Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - stonoge
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


stonoge

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: stonoge
    Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 10:16
Upomoć!!!! zna li netko kako se riješiti desetina stonoga u teglama sa začinskim biljem????....a da se poslije to bilje može u većim količinama konzumirati... na Bio killu i Neo-perminu čak niti ne piše da li je unutra aktivna tvar sintetička ili prirodog podrijekla....a u oba slučaja ako djeluje ( kao što na kutiji piše) ccca 4 tjedna onda znači da se izrazito sporo razgrađuje i po meni i sigurno ugrađuje  u bilje.... jer je u teglama otežano ispiranje iz zemlje......

...zna li netko neko prirodno rješenje???....već mi je počelo bilje kopniti koliko ih je... bojim se da potpuno ne umru moje biljčice....  :-(
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 10:18
Nema druge nego rukavice na ruke, presaditi biljčice, zamjeniti zemlju, a zemlju sa stonogama baciti. To bi bilo eko rješenje.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 10:24
...da to sam napravila lanjske godine jr sam imala isti problem i mislila da je od zemlje... a možda i je donekle..... ali one se opet nakotile  i u toj novoj, i lonce ribala i svašta.... al čini mi se da ih ovdje kod nas u primorju ima puno.... svagdje  :-((...pa tako  u mom vrtu...i uvijek nekako nađu pot tih tegli.... a što je najgore uvuku se vlo rado i  ne u kući pa jurcaju po zidovima.... gnjusno...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 11:28
Postoji sredstvo na bazi buhača koje ja ponekad koristim kod najezde ušiju, prirodni je insekticid i razgrađuje se na svjetlu za 4 sata. Neznam dal bi djelovao i na stonoge, možeš probati.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 09:12
hoćete mi molim vas reći kako se zove???... koristila sam ono od aromatice ali nije pomoglo.. možda je stavar i u koncentarciji  insekticida..pa to dude djelovalo...

hvala!!
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2008 u 12:26
...evo samo da javim da je problem riješen, pa tko bude trebao nek čini : zaljevanje sa čajem od koprive i češnjaka i zabadanjem u zemlju posuda oguljenog češnjaka!!

.....napokon sam odahnula, šaljem veliku zahvalu teti nadi!!! :O)))
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 08:58
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

...evo samo da javim da je problem riješen, pa tko bude trebao nek čini : zaljevanje sa čajem od koprive i češnjaka i zabadanjem u zemlju posuda oguljenog češnjaka!!

.....napokon sam odahnula, šaljem veliku zahvalu teti nadi!!! :O)))
I ja u zemlju zabodem oguljeni češnjak i sve što nije cvijeće nestane,čak i biljku malo namažem sa češnjakom.Kod mene pomaže.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 22:39
češnjak rules!!!!!! :)))))))))
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 09:25

Upravo sam sinoć započela borbu sa stonogama. Idem probati.

Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 14:27
.... ja nažalost ne znam kako ih se riješiti iz kuće.... u mom kraju ima ih na sve strane...kako sam načula obično grade velika gnjezda u zemlji u vrtu.-... navodno kao i mravi....  kod mene i jednih  drugih imaaaa.... da mi ej naći nekakve prirodne tamanitelje.... mislila sam da su to ptice... samo ih se čuje.... ali ima previše mačaka ukolo... 
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 16:16
I ja imam s njima problema u kući,baš sam neku noć ustala popiti vode i najednom se stvori jedna duga kao prst a isto tako široka,ni nesjećam se s čime sam ju dohvatila koja je to brzina bila.Više ni prozora nesmijem otvoriti odmah se uvuku,biće svuda stavljati mreže.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2009 u 22:15
....postavljala ja mreže.... ali često sve raširim da malo propuha okupa kuću.... :)))) ... a imala sam čast vidjeti i bebice.... vjeruj mi gledam ja u nju i sve mi se čini da mi se priviđa... ali kad se pomakne vidim da je... pod teglom mamicu joj njesmile206nu.... veličina mrava ali potpuno prozina kao perce.... na pitraj na kojoj sam blizini bila da sam to vidjela.... promatrala sam povećalom sjeme dal će nići Tongue
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 21:44
kakvu štetu čine stonoge?
mislim da ne jedu list, valjda korijen? ili ne?

imam puno tegli, a ljeti ih pobacam uokolo na mjesta za koje smatram da bi im odgovaralo
danas sam malo prebacivala opuntie na veće sunce i kad sam makla par tegli koje su mi do sada tu stajale, ispod gnijezda stonoga

dogodine bih na tom mjestu cijelo ljeto držala tegle sa kaktusima, a strah me da mi se kroz rupe na dnu tegle ne uvuku kojekakve ivotinje koje bi mi oštetile ili uništile biljke, pogotovo ako su stonoge tako "zločeste"
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 22:04
Natalija osim što smrde po mojim saznanjima ne čine štetu jer se hrane trulim lišćem, staništa su im vlažna a ne ukopavaju se u zemlju već žive ispod truleži lišća. Kako su kaktusi u pitanju tu nema baš puno vlage koja bi im odgovarala. Gliste su već druga pjesma
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.