Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koji grm?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koji grm?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Koji grm?
    Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 14:48
Imam na jednom mjestu kraj kuće u betonu rupu. Mjesto je u hladu, dopire možda malo sunca. Iza tog mjesta je kanta za smeće i mjesto koje mom svekiju služi kao odlagalište, pa svega. Ja sam predlagala da i tu rupu zabetoniramo, ali moj MM je čvrsto odlučio tu nešto posaditi. Čak je i novu zemlju koju je juče iskopao za temelje ljuljački stavio unutra, a staru bacio.
Dakle treba mi otporan grm, zimzelen. Trebao bi biti otporan na češanje, jer znam da će ga moja svekrva (koja nije baš mala žena) obavezno zakačiti kad bude prolazila. Ma ja bih to zbetonirala, ali eto MM-u za ljubav...
Meni je odmah na um pao šimšir, ali imate li kakvih zanimljivijih prijedloga jer to će biti jedina biljka u tom dijelu. Trebala bi malo zakloniti kantu i nered koji su moji svekiji ustanju stvoriti(dobro za ovo bi mi trebalo čudo)
Ideje? Jer mi je u biti vrijeme za sadnju prošlo, a MM je odlučio brzo djelovati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 15:13
mačak možda pyracanthu, otporan grm s dekorativnim crvenim bobicama, možeš ga oblikovati po želji, a ima i bodljice pa će ga sveki zaobilaziti u velikom lukuWink
 
Lovor višnja se isto dobro oblikuje kao živa ograda.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 20:07
Mogla bi i mahonija, predivna bilja, upravo sam je posadila, ima crveno zelene listove na kraju bodljikave, ili pak srebrni grm senecio cineraria, meni je ispod stabla i super se drži i po ljeti i zimi, cvjeta sitnim žutim cvjetovim i jako je otporan, baš je dekorativan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 20:21
a da pridodaš i malo mirisa s obzirom da skriva kantu za smeće?? zašto ne jorgovan ili jasmin?? super mirišu a i brzo rastuWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:03
A hlad? Mogu li ove biljke u hlad?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:14
da zašto ne- kod moje svekrve su stalno u hladu- jedino malo kasnije cvate u odnosu na one koje su na suncu- ali im zato cvijet duže traje
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:23
Ova mahonija je zimzelena?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:27
Da, a na proljeće cvate žutim cvjetovima...ali je bodljikava, malo je nezgodno ako se zakačiš za njuTongue
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:29
mahonija je zimzelena- nisam sigurna koja joj je brzina rasta- mislim da nije pretjerano brza- ali zaista je lijep grmić, listovi s mijenjajućom bojom, i u proljeće prekrasni žuti cvjetićiSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:29
silvek pa to je baš zgodno- kaj nisi pročitala da bu sveki ionak stalno zapinjalaWinkLOL
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 12:21
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

silvek pa to je baš zgodno- kaj nisi pročitala da bu sveki ionak stalno zapinjalaWinkLOL
Točno, to bi ih držalo daljeLOL
Pokušaću pogledati, ako uspijem pronaći. Mom MM se šimšir sviđa, a meni je to nekako prejednostavno, kad će biti samo on.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 21:02
Uh ja sam posadila thuju prošlu godinu i osušila mi se.
Koliko jasmin brzo raste? Njemu treba potporanj zar ne? Našla sam ga, ali je nekih 20cm velik.

Zatim sam našla kod nas Hibernicu, ide li ona u polusjenu i jesu li joj bobice otrovne? Imam klince, a u blizini su im igračke; zato je mahonija otpala.
MM hoće da biljka može narasti bar 2m.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.