Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fuksija - Fuchsia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fuksija - Fuchsia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 35>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 09:07
Nisam nikad tražila sjeme no trebalo bi to biti,Dugokosa.Kaj ih budeš sijala?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2008 u 09:16
prosim znalce jel ovo sjeme fuksije ima ih nekoliko na mojoj bijeloj a sitni veličina u mikronima






sutra je novi dan
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 23:12
orezala sam ja njih skroz
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 15:10
sasha jel da ih sad na jesen odrežem ili na proljeće? 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 10:48
moja je isto uginula dok sam bila na moru, a susjeda preuzela zalijevanje. Iskreno nisam baš previše bila razočarana jer mi je ona donijela uši na balkon koje su se unatoč neopitroidu raširile i na ostalo cvijeće tako da sam se tek nedavno uspjela riješiti ovih malih napasnika.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 12:42
Kontesa,uzmi pelcer i samo ga u zemlju posadi.Ja tako radim i ok je.Bujnije će ti biti ako im,kad su ovako duge grane,vrh makneš.Tako će ići više u širinu,mladi izboji će rasti.Svaki dan zaljevaj i barem jednom tjedno ih prihrani.Naravno to  pričam za veće biljke,ne one zapelcane,njih se ne prihranjuje.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 11:47
Tak sam si i pretpostavila! A baš se razveselila kad je poteral. Šteta! Drugi put bum bolje sreće!

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 11:28
Da, to se zna dogoditi i meni.Stručnjaci kažu da biljka potjera iz ono malo sokova koje je ostalo u njoj nakon rezanja.Ali ako ne učini žilice, ona ugiba.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 08:22
Moj pelcer umro! Nemam pojma kaj se dogodilo! Dobio tri nova listića i jedan dan sam ga samo našla osušenog! Cry
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 13:06
šeflera znam da ćeš joj ti pružiti sve potrebno da preživi i postane krasan primjerak, samo ako i ona nije od svojeglavih pa se preda

u tom slučaju ću ti ja ožiliti primjerak od svoje (bez treće nema sreće)Wink
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 08:23
Dok sam još išla u školu dobila sam fuksiju. Krasno je cvala prvu godinu , a iduću godinu gecrk. Bila sam jako tužna i rekla sam sama sebi da tak osjetljivu biljku nebum više imala.
Do ove godine! Majka s nekog puta donjela grančicu i rekla - zapikni ju , to tebi ide!
I eto ! Sad opet imam fuksiju-starinsku- Trenutno ima 5 listića. Pa bumo vidli dal bu preživjela!

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 22:56
ma ni meni nisu baš jasne te fuksije... pogotovo one kupovne, balerine i slično
mislim da naša priobalna klima jednostavno nije za njih - vruć i suh vjetar, a one vole kad je vlaga u zraku, ali zaliješ li ih mrvu više Dead tek si ih onda zeznula

najbolja mi je ona starinska, koju sam presadila iz babinog vrta - jednostavnog cvijeta u rozo ljubičastoj boji
nije raskošna ali preživi i napad ušiju i kad je na zimu uništi zima i posolica ona opet na proljeće pusti nove grančice i cvjeta na ljeto
a i u vrtu mi je pa nemam peripetija s njom
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 19:04
Pokušala sam odrezati skoro sve grane, izvaditi korijen iz zemlje, podrezati i njega i ponovo posaditi u novu zemlju, na drugo mjesto, no na žalost izgleda da je potpuno uginula.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 11:01
i ja sam pokušavala nekoliko puta ali mi na kraju jeseni propadnu i nema ih više 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 21:31
Sad mi je lakše kad vidim da je fuksijica vrlo svojeglava biljčica, moja je bila ista kao Trishina, jednako tako u hladu i jednako tako na ciglastom zidu, počela je sramežljivo cvijetati u sedmom mejsecu , uživala sam u desetak cvijetova i kad je došla sigurno do pedesetak pupova jednostavno je jedno jutro osvanula suhih pupova i suhog lišća, u tjedan dana je nestala a na podu sve puno velikih pupova. Razmišljala sam i kombinirala što sam izvela a sad vidim da je malo svojeglava... dobro imamo pelceriće pa da vidimo drugo ljeto!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 21:16
Na žalost moja fuksija više ne postoji. Ne znam što se dogodilo, jednostavno se osušila, a bila je tako lijepa. No nabavila sam nekoliko pelcera i stavila da se zakorjenjuje - sada čekam rezultat.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
eXtreme View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje eXtreme Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 17:26
Sve su mi predivne ali ova Trišina mi je baš zapala za oko...tako je veeeelika i puna cvjetovasmile91.
Ja sam sebi nedavno nabavila par pelcerića i super se drže zasad.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 21:52
Moja je naprijed na slici, bila je predivna, prestala je cvjetati i sada je nekako jadna već petnaestak dana. Što da radim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 21:10
Originalno poslano od člana letva 22 letva 22 napisao:

I meni je jako lijep i nabavio sam knjigu o njoj koju trenutno proučavam


a ako te stogod zanima slobodno pitaj...

Fuksija je stvarno predivan cvijet ali trazi malo brige,truda i znanja ali zato vraca za sav ulozeni trud jako puno nazad
Na vrh
letva 22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje letva 22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2008 u 18:29
I meni je jako lijep i nabavio sam knjigu o njoj koju trenutno proučavam
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.