Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stize nam velika zima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stize nam velika zima

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Stize nam velika zima
    Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 18:42
Stize nam velika zima...barem tako kazu svi nasi strucnjaci :/ Stize snjeg i sibirska zima sa temp do -18. Snjeg bi trebao zabijeliti gotovo cijelu hrvatsku a temp se nece ni preko dana kretati iznad nule.

http://www.istramet.com/vecerasnji-modeli-potvrduju-dolazak-velike-hladnoce/

Znaci... dragi forumasi jos imate dan dva vremena da zastitite biljke koje do sada niste, da spemite u kucu osjetljive loncanice i mozda zagrijete plastenike sa primjerice, kaktusima i sukulentima.

Ja se iskreno nadam da su malo pogrijesili :) bas mi je odgovarala ovako blaga zima :) al cu za svaki slucaj, sutra krenuti sa zastitom bilja.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 20:22
Fala Dadek!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 21:57
ajmeeeee... već me uhvatila nervoza

a baš sam se ponadala da će me obaći ovu zimu onaj dan, 2, 3 snijega, a kad otopi i zaledi kaljuža pozdrav biljčicama u vrtu (tipa lantane, ostići, gazanije....)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 08:17
Ja držim fige da su pogriješili, nadam se skorom proljeću.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 10:35
ako i bude bar će kraće trajati, bar se nadam s obzirom na datum
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 10:47
evo i prvih pahulja vani....
klasa optimista
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 10:59
Eto ih i kod mene,ali pusee hladno ...neznam za vas ,al mene ipak malo veseli taj snijeg.Prvo zbog te prekrasne bijeline ,ugodjaja kad si u kuci zamotan u dekicu a vani ZIMA.A drugo jer mi povrtnjak najbolje uspije nakon jake zime,kad sve zmrzne ,zemlja prhka,bez stetocina.smile117
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 19:22
valjda ce mene mimoici ta zima Angrymislim se da izvadim kaktuse,al sve se nadam da su se zabunili u prognozi ili mozda nas na otocima nece stici tako jaka zima 
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:06
Bilo bi dobro da kod nas (Đakovština) bude snijega jer bez snijega bude velika suša u poljima, vrtovima i na travnjacima. 
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 21:21
Kod nas je vec stigla ta zima, nocas je bilo -9 pa je dnevna otisla do -3 a za nadolazecu noc prognoziraju -12..... Cry
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 18:36
Hvala Dado, ove godine nisam zaštitila viburnum tinus i osmantus, a izgleda da ipak moram. I uz zaštitu, pupoljci tinusa su mi lani smrznuli pa sam ove godine probala drugačije. Sad sam ipak u dilemi da ih ipak zaštitim. Osmantus mi tak i tak još nikad nije cvao. 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 18:57
Malo su se prognoze promjenile barem sto se Istre tice. Prije par dana prognozirali su temperature u Pazinu i do - 18 a danas su vec na -10. Uz obalu bili su prognozirali temp od -8/9 a danas su na -4/5 st. Stalno se sve mjenja.

Ja sam jucer i danas zastitio za svaki slucaj, neke biljke, nesto pospremio u hladni plastenik, nesto pokrio sa lutrasilom. Mada nebu nis od toga pomoglo ako temp budu -10 bez snjega :/ .
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 22:41
Dado hvala na opsirnim informacijama. Svi se mi cvjetoljupci nadamo da mozda nebude tak kak nam najavljuju, no ipak za bilje treba poduzeti sve mjere predostroznosti. Ja svoju Punicu ove godine nisam zastitila, ali ipak cu to sutra napraviti. I to sto kazes, ako nema snijega, uz jako niske temperature, jao si ga biljkicama.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 00:28

S blagom zimom kakva nam je bila do sada, sve se poremetilo, tako da sam sad uz ovu najavu hladnoćeThumbs%20Down primorana vaditi iz zemlje lukovice amarilisa, koji su već pokazali cvjetnu stapku ili ću ih izgubitismile43

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 16:37
I ja se nadam da su pogriješili,bar u stupnjevima.Neka padne snijeg ako treba ali temperature u minusu ne volim nikakoThumbs%20DownNadam se da će bar biti sunčano..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 18:19
upomoc!!!!

moje lukovice amarilisa, kana, dalija, bijeli ljiljani i kale su se nasli pod snijeznim nanosima od metra!
sto da radim?? da se odmah bacim na razgrtanje i vađenje i spasavanje sto se spasit da? ili ima sanse da prezive?
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 19:29
Bolje da su pod metrom snjega nego sledene na golom vjetru. Amarilisi i dalije neznam da li ce prezivjeti a kane i ljiljan trebali bi ako su duboko posadeni i dobro zakorijenjeni.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 19:41
ma sve su to vec starije biljke koje imam godinama...
da li da ih povadim cim se pocne topiti da se zemlja ne sledi na buri, odmah ih povadim i stavim u kucu ili samo pustim na miru?
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 19:43
Morana, sve se bojim da će ti od svega ovoga vani pod metar snijega preživjeti ove minuse samo ljiljani!!!  Jer kod mene zimu ne prežive ni kale, ni kane, ni dalije vani !!!!  A gdje si ti?? Na kontinentu ili....??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 19:45
kraj splita! sve te biljke prije bi prezivjele snijeg jer ga je dosad u mom zivotu bilo samo tri puta,a i ta tri nikad nije potrajao duze od dana, i bilo ga je po 3-4 cm... mozes li mi odgovoriti na pitanje gore? ima li vise uopce nade za njih nakon 2 dana?
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.