Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sadite na balkone?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sadite na balkone?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 14:05
mini mode baš lijepa kombinacija dobro bi bilo kad bi svi stavili slike svijh kombinacija pa da neko i prepiše u nedostatku ideja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 22:38
jedna od kombinacija za balkon (2 petunije, karanfil i tamjan)
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 17:57
Ako ti je prozor u hladovini mogle bi tu fino rasti fuksije i vodenike.Među vodenike ubaciš koji bršljan i eto i prave kombinacije.
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 12:12
Ja molila muža da mi napravi neke kao branike da mogu staviti kalenice na prozore i ništa još od toga pa neznam ni hoće li biti kakvog cvijeća na prozorima,a baš bi voljela staviti.A prozori su mi više u hladovini nego na suncu pa neznam ni koje bi cvijeće posadila?neko puzavo po mogućnosti mi preporučite,please


tek sam sad skužila kojeg datuma je donata objavila ovaj post..
Al sigurno je svejedno bilo prekrasno
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 12:04
Originalno poslano od člana Donata Donata napisao:

Pa ove godine pošto krećem ispočetka, probat ću dobiti žuto ljubičastu kombinaciju. [IMG]smileys/smiley27.gif" align="absmiddle" alt="Heart" />Žute ivančice,žuta ruža, žuta graničica,žuta dalija,žuti milion bells,žuti ostosperum [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />a kontra ljubičaste sulfrinije, ljubičasti plavi kumpirov grm, ljubičasti ukrasni luk.. i koja francuska lavanda. To ja tako planiram... a kad u rasadniku vidim nešto što će me oboriti s nogu bit će vjerovatno u boji crvenoj ..[IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> ili naranđastoj.




Joooj ovo će Donata biti prekrasno Jesu li ivančice iz sjemena ili...Gledala sam slike tvoje terase,super.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 23:33
Dragoljub je krasan,pustiš ga da puže a uz njega staviš crnooku suzanu nek se penje.Wink
Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 17:45

Hvala na savjetima...sutra idem u rasadnik pa ću nabaviti cvijeće. Nešto imam doma a interesira me taj dragoljub. Čini mi se simpa...Thumbs%20Up

Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 19:43
sadim vodenike,begonije.pelargonije.verbene,surfinije,petunije...
Na vrh
pozvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 221
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pozvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 19:38
Originalno poslano od člana marijan023 marijan023 napisao:

Kupio sam dvije velike pravokutne betonske tegle za cvijeće s namjerom da da stvorim prirodni zid na velikom balkonu . Pripremio sam i ogradicu po kojoj bi se cvijeće trebalo penjati do visine 1,5-2 metra. Molim vas da mi pomognete sa savjetom što da posadim u te tegle....



Puzajući dragoljub. Obožavam ga. Tongue Brzo raste i penjat će se. A cvjetovi...mmmmmmmmm Tongue
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 19:36
mini karanfili,pelargonije,ruže,amarilisi.......
Na vrh
marijan023 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marijan023 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 12:49

Kupio sam dvije velike pravokutne betonske tegle za cvijeće s namjerom da da stvorim prirodni zid na velikom balkonu . Pripremio sam i ogradicu po kojoj bi se cvijeće trebalo penjati do visine 1,5-2 metra. Molim vas da mi pomognete sa savjetom što da posadim u te tegle....

Na vrh
brankica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 11:31
pošto sam "friška" na forumu i  obožavam cvijeće, ove godine ću se malo detaljnije pozabavit što posadit ili posijat jer sam dosta stvari naučila čitajući vaše postove Thumbs%20Up
za sad sam  kupila  sam puzavu pelargoniju, vincu, clematis a u planu imam još milijun cvjetova, bacopu i surfiniju.
samo imam dilemu: čitam svugdje da clematisu treba zakloniti donji dio stabljike (balkon je južni) i to najčešće s prkosom, ali zanima me s obzirom da ću to posaditi u posude hoće li korjenje prkosa spriječiti clematis da se lijepo razvije jer bi mi se trebao penjati po žici da stvori prirodni zid     smile85
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 21:23
dalije i petunijeTongue
Na vrh
biggy View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 07 Svibanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje biggy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 20:38
i moj je balkon potpuno na istočnoj strani, osunčan do dva popodne a nakon toga u sjeni. a posadila sam ruzmarin, lavandu, ruzu, zumbule, tulipane,gladiole, ljubičice, čak i limun, a imam nesto sitno i povrća. i sve je za sad ok, s tim da je kod mene mediteranska klima.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 13:48

Hvala shasha

smile73

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 08:14
Lavandablue,mislimda dve ove začinske biljke možeš bez problema tu saditi(lavanda,ružmarin,mažuran,timijan.....) Oni uspjevaju ina žarkom suncu i u hladovini.Istina da je bolje na suncu(zbog jače arome)no biti će im i tu ok.Ipak to nije totalna hladovina.
Gledam ostale vrste i mislim da sve mogu na istočnoj strani biti.
Za begonije nisam sigurna no ima drugih koji znaju.Fuksije više vole hladovinu iako mislim da im ništa neće biti .
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 02:16
Da dodam jos i majoran. Da li moze?
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 02:02
Pozdrav svima!
 
Vidim da ova tema nije bila, a mnogo bi koristila i meni i onima koji imaju iste uslove za rast biljcica.
Moj balkon je na istocnoj strani, malkice naginje ka jugu. Kontinentalna je klima u Vojvodini.
 
Molila bih za ideje i predloge ljubitelja cveca sa iskustvom, kao i svih znalaca, sta je dobro posaditi na ovakve balkone? smile127
 
Meni se od balkonskih biljaka dopadaju (koje bih volela staviti na taj balkon, ali ne znam da li bi se sve primile):
Lavanda, Ruzmarin padajuci, Timijan, Majcina dusica, Persun francuski, Alissum, Muskatle (njih drzim na severnoj strani stana i tu mi dobro uspevaju, pa bi ih ovde izbegla da bih imala mesta za druge lepotice), Dihondra zelena padajuca, Geum cocineum Cooky, Kalibrahoa -milion cvetova: crvena/oranz/roze, Saxifraga: crvena/roze/bela, Sedum variegatum, Vinka padajuća: purpurna/bela, Kolumneja, Pakujac, Pentas purpurni, Impantens, Streptocarpella saxorum, Campanula plava, Begonija Picotee (oranz) ili neka padajuca vrsta, Gonfrena, Asparagus sprenger.
 
Od nekih grmica bih volela nesto od ovoga ako moze: brusnica i borovnica, Eukaliptus, Fuhsija, i neki patuljasti cempres kao npr. Ljetni čempres lat. Kochia scoparia i sl.
 
smile73     smile219 smile73
 
 
Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 18:29
Ja sam za sada posadila crvene pelargonije, žute puzajuće begonije, i osteospermum....
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 13:09
Ja sam posadila maćuhice, bakopu, osteospermum,potočnicu, a danas sam kupila alysu i tamjan!!!
Uskoro kupujem ostalo a to će biti vjerojatno : bidens, lobelije, surfinije, pelargonije,verbene...Tongue
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.