ako netko ima i voljan je poslati par sjemenki HVALA.
Sjemenke rozog poklanjam!!!
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 11:48
Alloo djevojčice, jel bi se našla još koja biljčica ili sjemenčica za mene, već jako dugo čeznem za njim!!!!

U zamjenu dajem BILO ŠTO iz mog vrta!!   Puno hvala na dobroj volji!!!


Cimi, jedan mali korjenčić, jel bi se dao odvojiti?????  Okupam ti i oribam sve patuljke, sve, sve!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 23:56
@smrcko, kako god želiš :-)
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 22:18
Sonja

Ovo sa najlonom mi se pokazalo izvanrednim sa hortenzijom i kineskim šašom. Znate koliko se hortenzija mora zaljevati, a na tom sistemu sam je zaljevala samo jednom tjedno, s tim da sam joj prema korjenu zabola bocu kroz koju sam nasipala vodu prema korjenu i direktno ga napajala.

Vrećica je od đubriva te je jača i na dnu prema zemlji je isječena da bi voda otjecala. Biljka razvije korjenje prema dubini i đubrivo koje se nasipa oko biljke se ne rasipa okolo kad je kiša. Postoji geo folija koja je za takve stvari.

Danas je već u zemlji, pa tko živ tko mrtav. Poslušala sam savjet od Hoje te napravila blato i u to ga posadila. Tako se korjen najbolje prilagodi i u korijeni.

Sad moram biti strpljiva do proljeća, a kod mene će najkasnije nići što je moguće jer su gorski uvjetiEmbarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 20:41
I ja se upisujem kod onih koji su sakuplili sjemenke, pliz tako mi je prekrasan.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 19:03
jaoj sto je dobar ima li ko za mene koju sjemenku....smile93
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 14:42
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

evo i bijelog pa izaberite najljepšeg


e ja glasam za ovaj bijeli  fenomenalan je da se razboli čovjek.
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 10:48
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Nakon zaljevanja se podigao[IMG]smileys/smiley17.gif" align="absmiddle" alt="Tongue" />Morat ću mu u rupu gdje ga zakopam ubaciti najlon da spriječim oticanje vode.Imate li kakve dobre savjete za tu biljku[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />?


Ni u kojem slučaju ne stavljaj najlon u rupu gdje ćeš ga posaditi, samo bi ti istrulio.

Močvarac treba dosta vode, u vrijeme rasta,naročito u prvoj godini od sadnje i dobro drenirano tlo, a zimi kako mu bude. U nekim zemljama bude prekriven snijegom sve do proljeća.

Možda je već kasno da ga stavljaš u zemlju. Bojim se da neće imati dovljno vremena da se "uhvati" tj da razvije korijenov sistem. Naime, sad svu svoju energiju biljka troši na cvjetanje a ne na razvoj korijena.

Možda bi bilo bolje da ga presadiš u dosta veću posudu,sa dobrom drenažom i držiš negdje gdje ne smrzava i presadiš u zemlju tek na proljeće kad prođe opasnost od mrazeva.

Druga opcija je da ga posadiš odmah u zemlju i prije prave zime dobro malčiraš tlo u prvoj godini sadnje ( poslije neće trebati) dodavanjem nešto stajskog gnoja ili stajskim gnojem prekrivenim lišćem ili granama crnogorice.

Ako je posađen na cjelodnevno sunčanoj lokaciji, prije će potjerati.

Kad mu otpadne lišće i kad su grane očito mrtve, odreži ih na visinu od 10-tak cm. Inače, da se ne razočaraš, oni dosta kasno "ožive", negdje u 5. mjesecu ako se tlo dobro zagrijalo, a ako nije, onda tek u 6. mjesecu. Cvatnja započinje u sredinom ljeta i traje do prvih mrazeva.

http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 21:55
Moj je bio okruglo 50, i teško da bi mi ga itko oteo kad su mi rekli da ide na -30. Inače ga zovu kanadski hibiskus.

Danas me strašno prepao, sav se objesio iako mi zemlja nije izgledala suha. Nakon zaljevanja se podigaoTongue
Morat ću mu u rupu gdje ga zakopam ubaciti najlon da spriječim oticanje vode.

Imate li kakve dobre savjete za tu biljkuSmile?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 19:55
U Vrtnom centru u Velikoj Gorici imaju roza i rozacrvenie močvarne hibiskuse. Koštaju nešto manje od 50 kn.












Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.