Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Poremećaji- konkretni recepti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Poremećaji- konkretni recepti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 18:06
Fermina D,imam jedno pitanje.....volela bih napraviti tinkturu od koprive pa me inteesuje da li smem koprivu potapati u 70% alkohol kupljen u apoteci ili nesto drugo preporucujes?

Zelim je koristiti za negu kose .... Star
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 00:28
Možeš, a možeš i u manje jakom alkoholu.
Ja je maceriram u dobroj domaćoj rakiji koja je jačine oko 45-50%.
Nemoj direktno na kosu nanositi tako jaku tinkturu.Razblaži je s  vodom ili, još bolje, dodaj malo u šampon.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 12:13
Hvala FD,na savetu...smile78
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 22:09
Danas sam pročitala cijelu pdf, ovo saznanje o Tinktura konopljike me zaintrigiralo i naravno imam i pitanje za Ferminu-Dazu: Da li se tinktura može uzimati ukoliko je osoba pod hormonalnom terapijom zbog nadomjeska hormona štitnjače (kojoj je prethodio operativni zahvat i odstranjenje 3/4 štitnjače)?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 00:28
Znači radilo se o hipertireozi pa je došlo do operacije da bi štitnjača manje lučila hormona ali su se malo prešli pa otkinuli previše pa sad ona ne luči dovoljno hormona ( hipotireoza ) i treba ih nadoknađivati hormonalnom terapijom.
Stvarno, ne znam što bih rekla.Jedno znam sigurno, konopljika pomaže kod hipotireoze.Znam nekoliko žena koje su prestale uzimati hormone štitnjače odkad piju konopljiku.I dobro im je, preporodile su se.
I, drugo mogu reći, da konopljika ne može naškoditi.
Ona nije hormon nego djeluje na malu žlijezdu na vratu , hipofizu, koju potiče da luči hormone izbalansirano i to ne samo spolne hormone nego i hormone štitnjače.Po ovome, kod uzimanja konopljike taj peostali dio štitne žlijezde bi mogao biti potaknut da bolje radi.
Ali, da li bi to bilo tako- ne znam jer nisam imala takav slučaj.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 00:48
Napisat ću više na pm ako bude otišla pošta jer je pun
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 22:56
Mislim da je uobičajeno da se ukloni cela tireoidna žlezda, pa da se onda uzimaju hormoni. Na taj način se mnogo bolje kontroliše njihov nivo.
Hipofiza se nalazi u mozgu i reguliše lučenje drugih hormona.
Konoplika nije sasvim bezazlena (kao i sve drugo u životu). Zna se da se tokom njene primene mogu javiti neželjeni efekti.


Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 23:14
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Znači radilo se o hipertireozi pa je došlo do operacije da bi štitnjača manje lučila hormona ali su se malo prešli pa otkinuli previše pa sad ona ne luči dovoljno hormona ( hipotireoza ) i treba ih nadoknađivati hormonalnom terapijom.Stvarno, ne znam što bih rekla.Jedno znam sigurno, konopljika pomaže kod hipotireoze.Znam nekoliko žena koje su prestale uzimati hormone štitnjače odkad piju konopljiku.I dobro im je, preporodile su se.I, drugo mogu reći, da konopljika ne može naškoditi.Ona nije hormon nego djeluje na malu žlijezdu na vratu , hipofizu, koju potiče da luči hormone izbalansirano i to ne samo spolne hormone nego i hormone štitnjače.Po ovome, kod uzimanja konopljike taj peostali dio štitne žlijezde bi mogao biti potaknut da bolje radi.Ali, da li bi to bilo tako- ne znam jer nisam imala takav slučaj.



pozdrav svima.mislim da preostali dio štitnjače ne može proizvesti dovoljno hormona.moze se dogoditi samo da se povisi TSH tj.hormon kojim hipofiza opominje štitnjaču da luči više hormona a ona nemože jer je bolesna ili je pola nema. a povišen TSH je najbolji pokazatelj hipotireoze,tako da mislim da bi tu konopljika bila uzaludna
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 01:04
Originalno poslano od člana cenarius cenarius napisao:

Mislim da je uobičajeno da se ukloni cela tireoidna žlezda, pa da se onda uzimaju hormoni. Na taj način se mnogo bolje kontroliše njihov nivo.
Hipofiza se nalazi u mozgu i reguliše lučenje drugih hormona.
Konoplika nije sasvim bezazlena (kao i sve drugo u životu). Zna se da se tokom njene primene mogu javiti neželjeni efekti.



