Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gymnocalycium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gymnocalycium

 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gymnocalycium
    Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 21:16
Gymnocalycium





Gymnocalycium je rod od oko 70 južnoameričkih vrsta kaktusa. U zbirci imam desetak različitih primjeraka od kojih mi nekoliko cvijeta ili se priprema za cvjetanje. Približno svaka tri mjeseca im promijenim imena. Naime toliko približno izdrži moja stara identifikacija. Nakon tog vremena počinjem sumnjati da sam ih ipak krivo identificirao i krenem sa identifikacijom otpočetka. Od ova tri gimnića sa slike meni je najzanimljiviji ovaj koji trenutno ne cvijeta. Razvio je do sada 30 tak cvjetnih pupova a neki se tek počinju formirati.
S obzirom na veličinu cvijeta kod Gymnocalyciuma biti će atraktivan za vidjet prilikom cvatnje.
Kaktuse držim na jugoistočnoj strani kuće i love sunce do 2 sata poslije podne.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 21:20
Šta si napisao?????30 tak cvjetnih pupova ti ima gymno?????A ja sretna što mi dva imaju po jedan pupić,a dva ni jedan.Pa tvoj će gymno cvasti kao mamillaria,neće imati mjesta za sve cvjetove.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 21:32
Vjerojatno je to gimno. Sada u više ništa nisam siguran. Počeo je formirati cvjetne pupe prije recimo 2 do 3 tjedna. Ako nastavi tim tempom kroz tjedan, dva tko zna gdje će se zaustaviti. Gledam malo po netu i ne vidim da bi gimno kaktusi formirali tako veliki broj cvjetova. Zato velim da sumnjam u točnu identifikaciju. Gimnokaktuse imam u zbirci tek godinu dana i za mene je to sve novo.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 21:41
Vidi šta sam našla-gymnocalycium saglionis
 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 21:55
Vjerojatno će cvasti sa malim cvjetićima kao ovaj sa tvoje slike. Bilo bi pre optimistčno očekivati velike cvjetove . Može li netko potvrditi moj ID desnog kaktusa sa prve slike: Gymnocalycium Cardenasianum
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 19:25
Ja bih rekla da je Gymnocalycium ritterianum.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 21:28
Da vjerojatno je to Gymnocalycium ritterianum, hvala.

Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 07:06
Prelijep je. Sviđa mi se način na koji bodlje obavijaju tijelo.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 07:08
Pinus,da ne misliš da ga nisam vidjela,prelijep jeTongue
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 20:46
Da se i ja malo pohvalim
 
 
 
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 22:07
Mali kaktus,
fascinantan je...kakva intenzivna boja...divno!
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 07:36
Mali kaktus, prekrasna boja cvijeta! Kod njih mi je lijepo što već vrlo mali cvatu. Vidjela sam na slici s rebutiom da imaš jednog jako maleckog gimnića sa 3 (ili više?) pupa ( a ti kažeš nda imaju samo po 1). Nemoj ga propustiti slikati.

Pinus, imaš 10-tak gimnića?! To se zove zbirka! Pogotovo kad usporedim s mojih 15-tak kaktusa ukupno. Stvarno su zanimljivi i bez cvijeta. Sad i ja nestrpljivo očekujem razvoj pogotovo kod onog sa 30 pupova "svud po tijelu". Da li ti cvate cijelo ljeto?
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 07:43
Nana,istina,ima posebnu boju cvijeta.Dobro si vidjela da imam još jednog sa dva pupića,tog sam dobila kad sam kupovala astrophytume.Trudit ću se da ga poslikam kad se otvoti cvjetić.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 09:56
Mali kaktus lijepi je ovaj tvoj gimno. Ovako rascvjetan se malo važi ali neka mu bude ima i sa čim.

Nana imam susjedu koja je iskusna kaktusarka. Sama razmnožava kaktuse. U svakom trenutku ima nekoliko desetaka kaktusa na razmnožavanju. Veliki dio mojih kaktusa i ostalih sukulenata je njezin poklon ili razmjena a nešto sam i kupio od nje . Ona je razlog što mi je kolekcija sukulenata brzo narasla u zadnju godinu dana i što još uvijek raste.

A tvoja kolekcija kaktusa je sigurno jedna od ljepših ovdje na forumu. Mislim da je kvaliteta važnija od kvantitete.

Ovaj gimno sa puno cvjetnih pupova je prve godine kod mene. Kako će ponašati prilikom cvatnje ne znam. A i znanje o kaktusima mi nije ne znam kakvo tako da ga nisam uspio pravilno ID.
Možda Semira naleti na ovaj post. Ona mi je ID većinu moji problematičnih kaktusa.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 07:12


Evo samo što mi nije i ovaj gimno procvjetao. Vjerovali ili ne ima točno 27 cvjetnih pupova. S obzirom na veličinu cvijeta tako veliki broj cvjetnih pupova je pravo iznenađenje za mene. Kupio sam ga krajem jeseni prošle godine u MBM- u. Zimu je proveo na prozorskoj polici negrijane garaže sa puno svijetla. Može li ga tko identificirati ? Do sada sam nekoliko puta mijenjao svoju ID ovog kaktusa
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 07:35

Uh,kakva će to ljepota biti kad procvateTongue

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 09:18
jeli i ovo gymnocalycium
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 11:24
Kamenjar,lijevo mislim da je neki ferocactus,a desno jeste gymnocalycium,a možda i griješim,vidjet ćemo šta će reči Pinus i Semira.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 11:31
Pinus, prekrasno. Ja mislim da je to baldianum.
Kamenjar, to je g.saglione. Jako lijep primjerak.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 21:01



Semira ovaj puta si me iznenadila sa ID. Nekoliko svojih malih kaktusa drugačijeg izgleda sam ID. kao G. baldianum. Vidim da sam griješio. Nekako mi ne ide ID. kaktusa.
Ovaj G. baldianum se sa brojem cvjetova može takmičiti sa mammillariom.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,285 sekundi.