Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ecballium elaterium - primorska štrcalica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ecballium elaterium - primorska štrcalica

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ecballium elaterium - primorska štrcalica
    Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 19:30
danas sam u Senju uslikao neku biljčicu,slična je nekakvoj bundevi ali nisam baš siguran da je to to.posebno pomoč forumaša iz primorja.



evo još jedne možda če vam biti lakše prepoznavanje


[IMG">http://img169.imageshack.us/img169/3662/hpim1396zm5.6f3a200618.jpg" />
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 21:53
ne znam kako se zove, ali mislim da iz ovih žutih cvjetova nastanu "bodljikavi" plodovi koji (na dodir) lako pucaju
čak mi se čini da konzumiranje tih plodova dovodi do nekih čudnih filmova u glavi smile103 smile48


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 21:55
mislim da se kod nas ta biljka zove bun(j)ika
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 00:10
zgodni su ti plodovi sto pucaju na dodir
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 17:09
Ecballium elaterium. primorska štrcalica,navodno zaštićena u RH

Zabavna biljka koja na dodir zrelog ploda izbacuje sjeme uz šištanje i špricanje nekoliko metara u dalj!
Pripada rodu Cucurbitae-zanči rođak krastavca i bundeve
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2008 u 19:09
hvala što se tiče plodova,imala je nekakve plodove doduše još zelene,ali kad sam probao otvoriti kao da je unutra voda.malo su dlakavi
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2008 u 07:28
Kao djeca igrali smo se sa tim plodovima što pucaju.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.