Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Korijenko nudi - traži
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Korijenko nudi - traži

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Korijenko nudi - traži
    Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 10:14
Napravila sam spisak sjemenja koje sam skupljala ovih dana i koje ću u devetom mjesecu još skupljati jer neke biljke još nisu napravile sjeme.
Kod svake biljke stavila sam broj stranice tako da ako ne znate točno o čemu je riječ ili vas zanima boja skoknite do moje haciende i pogledajte.
Svi koji su me nešto od sjemenja i rasada do sada pitali na pp zapisani su i dobiti će tokom devetog mjeseca.
Napravila sam i spisak onoga što nemam a silno si želim. Svo sjemenje što sam trebala već sam neke od vas pitala na pp tako da ovdje je lista što još nisam od nikog molila.
Hvala svima što su mi do sad slali sjemenje i sadnice, moj vrt je ove godine ljepši nego ikad, u svakom njegovom dijelu raste neki vaš cvijet. Svaki put ponosno kažem: to mi je stiglo sa Brača, Murtera, Babotoka, Bihaća, Međimurja, Lošinja....... Tongue
 
Dakle, lista sjemenja koje imam:
 
1. Cinije visoke -crvene i lila   str.49
2. Echinacea purpurea  str. 37,39
3. Gailardia žuta -niska  str. 31
4. Kokotić trajnica  str.27
5. Laburnum - zlatna kiša  str 17,18
6. Suncokret niski buco  str. 42,44
7. Rudbeckia- žuta pupavica  str. 40
8. Echinacea bijela "white swan"  st. 38
9. Kadifice niske šatirane  str. 40,42
10. Kraljevski ljiljan  str. 35 
 
11 . Šarenolisna agava - sadnica   - komada 2
 
Lista što tražim:
 
1. Proširujem kamenjar (bilo koja kamenjarka dolazi u obzir a da    prezimljava vani, visoki sedum isto dolazi u obzir)
 
2. Sadnice:
- heliopsis
- helenij
- ljetni zvjezdan
 
I to je to......
 
 
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 10:36
ja se jos biljezim za kokotic trajnicu i kraljevski ljiljan a ja za tebe dodajem jos kamenjarke ima ih par vrsta
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
TaTjana43 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1520
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TaTjana43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 11:39
bilježim se ako imaš još:cinije, kraljevski ljiljan i echinaceu purpurnu i bijelu. hvala ti. smile169
Na vrh
DANČI View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 378
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DANČI Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 11:56
ja bi ako može jednu agavu..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 15:49
Ja bi žutu gaillardiju, kraljevski ljiljan i labrunum, a imam jednu vrstu heliopsisa, visoki je preko 2 metra i širi se rizomima ako ti odgovara, a ljetni zvjezdan imam sjeme svih vrsta, ali i sadnice zvjezdana trajnice - misliš na jednogodišnji ili trajnice??
Na vrh
Lili 68 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili 68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 16:10
Ja bih ako može:Kokotić,Echinacea purpurea,Gailardia žuta
Za uzvrat ako ti se nesto sviđa u mom jos skromnom vrtu izaberi.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 16:15
Ja te molim Rudbeckiu i kraljevski ljiljan i ako može agava a ako ti se nešto sviđa u mom vrtu a da bi htjela samo javi..
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 16:50
molila bih ako može Laburnum - zlatna kiša i kraljevski ljiljan, a od mene izaberi što želiš smile78
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 16:53
Bok Korijenko!
Ja bih voljela imati laburnum, a zauzvrat ti šaljem kamenjarke i nešto visokih seduma koje imam!
Može?!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:29
Sve Ok, svih sam zapisala, agave su podjeljene, moram provjerit kod mame da li još koja agava ima bebu.
Svi koji su naručili kralj. ljiljan i echinaceu bijelu molim za malo strpljenja jer sjeme još nije zrelo.
Kako budem imala spremno pitati ću adrese.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:31
Originalno poslano od člana Lili 68 Lili 68 napisao:

Ja bih ako može:Kokotić,Echinacea purpurea,Gailardia žuta
Za uzvrat ako ti se nesto sviđa u mom jos skromnom vrtu izaberi.
 
Lili, šalji adresu imam ti sve spremno.....Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:37
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Ja bi žutu gaillardiju, kraljevski ljiljan i labrunum, a imam jednu vrstu heliopsisa, visoki je preko 2 metra i širi se rizomima ako ti odgovara, a ljetni zvjezdan imam sjeme svih vrsta, ali i sadnice zvjezdana trajnice - misliš na jednogodišnji ili trajnice??
 
