Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gazanija - Gazania splendens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gazanija - Gazania splendens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 20>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2011 u 00:22
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 22:21
Morana, nikad nije kasno...jedva cekam da vidim kakve ce biti boje... Hug
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 20:22
moja jedna iz sjemena sprema pupoljak... što tako kasne ja sam kriva jer sam se dugo bojala prebaciti ih iz "kontejnerića" u vrt, a utom malom prostoru nikako nisu napredovale.
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 17:39
Ili iz sjemena ili iz pelcera ,Olja stvarno su Ti za svaku pohvalu ,lijepe.smile215
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 09:15
Hvala cikas,jako ih voli...

Silvestra,nisu to te nego sam ih sadila sa semena,a slikacu i te sto su rasclanjene od prosle godine...nema neke razlike jer sam to dosta kasno radila,ali zato ove godine moram ranije pa da budu sto pre Wink
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 08:46
Olja,to su one kaj si ih raspelcala u proljeće,jel da?Prekrasne su i zdrave.smile213
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 16:17
Olja bravo, pravi si profesionalac!
Baška Voda
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 15:41
Slazem se sa Silvestrom u potpunosti...evo par mojih...










Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 23:57
Naj jednostavnije je doći do novih biljaka za na godinu tako da se ujesen čitava biljka preko zime stavi u prostoriju gdje temperatura ne padne ispod 0,a na proljeće se ta biljka rastrga na više novih i jednostavno posadi svaki taj pelcer u novu teglu i brzo i sigurno će se primiti i daleko prije cvjetati nego da se uzgaja iz sjemena,a k tome iz sjemena koje se doma ulovi ne znam da li bi biljke bile iste kao matična ili bi ipak bili cvjetovi sitniji,jer ne smijemo smetnuti sa uma da su to ipak hibridi. smile134
Na vrh
OPG1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OPG1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 19:17
Hvala Otok, kod nas se kaže: tko pita ne skita!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 17:31
Slažem se, cvijet možeš otkinuti čim završi sa cvatnjom, možeš ostaviti nekoliko cvjetova radi sjemena. Lako se uzgajaju iz sjemena. 
Na vrh
OPG1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OPG1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 17:27
Originalno poslano od člana sanjalica4 sanjalica4 napisao:


Originalno poslano od člana OPG1 OPG1 napisao:

Na forumu prateči vas, prvi put sam se srela sa ovim cvjetom i rodila se ljubav. Imam pitanje za članove koji već dugo uživaju u ljepoti ovog cvjeta da me upute kad odkidat ocvale cvjetove. Dali čekat da se skroz posuši ili odmah po cvatnji. Kad ih otkinem odmah po cvatnji vidim da im je stapka puna mlječi pa neznam dali to šteti biljci. Zahvalna na svakom savjetu!
uzgajala sam ovo cvijece prosle godine. moj savjet je da cim primjetis da latice se skupljaju i da je ocvala otkines bez obzira na mlječni sok jer ces tako natjerat biljku na daljni cvatnju.da ti ne ostanu stapke odrezi ocvali cvijet do visine listova radi estetike. [IMG]smileys/smiley9.gif" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />


Puno ti hvala na odgovoru!
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 16:08
Originalno poslano od člana emka emka napisao:

A od kuda dobiti mlade za popikati kad po zimi ne prezime, dal na jesen uzeti od stare biljke pa u male teglice staviti, neće li prerano početi cvasti, ili je onda bolje sijati, samo tu gdje bih ja sijala preko tjedna je temperatura oko 2 stupnja unutra, pa možda od siječnja do ožujka i iznikne nešto ha, što kažete ima li tko slična iskustva.


biljka kad ocvate pusta sjeme slicno maslacku. pokusaj ga uhvatiti za daljnju sjetvu. ne isplatiti se uzimat reznice  ili slicno. posadi u rano proljece jer mladicama teba malo duze vrijeme da narastu. ja sam sadila u rano proljece a cvjetale su u 10 mj prije mrazeva. Embarrassed
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 16:05
Originalno poslano od člana OPG1 OPG1 napisao:

Na forumu prateči vas, prvi put sam se srela sa ovim cvjetom i rodila se ljubav. Imam pitanje za članove koji već dugo uživaju u ljepoti ovog cvjeta da me upute kad odkidat ocvale cvjetove. Dali čekat da se skroz posuši ili odmah po cvatnji. Kad ih otkinem odmah po cvatnji vidim da im je stapka puna mlječi pa neznam dali to šteti biljci. Zahvalna na svakom savjetu!


uzgajala sam ovo cvijece prosle godine. moj savjet je da cim primjetis da latice se skupljaju i da je ocvala otkines bez obzira na mlječni sok jer ces tako natjerat biljku na daljni cvatnju.da ti ne ostanu stapke odrezi ocvali cvijet do visine listova radi estetike. Embarrassed
Na vrh
emka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje emka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 12:33
A od kuda dobiti mlade za popikati kad po zimi ne prezime, dal na jesen uzeti od stare biljke pa u male teglice staviti, neće li prerano početi cvasti, ili je onda bolje sijati, samo tu gdje bih ja sijala preko tjedna je temperatura oko 2 stupnja unutra, pa možda od siječnja do ožujka i iznikne nešto ha, što kažete ima li tko slična iskustva.
Na vrh
OPG1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OPG1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 11:45
Na forumu prateči vas, prvi put sam se srela sa ovim cvjetom i rodila se ljubav. Imam pitanje za članove koji već dugo uživaju u ljepoti ovog cvjeta da me upute kad odkidat ocvale cvjetove. Dali čekat da se skroz posuši ili odmah po cvatnji. Kad ih otkinem odmah po cvatnji vidim da im je stapka puna mlječi pa neznam dali to šteti biljci. Zahvalna na svakom savjetu!
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 16:22
Gazanija žuta...smile86
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2011 u 16:18
Gazanija...smile71
Na vrh
Calla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Calla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 23:24
lantana prelijepe susmile120
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 08:40
Lantana,vidi se da uzivaju kod tebe Thumbs%20Up kakav spektar boja...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.