Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta sadite na balkone?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta sadite na balkone?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 15:11
Ja sam veliki obozavalac biljaka pa tako i na balkon svasta sadim.Od trajnica imam:hortenzije,kamelije,bozure,yuke,lovor,fuksije,pelargonije(obicne i padajuce),bugenvileju,apteniu i jos ponesto(ne mogu da se sjetim).Juce sam posadila bekope,petunije,dragoljuba i slak.Ali jos ce se kupovati i saditi do kraja cvijetne sezone. Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 12:04
Ja ću ove godine pošto mi je to tek druga godina (prva je bila eksperimentalna) posaditi verbene, bakope, milion bels, pelargonije, lobelije,surfinije i tko zna što još!!!
Već sam kupila i posadila verbene, a ostalo ide uskoro!!
Jedva čekam!!!smile106
Na vrh
Plantlover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 02 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Plantlover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 22:44
Na balkon sam prosle godine posadio tri narancasta ljiljana,ukrasni slak,naravno petunije,pelargonije pa sam cak uspio nabaviti i slak.Bila je jedna vodena biljka(pistia)sa ribicama
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 19:35
U nedostatku prostora u kući ja sam u jesen ipak nar vani ostavila. Sad si me utješila da bi ipak mogao preživjetismile79. Lavandu i ružmarin imam godinama vani posađene i znale su se namrznuti no ništa strašno.U proljeće malo porežem i sve ok. Lovor mi se smrznuo jedne zime no sad sam dobila mlade.Jedan ću u zemlju posaditi a jedan će ipak u tegli ostati. Hvala ZvjezdanaTongue
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2008 u 18:45
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Eh da kupila sam i drvce šipka,Donata tvoju pomoć trebamEmbarrassed,hoće li on imati plod,koliko visoko naraste i trebam li ga kako rezati?(valjda će prezimitiErmm) A lijep je,i pupoljke ima većTongue


Znam da si ovo pisala u travnju ali nisam odoljela da ti ne odgovorim... Nar tj šipak ja imam i tu u sv.nedjelji posađenog vani i prošle godine je preživio bez problema, vidjet cu sto ce biti ove (mali je još), a donjela sam si i skroz male sadnice i isto ih vani posadila... Inače nar ti raste u drvo, u novome ja imam dva drveta, visoka oko 2-2,5m... Inače tu sam još dovukla ružmarin, lovor, lavandu, a smokvu su posadili muževi roditelji i to tu sve bez problema prezimljava....
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 13:07
Imamo temu identifikacija biljaka, pa sve slike za koje ne znaš koje je cveće stavi u tu temu, neko će sigurno znati koja je biljčica u pitanju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2007 u 12:59

moram se malo pozabaviti slikama (sve sam slikala ali nikako da prebacim na komp)

na balkonu imam 2 vrste pelargonija, petunije, begonije, prkos, hortenziju i jedan prekrasan cvijet kojem ne znam ime pa kad stavim sliku zamolit ću pomoć iskusnijih :)
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 15:08
Ma prekrasnoHeart - možda se i moj malo oporavi jer odlazim na 10 dana u tvoje južne krajeve pa ga neće nitko smetati...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 13:00
Originalno poslano od člana artemisia artemisia napisao:

Donata, da i moj krompirko je tu ali to nema veze sa onom tvojom raskošiHug. Moj jadničak izbaci po 2-3 cveteka i samo tjera izboje u visinu što ja nemilosrdno pinciram da bi ga držala u koliko-toliko kuglastoj formi - naravno da zbog toga baš i ne stigne stvoriti cveteke...

 
Samo ti njega sjecni i budi nemilosrdna, sve reznice zabodi u vlažnu zemlju i redovito zalivaj...iznenadit ćeš se koliko će ih se zakorijeniti.
 
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 10:43

Hvala Embarrassed vam na pohvalama... Shasha, ono žuto sa crvenim je kadifica... Donata, da i moj krompirko je tu ali to nema veze sa onom tvojom raskošiHug. Moj jadničak izbaci po 2-3 cveteka i samo tjera izboje u visinu što ja nemilosrdno pinciram da bi ga držala u koliko-toliko kuglastoj formi - naravno da zbog toga baš i ne stigne stvoriti cveteke...

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2007 u 07:55
ArtemisiaClapClapClap. Cvijeće ti je prekrasno
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 20:22
Artemisia cvijeće je prekrasno Thumbs%20Up, isto kao i ideja o ovakvom prikazu slika cvijeća Clap
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 20:18
nemam rijeci prelijepo svaka ti cast
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 18:33
PrekrasnoClapClap a vidim i krumpirkaHeart...kadifice su Star a i sve ostalo...
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 17:12
ClapThumbs%20UpStar
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 15:55
wooow Artemisia,dobro si to napravila,ma kaj dobro odličnoClap.Cvijeć je isto predivnoBig%20smile,no  reci mi koji ti je ono cvijet,žuti sa crvenim samo u sredini,on je zaStarStarStarStarStar
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 15:50

Na balkon sadim začinsko bilje i tradicionalne ljetnice, a naravno tu su i neke trajnice koje se zimi sele u kuću.

Dio ovogodišnjeg "asortimana" na mom balkonu:
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2007 u 20:43
Prekrasne suClap.Ove godine sam i ja te dvije boje ,ko na slici,kupila.Još samo da se razrastu takoSmile
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2007 u 20:09
Oduševile su me na sajmu lobelije bilo ih je u svim bojama naprave pravi cvijetni slap..Kupila tamno ljubičaste...Heart


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 21:24
to nisam znala,ja ih jednom tjedno cijele godine prihranjujem.Znači kasnije mogu i češće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.