Molim te cenarius da nam navedeš koji su to neželjeni efekti  kod uzimanja konopljike osim naravno da se ona ne smije uzimati kod hormonske nadomjesne terapije,  kontracepcije, trudnoće, dojenja.... što je logično.
Evo nus pojava koje se navode u monografima ljekovitog bilja Svjetske zdravstvene organizacije ( WHO monographs on selected medicinal plants, vol.4. )
Adverse reactions
Gastrointestinal disorders (heartburn, nausea, stomach ache and diarrhoea),
allergic skin reactions and tinnitus.
Dakle,probavne smetnje ( žgaravica,mučnina,bol u stomaku i proljev )
alergična reakcija na koži i tinitus....

Pa takve nus pojave se navode kod  manje - više svih lijekova i velikog broja trava.
 Što se konopljike tiče. one se događaju kod oko 2% ljudi.
A ja nikad nisam imala prilike dobiti takvu povratnu informaciju od osoba koje piju konopljiku iako ih znam puno.


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 01:06
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Napisat ću više na pm ako bude otišla pošta jer je pun

Moon, sandučić je ispražnjen.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 02:33
Evo samo da ne ostane "visiti u zraku", ne radi se o hiper, nego o hipotireozi.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 00:08
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Originalno poslano od člana cenarius cenarius napisao:

Mislim da je uobičajeno da se ukloni cela tireoidna žlezda, pa da se onda uzimaju hormoni. Na taj način se mnogo bolje kontroliše njihov nivo.
Hipofiza se nalazi u mozgu i reguliše lučenje drugih hormona.
Konoplika nije sasvim bezazlena (kao i sve drugo u životu). Zna se da se tokom njene primene mogu javiti neželjeni efekti.



Molim te cenarius da nam navedeš koji su to neželjeni efekti  kod uzimanja konopljike osim naravno da se ona ne smije uzimati kod hormonske nadomjesne terapije,  kontracepcije, trudnoće, dojenja.... što je logično.
Evo nus pojava koje se navode u monografima ljekovitog bilja Svjetske zdravstvene organizacije ( WHO monographs on selected medicinal plants, vol.4. )
Adverse reactions
Gastrointestinal disorders (heartburn, nausea, stomach ache and diarrhoea),
allergic skin reactions and tinnitus.
Dakle,probavne smetnje ( žgaravica,mučnina,bol u stomaku i proljev )
alergična reakcija na koži i tinitus....

Pa takve nus pojave se navode kod  manje - više svih lijekova i velikog broja trava.
 Što se konopljike tiče. one se događaju kod oko 2% ljudi.
A ja nikad nisam imala prilike dobiti takvu povratnu informaciju od osoba koje piju konopljiku iako ih znam puno.




Ne bih da nabrajam ponovo ovo što si napisala Big%20smile
Da bude jasno, ne mislim da je konopljika opasna i da je ne bi trebalo uzimati. Samo treba da postoji svest o tome da konopljika može naškoditi. Retko, i malo, ali može...

Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 00:39
Zanimljivo je to kako se, kad su biljke u pitanju, odmah navode nus-pojave, ove i one...šire strahovi...
Ne mislim samo na tebe , cenarius.To doživljavam svakodnevno.
Pitanja i podpitanja, je li sigurno, što mi može učiniti loše...mogu li se otrovati...a kako ti to znaš...?

Ali kad su u pitanju ljekovi službene medicine nitko ne pita " doktora ni ljekarnika "o lijeku koji mu je  propisan.Tu je vjera apsolutna.