Silvek ja sam taj zvjezdan vidjela kod nekog vas u vrtu, ne mogu se sjetiti kod koga pa da direktno pitam samo znam da nije morski vrt. Pisalo je da je ljetni zvjezdan, trajnica je i cvijet je bio neka lila boja i nije jako visok, jako lijepa biljka i nisam više nigdje vidjela.
Za heliopsis  isto super. Ja ću ti sve poslati samo da malo još počekam kralj.ljiljan.Tongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:39
Originalno poslano od člana DANČI DANČI napisao:

ja bi ako može jednu agavu..
 
Šaljem, tvoju adresu imam, što je sa oleandrima, oćeš još ?
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:49
Korijenko, ako još ima ja sam zainteresirana za kokotić, Echinaceu bijelu i kraljevski ljiljan i žutu gailardiu, ako nema više bilježim se za drugu godinu Smile

od kamenjarki imam dvije boje puzajućeg phloxa, pobrala sam sjeme aubriete (nisam probala sijati, ali biljčice su totalno jadne sada preko ljeta tako da ne znam od čega da počupam korjen Confused) ako se oporavi nema problema...imam campanulu nisku ljubičastu i nešto seduma...pogledaj pa javi..pustinjsku ružu vidim da imaš
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 21:59
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

Korijenko, ako još ima ja sam zainteresirana za kokotić, Echinaceu bijelu i kraljevski ljiljan i žutu gailardiu, ako nema više bilježim se za drugu godinu Smile

od kamenjarki imam dvije boje puzajućeg phloxa, pobrala sam sjeme aubriete (nisam probala sijati, ali biljčice su totalno jadne sada preko ljeta tako da ne znam od čega da počupam korjen Confused) ako se oporavi nema problema...imam campanulu nisku ljubičastu i nešto seduma...pogledaj pa javi..pustinjsku ružu vidim da imaš
 
 
Nema beda bit će ti sve, za ostalo ako bude trebalo javim ti....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:05
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Ja bi žutu gaillardiju, kraljevski ljiljan i labrunum, a imam jednu vrstu heliopsisa, visoki je preko 2 metra i širi se rizomima ako ti odgovara, a ljetni zvjezdan imam sjeme svih vrsta, ali i sadnice zvjezdana trajnice - misliš na jednogodišnji ili trajnice??
 
Silvek ja sam taj zvjezdan vidjela kod nekog vas u vrtu, ne mogu se sjetiti kod koga pa da direktno pitam samo znam da nije morski vrt. Pisalo je da je ljetni zvjezdan, trajnica je i cvijet je bio neka lila boja i nije jako visok, jako lijepa biljka i nisam više nigdje vidjela.
Za heliopsis  isto super. Ja ću ti sve poslati samo da malo još počekam kralj.ljiljan.Tongue




da to ne misliš na alpski zvjezdan?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:18
Korijenko,sve šta vidiš kod mene,samo reci.Znaš da ja imam"svoja" imena za cvijeće pa ova univerzalna ne znam,no ako imam išta šta bi htjela,rado ću ti datiWink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:25
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:34
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Ja bi žutu gaillardiju, kraljevski ljiljan i labrunum, a imam jednu vrstu heliopsisa, visoki je preko 2 metra i širi se rizomima ako ti odgovara, a ljetni zvjezdan imam sjeme svih vrsta, ali i sadnice zvjezdana trajnice - misliš na jednogodišnji ili trajnice??
 
Silvek ja sam taj zvjezdan vidjela kod nekog vas u vrtu, ne mogu se sjetiti kod koga pa da direktno pitam samo znam da nije morski vrt. Pisalo je da je ljetni zvjezdan, trajnica je i cvijet je bio neka lila boja i nije jako visok, jako lijepa biljka i nisam više nigdje vidjela.
Za heliopsis  isto super. Ja ću ti sve poslati samo da malo još počekam kralj.ljiljan.Tongue




da to ne misliš na alpski zvjezdan?
 
Malo sam proguglala i po slikama mislim da bi to moglo biti to, znam jedino da to cvate preko ljeta ( to nije sada ovaj jesenski zvjezdan- aster, i nije lijepa kata) trajnica je i meni je izgledalo kao neka margarita ali lila onako poluvisoka, ne jastučasto i ne visoko kao one klasične bijele debele margarite.
Morat ću malo prelistavati vaše kontinentalne vrtove možda opet naletim na slikuTongue
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 22:40
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Korijenko, da ti pomognem, tu je ljetni zvjezdan:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2443&PN=1

a tu zvjezdan trajnica

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1266&PN=1

 
To na žalost nije ni jedno ni drugo, možda je to baš ovaj alpski zvjezdan ali ne mogu na google naći ništa konkretno. To su bile kao ljubičaste margarite. Morat ću opet tražiti po vašim vrtovima, išla sam i na stranice Decore i nemogu naćiCry. Možda sam krivo zapamtila ime 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.