Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 22232425>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 23:03
Sad sam tek vidla poruke.
Stara je 15 GODINA! Krenula je od šibe, sad već guši zgradu. Oprezno s hojama, ne znam kakve su ostale, ali ovoj je cilj obaviti cijelu zemaljsku kuglu! Cvate svake godine po više mjeseci. Sve miriši po njoj, svi se gušimo jer ima vrlo intenzivan miris, a pošto je kapitalac zbroji u to i stotine cvjetova koji je preplavljuju.        smile64
smile39                  smile120
El adhe Alqualonde
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 20:56
I moja je zbog tog promijenila vlasnika. Moji su stalno protestirali da im smeta njen miris. Cry A stalno je bila puna cvijeta.
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 19:39
Prelijepa biljka.Nazalost morala sam je pokloniti, jer se moja glava nije najbolje slagala sa njenim mirisom.smile60.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2008 u 15:15
alkemičar nisam je zalijevala nikako jer mi je kuma poklonila kao kaktus i bila je zagnojena i zalivena kad sam je dobila tako da nisam htjela pretjerivati jer iskreno iskustva sa kaktusima nemam, al znam da trebaju malo vode. sad jel ona uvenula baš zato što je nisam zalijevala il zbog nečeg drugog ne znam tek sam nakon nekog vremena kad sam je slikala i stavila na forum saznala da je to hoya. puno ti hvala na ponudi.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 18:27
lana draga, ona ne podnosi puno vode, pa je možda to razlog što ti je istrunula
kad moja malo ojača, sačovat ću ti pelcerić
ali treba joj malo vremena ipak
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 17:06
moja mala hoyica je uvenula, točnije istrunila
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2008 u 23:19
A ja sam prije par godina u cvjećarnici kupila jednu malu hoju s dvobojnim listovima (prošarani rub, kao kod dvobojnih fikusa). Lijepo je napredovala i odrasla, pa čak imala i jedan cvijet. Poklonila pelcer dvjema prijateljicama i prošlo ljeto mi istrune.Cry
Bojala sam se velike vrućine i vjerojatno (sigurno) ju previše zaljevala. Sad mi je krivo ko psu, a neugodno mi tražiti od prijateljice pelcer. Al snaći ću se ja već, pa makar joj i ukrala pelcerEvil%20Smile
 
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 18:21
Ja sam to uvijek u zemlju, ali neka te ne iznenadi jako puno joj treba da krene.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 15:14
kod pelcanja..jel staviti u vodu najprije ili odmah granu u zemlju?
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 17:09
kod mene je jučer bilo -1'C i danas već vidim da su joj listovi malo promrzli
moram je vratiti u kuću
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 11:56
Voki, nije bas tako osjetljiva kako ti kazes u prvome postu, 12-15. Moja je u plasteniku, bez problema podnosi nocne temp. od 2 C, i vec je godinama tako.
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 10:51
Hoya cvijeta tijekom ljeta - barem je moja uvijek tada procvjetala. Alkemičar Hoja traži stalno mjesto i svjetlo i to najbolje uspjeva na prozoru. Ja sam moju nakon preseljenja selila i selila i tek kad je došla na jugo-zapadni prozor onda je procvjetala.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2007 u 21:05
Kažu da cvijeta kao i ona obična. stavila sam je na isti prozor kraj obične jer tamo je i stara cvijetala i sad mi ostaje samo da se nadam.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2007 u 20:48
predivna je
jedva čekam vidjeti kad procvjeta
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2007 u 20:04
Evo našla sam ju!!!!!

Kupila je jučer i da se ne zagubi slika mečem ju i tu.

Kažu da joj je pravo ime Hoya compacta


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2007 u 21:22
Na žalost, nemam. Imam samo onu normalnu.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2007 u 21:18
Ima li tko od vas onu hoyu što ima onako pogužvani list?

Ako ima ja se dobrovoljno nudim da udomim jedan pelcer.

Vidjela sam ju nemadugo u Pevecu, ali i cijena joj je "Zgužvana" pa bi radije imala strpljenja i čekala da naraste iz pelcera.
Na vrh
Nefertiti View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 30 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nefertiti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2007 u 17:01
Trebam pomoć!
Iimam hoju već desetak godina.
Dva puta je cvjetala sa po jednim vjenčićem cvijetića, ne smeta mi što nije baš od volje za cvjetanjem, volim je takvu zelenu i točkastu.Heart
 
Ali prije nekih 10-ak dana nešto joj se dešava. Listovi na peteljkama se počnu sušiti i onda poćite i otpadnu, neki listovi dobiju "spaljene" točke po sebi prije nego se peteljka lista osuši.Ermm
 
Pusti novu lozu koja je neko vrijeme OK i onda se na vrhu 20 sm jednostavno sasuši. Cry
 
Nisam je premještala, nisam promijenila tretman prema njoj u cijelo ovo vrijeme što je imam. Ne znam što joj je moglo biti i što da radim?
 
Ima li tko sličnih iskustava? Možda netko zna riješenje?
 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 13:12
Kada je presađuješ gledaj da izvadiš koren sa svom zemljom i samo stavi u veću saksiju i oko korena (i malo na dno nove, veće saksije) stavi novu zemlju. Ako joj rastresaš koren bolovaće i moguće je da će se sušiti i odbacivati list. Dosta je osetljiva na presađivanje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 13:09
ja je uopće nisam pomakla s mjesta gdje sam je prvi put stavila
ali ipak ću je morati i presaditi jednog dana i to skoro mislim jer joj je posuda mala, a nemam pojma kada je za to vrijeme
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 22232425>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.