Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako se ja zovem!
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako se ja zovem!

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako se ja zovem!
    Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 21:35
 
 
Nemam strpljena tražiti a i baš nemam vremena ovih dana. Biljku imam od prošlog ljeta, dugački listovi koji se divno presijavaju (dobro da ne vidite na slici kako izgleda ružno, malo sam je orošavala a nisam zadnjih deset dana očstila listove). Sa donje strane listovi su kao baršunasti, crvenkaste boje. Ne znam zašto su vrhovi počeli se sušiti i otpadati. Isitna rastu i novi istovi ali ne bih željela osati bez tog zelenka.
Kako se zove, što odjednom krivo radim?
Fala
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 22:17

Franjice, mislim da je to calatea rufibarba

evo usporedi prema slici
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 17:51
Da, to je ta biljčica, nemam je na suncu, nije previše zaljevana i ne znam što joj je, mislila sam da joj je možda na polici pretijesno i da se listovi suše zbog dodira sa zidom.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 21:18

Franjice, moje iskustvo s calateama je da su dosta osjetljive, ali ipak ne toliko da bi im dodir sa zidom smetao.

Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 21:47
evo franjice ovako piše -
 calateja  je iz porodice marante  najčešće uzgajana sobna biljka  ove vrste.
 duguljasti listovi imaju oblik i površinu u raznim nijansama , žute,  zelene  ili žutozelene   boje.
zahvaljujući tome biljka izgleda jako  elegantno
poleđina listova je  tamno crvena . neke sorte povrh toga imaju i lijepe cvijetove često se nalazi u cvijećarnama pod imenom maranta . presađuje se obično kad korijenjeispuni posudu ,obično u ožujku,,, koristimo zemlju za cviječe pomiješanu sa glinastom zemljom .ostavimo je na sjenovitommjstu na temperaturi ne nižoj od 18 stupnjeva

 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.