Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6970717273 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 06:49
Buckić draga ! smile78Već sam negdje bila spominjala to u vezi s tim malim sjemenkama...no tko bi se sad vraćao negdje na početak teme...Pa evo, ovako...Kad čistiš češnjak, očistiš i te male češnjakece koji su gore, ali pazi, uzmi samo one koji su debeli,  za sitne ću ti reći ovako....Nisu vrijedni truda, osim ako ti se da čekati na njih nekoliko godina da bi došli na svoje...Tj. morala bi ih svake godine saditi iz istih glavica da bi nešto bilo od njih...Ma pusti nije vrijedno spomena....Imam takve koji su se sami nekontrolirano otresli na tlo...Niknula je hrpa češnjaka, ali sitan je ko buhe....Jedino te sjemenke koje su lijepe debele ( kod mene ima i takvih ) eeee to bar donekle vrijedi posaditi..Istina, kao što vidiš prvogodišnjak nije baš nešto krupan, ali da je baš za potrebe može se koristiti za jelo...No dobro, vraćam se na tvoje pitanje....Što sa sjemenkama ?  Očisti ih, posuši isto kao i ostali češnjak u glavicama...Spremi ih,  najbolje u neku papirnu vrečicu i negdje na prozračno i hladno mjesto do sjetve....Ako je češnjak jesenski, sjeme se sije isto u devetom, desetom  mjesecu....Najbolje ih je posijati zasebno u redove ( ne mješati s odraslim češnjevima ) jer je tako lakše pratiti njihov razvoj, a i bolje je dok se zna ako je dobiven iz sjemena,  jer pomlađivanje biljaka nosi nekoliko dobrih strana...Produžuje im se životni vijek ( iako se to isto radi  češnjevima češnjaka )  i popravlja se fiziološka kvaliteta  biljaka, općenito što se tiče uzgoja češnjaka... Smile A usput se i dobiva više biljaka, pa tako ako želimo posaditi veću površinu, imamo ga više za posaditi...ili samo za potrošiti, ovisi sve, kako si tko uzme...SmileSmile



 



 


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 07:54
Draga mon, kako si samo vrijedna, češnjaka za izvoz u Kinu, šta ti i tvoj dragi popapate to sve, sviđa mi se tvoj odgovor za ove male bebe, moj češnjak ih ne proizvodi.Cry
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 08:05
Smajliću ! smile79  Ne izvozim češnjak nigdje...LOLLOL  A i ne pojedemo ga svega, nešto dam mojima, nešto se potroši, a nešto naravno sačuvam opet za posaditi.... Draga ne plakati! smile58 Možeš i ti imati taj češnjak sa sjemenkama ako želiš ili ako želiš odmah i te male sjemenke, samo mi javi u pp...WinkSmileHeart


Moram još reći, ne znam ni sama kako sam uspjela sačuvati taj češnjak, inače naslijedila sam ga od bivše vlasnice kuće koja ga je posadila..Smile








Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
majathebee View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Srpanj 2013
Lokacija: bregana
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majathebee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 09:40
Draga Monstera,
 
Moram priznati da ni meni nije baš najjasnije ovo s češnjakom.
Mislila sam da se češnjak sadi u jesen , i da se sade češnjevi češnjaka od kojih onda nastanu glavice, i da to dosta dugo traje , tek su slijedeće godine zrele.
Morat ću odrolati do tvog detaljnog objašnjenja.
Inaće mi je i luk i češnjak čista filozofija.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 09:54
 Draga Maja, nema ti što biti nejasno...SmileSmile Točno je i to kako si rekla, sade se češnjevi češnjaka od kojeg onda nastaju glavice ( ovo je puno jednostavniji uzgoj češnjaka ) .  Ovo sa sjemenom je samo druga opcija ( možda malo kompliciranija, ovisi kako si tko uzme ) i ako baš netko ima strpljenja i želi  se upuštati u takav uzgoj pa time dobiti više novih lukovica za proizvodnju ili jednostavno ga samo potrošiti... U svakom slučaju i jedan i drugi način su svakako dobri...EmbarrassedThumbs Up







Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 10:32
To je druga vrsta češnjaka koja formira sjeme na vrhu. Kolike bi zapravo trebale biti te skemenke da bi ih se vrijedilo saditi ( sijati)? Možda usporedba s zrnom graška? Sitnije od toga ? Moje su kao sitna zrna graška.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 11:01
Hvala :-)
Sadim cesnjak iz cesnjeva, a posto imam i tu vrstu s sjemenkama, probala bi i s time :-)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 12:39
Milice, da bi to sjeme bilo za nešto, trebalo bi biti bar veličine zrna graška, ali mislim na onaj krupni, poluvisoki grašak,  tako nekako, pa i deblje  ( kod mene se znalo naći sjemenki veličine sitnije višnje ) ....Sve ostalo što je sitnije od navedenog, nije vrijedno tratiti vrijeme i živce na to...EmbarrassedGeek