Pijem jutros kavu i uzmem lijek protiv visokog tlaka koji pijem svako jutro.
 Uzmem papir s uputstvom da vidim koje nus-pojave može izazvati ovaj moj lijek. Nabrojit ću (ako imate vremena sve pročitati ):
-upala žlijezde slinovnice,
-smanjenje broja krvnih stanica i krvnih pločica što može uzrokovati umor i, infekciju (koja može biti i teška ), vrućicu,, osjećaj zaduhe,brzu pojavu masnica ili krvarenja,gubitak teka
-povišenu razinu šećera u krvi,pojavu šećera u urinu
- promjenu razine natrija i kalija u krvi, pojavu mišićne slabosti i žeđi, trnaca i iglica,grčevi i mučnina
-povišene visoke vrijednosti masti u krvi ( uključujući i kolesterol )
-osjećaj nemira
-depresija,
-poteškoće spavanja
-osjećaj trnaca i iglica
-ošamućenost,
zamaglenje vida,
- vrtoglavica
-nesvjestica
-oštećenje krvnih žila
-poteškoće s disanjem
-iritacija želuca,proljev, , zatvor stolice
-upala gušterače s pojavom umjerene do jake boli u trbuhu
-žuta boja kože i bjeloočnica
-kožni problemi,osip...
-težak oblik osipa...uz pojavu mjehuraili ljuštenja kože, pojava na koži slična lupusu
-alergijske reakcije
-mišićni grčevi i slabost mišića
-poremećaj bubrega koji može biti ozbiljan
-vrućica
-slabost (gubitak snage )

 ( O kojem lijeku je riječ odgovaram samo na pp )

Kosa mi se na glavi digla.Što ja to pijem?smile193
A nitko me nije upozorio na ovo, ni liječnik ni ljekarnik.

A konopljika može , eventualno, uzrokovati mučninu....

Ljudi, ajmo uključite se:
Koji prirodni lijekovi djelotvorno snizuju visoki krvni tlak?
Nije me briga za nus- pojave jer sigurno ne mogu biti ovako drastične.




Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 03:42
Fermina-Daza, da li su bezbedniji biljni ili sintetski lekovi uopšte nije bilo pitanje. Ja sam samo hteo da ukažem na to da konopljika može da naškodi. Možda ne drastično, ali ipak može! Mislim da je pošteno da se to kaže.

Iako ti se čini suvišnim, ljudi se s pravom raspituju o sigurnosti biljne terapije. To se najbolje može objasniti kroz par primera.

Da li znaš za katastrofu koja se u Belgiji desila devedesetih godina kada su žene pile čaj za mršavljenje u kome se nalazila toksična biljka? Rezultat je bio preko 100 slučajeva ozbiljnih oštečenja bubrega. Neke od njih su morale na transplantaciju, neke su obolele od karcinoma, nažalost neke su umrle.

Kod nas na TV-u reklamiraju čaj koji sigurno skida dijabetičare sa insulina. Ohrabrena prirodnim lekom, moja komšinica se odlučila baš za tu terapiju. Umalo nije umrla.

Često se ljudima preporučuje da piju gavez, iako sadrži sastojke koji mogu strašno da oštete jetru. Ozbiljne zemlje ograničavaju količinu ovih sastojaka i u proizvodima za spoljnu primenu. Čisto sumnjam da bilo ko u našim zemljama vodi računa o tome.

Očigledno da prirodno poreklo nije dovoljno da bi se neki lek smatrao bezbednim. Samo to sam hteo da kažem...






Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 19:13
Hej ljudi farmacija i želi ogaditi, ograničiti, zabraniti korištenje bilja za lijek.
Femina vidim da se dobro razumiješ u ljekovito bilje a pogotovo u izradu pripravaka, ja sam za sada izradio nekoliko tinktura,  koje sam koristio ja i moji bližnji i zadovoljan sam bio, ali jedva a čekam proljeće da berem biljke i pokoju novu nadam se upoznam.  Za visok tlak je moguće više uzroka, i ako ti dugo traje moguće je i da imaš određeni stupanj ateroskleroze, no i to se da riješiti ali je potrebno više vremena - terapijskim postom, biljnom prehranom, i kontrastnim tuševima.
Ako se ne varam nama je prof. Ž.Sobotka na predavanju na  tu temu preporučio čaj stolisnik i ružmarin preko dana i prije spavanja čaj glog.

Cenarius-korov je pogrdan naziv za biljku, a vrline biljke su davno znane , ali i zaboravljene

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 20:25
U čaj protiv visokog tlaka idu: preslica, kamilica, stolisnik, glog, pirika, zob sjeme, borovnica list i odoljen.

Uz čaj, za sniženje visokog krvnog tlaka koristi se tinkutra od gloga, melise, valerijane ili neke druge odgovarajuće biljke. Dnevno se pije 0,5 - 1 l čaja uz 50-100 kapi biljne tinkture - ovisi o tlaku i komplikacijama.

