Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Malo ukrasnih trava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Malo ukrasnih trava

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 09:11
mahovina na travnjaku
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 22:58
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Bas sam se zagrijala za onu travu iz Baumaxa, ali me Dado odmah ohladil - ne prezimi kod nas vani. Cijena prava sitnica, kad budemo imali i penzije u eurima na europskom nivou...
Sara, svida mi se i ovaj tvoj Carex frosted curls, jel ona moze prezimiti u zagorskom podneblju.


carol moze prezimiti ali mora biti negdje u zavjetrini i mora imati dosta suhu zemlju jer od previse vlage istrune sto ne znaci da je biljka koja voli suhu zemlju :) (ni previse ni premalo vode)
 
 
Znala sam ja da ce Dado dati svoje strucno misljenje - hvala. Travica, ipak nije za moj bregec ( vec imam dosta toga u zavjetrini LOL )
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 22:49
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Bas sam se zagrijala za onu travu iz Baumaxa, ali me Dado odmah ohladil - ne prezimi kod nas vani. Cijena prava sitnica, kad budemo imali i penzije u eurima na europskom nivou...
Sara, svida mi se i ovaj tvoj Carex frosted curls, jel ona moze prezimiti u zagorskom podneblju.


carol moze prezimiti ali mora biti negdje u zavjetrini i mora imati dosta suhu zemlju jer od previse vlage istrune sto ne znaci da je biljka koja voli suhu zemlju :) (ni previse ni premalo vode)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 22:37
Bas sam se zagrijala za onu travu iz Baumaxa, ali me Dado odmah ohladil - ne prezimi kod nas vani. Cijena prava sitnica, kad budemo imali i penzije u eurima na europskom nivou...
Sara, svida mi se i ovaj tvoj Carex frosted curls, jel ona moze prezimiti u zagorskom podneblju.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 20:59
...dado dragi, sorryEmbarrassed...
...hvala za identifikacijuSmile.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 14:21
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

dragi dado, nije ove veličine, već 1/8 od ove na slici...mala je...da je ove veličine za 50 kn, eee to bi bio biznisWink...najvjerojatnije bi na stubištu prezimilaWink...
baš sam se iznenadila da su imali nešto malo drugačije od standardne ponudeLOL...


ah drugi put navedi velicinu vaze :) ali svejedno buduci da je patentirana biljka u startu je vec duplo skuplja :/

zadna trava ti je Carex Frosted curls
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 13:40
evo nekoliko mojih mladih primjeraka:

Carex morrowii variegata:





Pennisetum glaucum Jester Millet, jednogodišnja:



ovu sam zaboravila kak se zove:





...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 13:01
dragi dado, nije ove veličine, već 1/8 od ove na slici...mala je...da je ove veličine za 50 kn, eee to bi bio biznisWink...najvjerojatnije bi na stubištu prezimilaWink...
baš sam se iznenadila da su imali nešto malo drugačije od standardne ponudeLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 08:07
Sve je istina što kaže dado,ne prezimi,ali najviše joj šteti bura,moja je nestala,ali ne sasvim,ostala živa 2 percaWink
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 07:58
cijena (6,5 eu) je zapravo sasvim normalna europska, inace su ukrasne trave u takvoj velicini min 8 eu
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2012 u 06:05
prekrasna, ali cijena... stvarno šteta što ne može prezimiti i što je tako skupa

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 23:29
Prekrasna trava, steta sto ne prezimi vani kod nas :/
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 20:46
uuu e ova mi se travica sviđa Sara ! Cijena- sitnica prava Confused
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2012 u 16:55
jučer sam u Baumaxu vidjela prekrasnu travu, Pennisetum setaceum Fireworks za 50 kn,
(trava je veličine 1/8 ove na slici):
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 20:42
moja travica je procvjetala
 
 
 
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 16:45
Dado, hvala na imenima za moje biljčice, ipak si ti profesionalacsmile176 i za tebe sve ima, ime  i prezime !!Wink  Ali meni, laiku, to su samo trave, i to trave u kojima uživam !!   Embarrassed
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 23:04
mislim da su svi juncusi trajnice (mozda ima par vrsta koje su jednogodisnje).
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 17:58
hvala dado....znaš li dali je to trajnica...niknula mi je ove godine??
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 16:50
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

jeli ovo neko sjeme....kad se sije ??



to je neka vrsta juncusa. tosu cahure sa sjmenkama, sjeme je zrelo kad cahure postanu smede i kad napuknu na vrhu. Sjeme je jako sitno i treba dosta vremena da nikne.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 16:48
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

 














mislim da smo vec usvojili da te biljke nisu trave :)
1. liriope muscari variegata
2. acorus gramineus ogon
3. neki ophiopogon
4. phormium tenax - neka sorta tamnih listova
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.