Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Molim savjet
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Molim savjet

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Molim savjet
    Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 19:41

Dobra večer,
          kao što već znate pokušavam napraviti cvjetnjak.
Vodim se time da u svako godišnje doba u vrtiću imam cvatuće biljke. Pokušavam ukonponirati biljke iz vrtova naših baka sa novitetima. Za sada sam postigla da od ranog proljeća pa do jeseni imam stalno nešto cvatuće.

Fali mi jedan grmić koji bi bio efektan zimi. Razmišljala sam o pirakanti, ali mi je malo prerobusna, onda o božikovini, ali ako sadim mušku i žensku zauzima mi previše mjesta, a isto se bojim da me u rasadniku ne prevare. Pročitla sam da postoje i božikovine dvospolci (tj.nacjepljena muška grana na žensku) ali je sve to kod kupovine rizik. Palo mi je napamet i biskupska kapica (ili popove gače kak to kod nas zovu) no ona se rasjijava, ko će svako proljeće čupati mlade, i efektna je samo u jesen.
Živim u Vrbovcu, dakle kontinent, treba mi nešto što može podnijeti minuse.
Eto istresla sam vam svima svoje jade, pa vas ponizno molim za pomoć.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 00:47
Abelia grandiflora - 1.8m
Berberis darwinii - 2.4m
Berberis stenophylla -2.4m
Berberis linearifolia "Orange King" - 1.8m
Corylus avellana "Contorta" - spiralne grane i cvijetne rese zimi
Cotoneaster salicifolius - 4.5m
Cotoneaster "Hybridus Pendulus" - 1.8m
Cotoneaster lacteus - 3
Cotoneaster franchetii - 1.5m

Samooplodne vrste božikovina :
Ilex aquifolium "Pyramidalis" - 3.5m
Ilex aquifolium "J.C.van Tol" - 4.5m,lišće sa malo trnja,crvene bobice
Ilex aquifolium "Golden van Tol" - lišće sa zlatnim rubom
Mahonia japonica - 2m
Mahonia media "Charity" - 2m
Mahonia media "Winter Sun" - 2m
Nandina domestica - 1.2m
Viburnum rhytidophyllum - 3m
Ligustrum ovalifolium "Aureomarginatum" - 2m
Ligustrum ovalifolium "Argenteomarginatum" - 2m




Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 09:35
Najljepša hvala!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 17:07
Moramo konzultirati bukvare pa ti se javimo.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 22:17
Molim te napiši, po godišnjim dobima, kakvo si cvijeće kombinirala.
Tako sam i ja razmišljala napraviti sa grmićima i penjačicama ili slično. Clap
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2010 u 15:26
Bergenija, lukovice : rani tulipani, šafrani, visibabe, narcisi različitog doba cvatnje,drijenak, irisi svjetloplavi, žuti i tamnoplavi, tankolisni irisi, jorgovan, božuri, srdašce, turski klinčići, žganici (viburnum opulus), graničica, vučjak (lupinus), djevojačko oko, tri crvene ruže i dvije bijele, prkos, noćne frajle, dvije hortenzije,djevojačko oko, plamenac crveni,hosta bijela, zvjezdan, niske trajnice mirišljave (ne znam ime), žednjak, dvije različite sukulente kojima ne znam ime, ivančice i mjehurica. To je sad otprilike redom od najranijih do najkasnijih cvatućih biljaka.

Zaboravila sam napisati i starinski bijeli ljiljan, onaj mirišljavi.

Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 00:22
Hvala !!!!smile78
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 13:52
Stigao je na red i naš odgovor o zimskom bilju. Naš izbor je:

zvjezdan, bergenija, male ukrasne krizanteme, sarcococca confusa, himonantus, rhododendron dauricum - midwinter, crnjuša, visibaba, udikovina, hamamelis, zimski jedić, ozimica, muški dren, likovci, šafran

to bi bio prijedlog cvijeća a lišće slijedi:

vatreni grm, jabuka - red sentinel, dunjarica, božikovina, glog, biserak, skimija, madrona, srebrna breza, kineski javor, plava božikovina, dafina ....

ima još toga ali nek nešto ostane za druge.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 16:22
Od cvijeća dosta toga imam. Grmići me zanimaju. Puno hvala susjedi, bum još odlučila kaj posaditi.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2010 u 17:01
Samo ti sadi i pribavljaj biljčice. Bude li kaj interesantno bumo ti drpali pelcere i reznice.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 10:33
samo se javite, kaj imam to dam, sad moram najprije hiti se na pljevljenje, čim stane kiša
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.