To sam pročitala i prenijela vama.

Ovo sam pronašla pa citiram:
".....Redovito konzumiranje krepkih juha od povrća može učiniti i više od normalizacije krvnog tlaka i sprječavanja srčanih bolesti. Ono može pomoći i u sprječavanju raka, pretilosti, šećerne bolesti i zatvora. Juha s povrćem tako je dobra za zdravlje da je više i ne zovemo minestrone, već radije medistrone.
Što trebate dodati u takvu medistrone juhu? Možete upotrijebiti bilo koje povrće, posebno ono koje spominjemo u ovom članku.
U nadzoru krvnog tlaka može vam pomoći i brojno ljekovito bilje, ali njega ne morate dodavati u juhu. Od tog se bilja spravljaju prilično ukusni čajevi.

Korisno bilje

• Celer (Apium graveolens) – celer se u kineskoj tradicionalnoj medicini već dugo preporučuje za snižavanje visokog krvnog tlaka, a provedeni eksperimenti potvrđuju opravdanost takvih preporuka. U jednoj je studiji kod laboratorijskih životinja ubrizgavanje injekcija s ekstraktom celera izazvalo značajno sniženje krvnog tlaka. Konzumiranje tek četiri stabljike celera izazvalo je isti učinak i kod ljudi.
• Bijeli luk (Allium sativum) – ova čudesna ljekovita biljka ne samo da pomaže u normalizaciji krvnog tlaka, već snižava i razinu kolesterola. U jednom strogom znanstvenom istraživanju, osobama s visokim krvnim tlakom 12 tjedana je davan otprilike po jedan češanj bijelog luka na dan. Kasnije je kod njih zabilježen značajno niži dijastolički krvni tlak i razina kolesterola.
"Sad znamo da bijeli luk može smanjiti hipertenziju, čak i u tako malim količinama od svega 15 grama tjedno," navodi dr. Varro Tyler, rektor i izvanredni profesor farmakognozije (farmacije prirodnih proizvoda) na sveučilištu Purdue u West Lafayetteu, Indiana (SAD). Petnaest grama tjedno približno odgovara količini od jednog pojedenog češnja na dan. Ako pri kuhanju jelima dodajete bijeli luk, ili ga stavljate u salate, ta bi količina trebala biti posve dostatna. Ako još uvijek niste skloni njegovu okusu, možete uzimati od njega pripravljene kapsule. Obzirom na tako brojne za zdravlje korisne učinke, koji se vezuju uz ovu biljku, ipak bismo preporučili da pokušate pronaći mnoštvo načina kako je koristiti u svakodnevnom pripravljanju različitih jela.
• Glog (Crataegus, različite vrste) – prema pisanju uglednog časopisa Lawrence Review of Natural Products, ekstrakt gloga može izazvati proširenje krvnih žila, posebno koronarnih arterija. Vjerojatno upravo stoga, glog se već stoljećima upotrebljava kao tonik za srce.
Ako želite iskušati ovaj moćni lijek za srce, posavjetujte se o tome sa svojim liječnikom. Možete kušati pripraviti čaj od jedne žličice osušene biljke na šalicu uzavrele vode; pijete do dvije šalice na dan.
• Crveni luk (Allium cepa). U jednom su istraživanju dvije do tri žličice eteričnog ulja crvenog luka na dan snižavale krvni tlak kod 67% osoba s umjerenom hipertenzijom. Kod njih su sistoličke razine opale u prosjeku za 25 bodova, a očitavanja dijastoličkih razina za 15 bodova.
Loša je vijest što je do tog ulja gotovo nemoguće doći, a nitko nije u stanju pojesti tolike količine svježeg luka kako bi postigao isti učinak. No, držimo da toliko toga ide u prilog crvenom luku, da ga svakako morate više dodavati u svoju hranu, a to će pomoći i snižavanju vašeg krvnog tlaka.
• Rajčica (Lycopersicon lycopersicum) – rajčica predstavlja osnovu tipične minestrone juhe. Ona je i savršen sastojak medistrone juhe, jer je bogata gama-amino-butiričnom kiselinom, spojem koji može pomoći u snižavanju krvnog tlaka. Rajčica sadrži i šest drugih spojeva jednakog djelovanja.
• Prokulica (Brassica oleracea) – ovo povrće sadrži najmanje šest kemikalija koje smanjuju krvni tlak.