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 12:42
Buckić, ako imaš tako debele sjemenke kao što sam navela, vrijedi ti probati, ako nemaš, nemoj si zadavati bespotrebnog posla....EmbarrassedSmile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 12:44
Kad bude zrelo, uslikat cu ja te svoje sjemenke pa cemo vidjeti ;-)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 12:45
    Ok, onda čekamo slikice....SmileThumbs UpHeart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 12:49
Dok uhvatim vremena poslikam vam da vidite češnjak koji se sam razmnožio, kako sam navela nekontrolirano je poispadalo sjeme, uglavnom sitnije  veličine.....Moram reći to je tako sitan češnjak da nije ni za što....DeadOuchThumbs Down


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 18:38
Susjeda mi je danas pokazala krasan češnjak dobiven iz sjemena, skroz je iznenađena kako je solidno narastao. Budem se kod nje raspitala za detalje, lakše će mi ona uživo objasniti nego ti ovako ali me zanima naravno i kako ti to radiš. Kako znaš kada je sjeme zrelo? Po boji? Tvrdoći? Veličini? Ja sam svoga sadila u listopadu, molim te virni malo u moju temu pa ćeš vidjeti u kakvom je trenutno stanju. Čekam tvoj savjet, rado bi probala uzgoj iz sjemena.smile160
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 18:55
Rosi, to sa sjemenom je zapravo jako jednostavno, kad je odrasla biljka zrela , zrelo je i sjeme. No nije uvjet  da je sa  svima biljkama baš uvjek tako...  Mene uglavnom živcira što na svim biljkama sjeme nije podjednako. Pa ga stoga ima koje je dosta veliko i zrelo, a ima i onog koje je tek na početku razvoja. No s obzirom da ne mogu čekati  da sve bude zrelo, jer bi se tada već dosta  sjemena  razletilo na sve strane.....Nisam ni ja neki stručnjak, ali lani sam uzimala  sjeme i dok su tobolčići bili još zatvoreni, za ne povjerovati i to je htjelo niknuti.... Isto to radim i sada. Vjerojatno ne mora imati nikakve veze s bojom, a s tvrdoćom, Hm ? Ermm  Ne mogu ti to tako objasniti.. Vraćam se ovomu što se tiče boje,  bez obzira da li je bijelo ili blago, do izraženo jako ljubičaste boje, velika vjerojatnost da je već do sada morfološki zrelo i spremno za sjetvu....Ono što je najvažnije je to da se sjeme dobro posuši, najbolje negdje u hladu ili polusjeni..tada će zapravo dobiti čvrstu opnu istu kao  što ima odrasli češnjak i spremno je čekati do sjetve...Smile






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 19:06
Onda bi moj trebao na vađenje za mjesec dana. Do tada sjeme neće izdržati, rascvjetat će se skroz. E pa mogu ja cvjetove potrgati i ranije, to češnjaku ne bi trebalo smetati zar ne? Kako čujem, ti se cvjetići mogu i jesti dok su još mekani?!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 20:05
Rosi, možeš ih potrgati da, ali vjerojatno ti onda neće biti ni za što.. ..Ja sam ih znala čak nekad i namjerno potrgati da ne iscrpljuju odrasle biljke... A jesti se mogu, naravno, ali ne mekani već dok stvore kao malu lukovicu...Jooj kako mi je ovako teško objasniti.....UnhappyOuch

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 20:08
Čekaj idem poslikati tu cvjetnu glavicu, čisto da vidiš kakvo je sjeme koje je zrelo i koje se može sijati...SmileSmile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 21:01
Kod mene cijela glavica sa svim sjemenkama je veličine  novca od 5 kn. Mislim da je to sitno......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 23:12
Milice, šteta je da se to ne može tako preko kompa procijeniti...Nije isto vidjeti nešto uživo ili na slici. Slike kadkad daju krivi dojam i unatoč tome da se baš extra trudimo.....Možda je to sjeme presitno, ne znam kad ne mogu vidjeti...UnhappyErmm
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 23:18

  Ovi su kapitalci..ogromni su...LOLLOL
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6970717273 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.