Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj dom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 16>
Korisnik
Poruka
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:37
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

jako lijepo, od cvijeća do isto tako bitnog elementa - cvijetnjaka - da bi sve bilo zaokruženo [IMG]smileys/emot51.gif" align="middle" />


moon hvala. Mnogo toga je posađeno prateći tvoje savjete.

Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:41
Originalno poslano od člana blue sky blue sky napisao:

 vidi ponove ... ala će biti lijepo kad zašareni a orhideje oduzimaju dah[IMG]smileys/emot127.gif" align="absmiddle" alt="smile71" />





A meni draga blue sky kod tebe oduzima dah tvoj cvjetnjak, tvoje fotografije i ponajviše tvoje kreativno izražavanje.

Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:41
Originalno poslano od člana bucka123 bucka123 napisao:

Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:





Sukulenti su predivni, smješteni u lijepe terakote teglice.


Draga lucy i meni su te terakota teglice jako lijepe. Samo što mi nisu pri oku jer su mi sukulenti smješteni u negrijanom prostoru.
 
Još malo i eto ih na oku , pa valjda će zatopliti konačnoooo, vidim da sukulent manija vlada na ovom forumu, valjda je to zato što oko njih nema puno posla a budimo iskreni izgledaju predivno pa se forumaši uz njih mogu posvetiti svojim velikim vrtovima (što je moja tiha patnjaCry ali i s malim treba biti zadovoljan)koji iziskuju puno vremena i truda. Predivno smile64
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:42
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

 Dalije, ljubice,orhideje ... a žabac je posebna fora!





Hvala ti draga anđelka na posjeti.


Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 20:53
Jesu li ove zeleno bijele bundevice jestive ?


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2013 u 21:10
Prekrasne su,vidjet ću što će biti od mojih sjemenki
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 19:48
Bucka, sve je posađeno. smile78Sada još samo čekam smile64
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 20:23
Prekrasni su ti sukulenti i u jako lijepim teglicama.Ja jedva čekam da svoje iznesem van.
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2013 u 07:43
ja samo da mahnem...sve je jako lijepo...Smile
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 15:40
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Jesu li ove zeleno bijele bundevice jestive ?[IMG]http://i1307.photobucket.com/albums/s596/bucka1234/29dfefe3-b6c7-4b73-a3ef-a89fbc97b75c_zps745c5b3f.jpg" />





Milice iskreno nisam ni pitala, a ni provjeravala jesu li jestive. Volim njihov oblik, boju, strukturu i vrlo lijepo izgledaju u jesenskim aranžmanima.

Ako te zanima raspitat ću se, pa ako idem u Mađu još ti stignem i poslati jer se siju u travnju mj.

Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 15:44
Originalno poslano od člana OSica OSica napisao:

Prekrasne su,vidjet ću što će biti od mojih sjemenki


Osice, već sam napisala Milici, ako odem do Mađe kupit ću ih pa ti donesem. Mislila sam ti dati par sjemenki, ali u vrećici ih je svega pet.

Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 15:47
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

Prekrasni su ti sukulenti i u jako lijepim teglicama.Ja jedva čekam da svoje iznesem van. [IMG]smileys/emot120.gif" align="middle" />


Camellia hvala. Kako mi se čini da ćemo se tomu načekati. Čitam prognozu za slijedećih deset dana, pa nama poslije Uskrsa predviđaju još snijega :)))

Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 15:48
Originalno poslano od člana agava1504 agava1504 napisao:

ja samo da mahnem...sve je jako lijepo...[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />





Hvala agava


Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 15:52

Draga Karmen žao mi je što nisam imala vremena. Valjda će drugi put biti drugačije. Ja sam vaš cvijet isto posadila, samo me sada brine ovaj snijeg. A još nam ga i dalje najavljuju. Pa do kada ????




Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 15:58

A sada malo plavoga. Kada sam ovo slikala prije nekoliko dana najmanje što sam očekivala je snijeg, a ono ....

Maćuhicama hladnoća nije naštetila









Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 16:03

I još nešto plavo. Kao i mnogi od nas volim plavo cvijeće. Kupljeno na tržnici prije desetak dana. Prodavačica mi o tom cvijetu nije ništa znala reći. Čekam da se vrijeme malo stabilizira pa da ga presadim u vrt.




Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 17:17
Krasno plavo,ovaj cvjetak je poseban.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 18:20
Originalno poslano od člana bucka123 bucka123 napisao:


I još nešto plavo. Kao i mnogi od nas volim plavo cvijeće. Kupljeno na tržnici prije desetak dana. Prodavačica mi o tom cvijetu nije ništa znala reći. Čekam da se vrijeme malo stabilizira pa da ga presadim u vrt.




 
Moram priznati da ovo nisam vidjela i da neznam što je, ali što je da je prekrasno jeClap a i nadam sea će vas zima brzo napustiti
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 22:12

Ne znam ima li smisla prikazivati sličice vrta koje tek u naznakama nagovještavaju proljeća. Ali nemate pojma koliko su me jutros obradovale sunčane zrake koje su se nakon toliko tmurnih dana uspjele probiti kroz teške kišne oblake i nagovjestile lijep sunčani dan, vjetrovit, ali obasjan suncem

I eto, bez obzira što se u mnogim kontinentalnim vrtovima već naveliko šareni, ipak vam želim pokazati dašak proljeća u mom vrtu....

Napokon je procvjetao i moj bijeli kukurjek



pa lijepi crveni



sedum je dobio prelijepu bordo ljubičastu boju



pa dvije lijpe heuchere





ovu sam kupila ove godine na Osječkom proljetnom sajmu za svega 15 kn. Cijena me je ugodno iznenadila...da, duplo veću jer sam je prilikom presađivanja u vrt podijelila na dva dijela.

Božuri se već dugo muče, nikako da im vrijeme dopusti da se izviju i zablistaju u svoj ljpoti. Imam i bijeli i roza i najdraži starinski bordo, a i mladu sadnicu roza drvenastog .



... pa slatke plave presličice,cvjetići im bubre i čekaju samo malo sunca da prikažu svoje plavetnilo



jastučac


... a ostatak samo u naznakama







Evo to je dio mog cvjetnog vrta koji je kao i mi već iscrpljen od ove vlage i silnih kiša. Iscrpljen vapi za suncem...pa zato do slijedećeg lijepog sunčanog dana šaljem vam

Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 22:19
...vidim, proljeće se budi....baš lijepo!



a što se tiče tikvica...prelijepe su...i..negdje sam pročitala da su u biti sve jestive, samo u ukrasnim  nema puno mesa, pa su ostale, tj. postale...ukrasne!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,148 sekundi.