• Mrkva (Daucus carota) – mrkva sadrži osam sastojaka koji snižavaju krvni tlak.
• Tušanj (Portulaca oleracea) i druga hrana koja sadržava magnezij – manjak magnezija povezuje se s visokim krvnim tlakom. Mnoge osobe oskudijevaju u ovom mineralu, a da toga nisu niti svjesni. Godine 1994. anketa poznate agencije Gallup pokazala je kako je kod oko 72% ispitanika utvrđeno nedovoljno unošenje magnezija u organizam.
Kako biste došli do magnezija, okrenite se lisnatoj zeleni, mahunarkama i integralnim žitaricama. Tušanj, makovo zrno i mahune najbolji su hranjivi izvori ovog minerala. Nutricionisti tvrde kako može pomoći i dnevna doza od 400 miligrama magnezija iz nekog preparata iz brojne obitelji sintetičkih dodataka prehrani, no ipak se preporučuje uzimanje hranjivih sastojaka izravno iz hrane.
• Šafran (Crocus sativus) – ova skupa ljekovita biljka sadrži kemikaliju koja snižava krvni tlak, poznatu pod znanstvenim nazivom krocetin. Neki stručnjaci čak smatraju kako je niska učestalost srčanih bolesti u Španjolskoj zapravo posljedica prisutnosti velikih količina šafrana u tradicionalnoj nacionalnoj prehrani. Šafran možete dodavati jelima ili od njega pripravljati čaj.
• Odoljen (Valeriana officinalis) – već smo spomenuli kako gama-amino-butirična kiselina pomaže u nadzoru krvnog tlaka. Dakle, biljka odoljen sadrži kemikaliju nazvanu valerijanska kiselina, koja ograničava djelovanje enzima što uništava gama-aminobutiričnu kiselinu. Stoga će konzumiranje nečega što sadrži valerijansku kiselinu, zapravo, osigurati višu razinu gama-amino-butirične kiseline, te snižava krvni tlak.
Odoljen je i sredstvo za smirenje/sedativ, što također pomaže u snižavanju krvnog tlaka.    
• Raznovrsni začini – što se tiče začina koje možete dodati svojoj medistrone juhi, koromač sadrži najmanje deset sastojaka koji snižavaju krvni tlak, mravinac (origano) ih sadrži sedam, a crni papar, bosiljak i pelin po šest....."
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 00:01
Cenarius,daleko bi nas odvelo kad bismo počeli nabrajati koliko su službeni lijekovi , cjepiva, kemoterapije ubili ili osakatili ljudi.Sjetimo se one davne afere u Švedskoj kad je puno djece rođeno sa deformitetima radi lijeka koji su pile njihove mame ( kako se ono zvaše? ) pa do trenutno aktualne Diane 3 s kojom se povezuje smrt 4 djevojke u Francuskoj i velikog povećanja broja djece sa autizmom koje se povezuje sa cijepljenjem.
Naravno, ima toga, doduše ne tako drastično, i sa biljnim lijekovima ali daleko manje i najčešće su krivi ljudi koji trebaju znati od koga tražiti savjet i  pridržavati se doze.

Apropos gaveza, ne znam koji bi to ozbiljniji poznavatelj ljekovitog bilja savjetovao ispijanje čaja od gaveza iako, prema riječima Jamesa. A.Duke-a,  nije ništa otrovniji od - piva.

rrorion, ne bih se složila s tobom da ružmarin snizuje tlak, dapače on se pije kod niskog tlaka.

moon, živio James. A. Duke.Puno sam se bolesti riješila prema njegovim savjetima a sad ću se uhvatiti u  koštac i sa visokim tlakom.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 21:40
Nešto za akutnu upalu sinusa? Tata (63) noču u snu čak gubi dah ima neka zasjenjenja...netko isprobao nešto na sebi?
VG
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 00:41
Preko bolesnih sinusa stavljati oblog od švedske grenčice.
Prethodno područje namazati s nevenovom kremom jer je tinktura jaka pa da ne bi došlo do iritacije.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 08:33
hvala Fermina-Daza već danas ću to nabaviti
VG
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.