Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 35>
Korisnik
Poruka
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 08:41
Meni je MM obećao za rođendan kupiti kameliju,vidili smo slučajno u jednom rasadniku i odma sam se zaljubila u nju.
Žena koja tamo radi rekla mi je da je ne moram zimi unositi u kuću i da je držim u hladu.
Baš imam doma idealno mjesto za nju,iza kuće na sjevernoj strani.Ljeti obično tamo sjedimo i pijemo kavu.

Oduševljena sam slikama vaših predivnih kamelija.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 10:19
Ivančice, sve ovisi gdje si, mi u Rijeci ih držimo vani, Belina je u Omišlju, tamo je još bolja situacija, ali na kontinentu nebi izdržala zimu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 10:56
U Murteru sam,zna zimi biti i ispod nule,ali najviše -5.

Problem mi je zimi unositi biljke u kuću,jer nemam neko prikladno mjesto.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 11:00
Ma na Murteru neće biti problema, vjeruj mi, jer kod mene isto dere bura ko luda, ali sm ih stavila u jedan dio koji je ipak zaštićen od bure, a uostalom prvu zimu možeš je malo i zaštititi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ivančica flower View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 416
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivančica flower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 11:24
Triša,hvala na savjetu!
Za 15-ak dana kad je dobijem stavljam sliku.
Već se radujem svom novom cvijetu...
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 22:30
Cure drage vidim da ima novih ljubitelja kamelija, što me jako veseli.Ja kao veliki zaljubljenik u kamelije zarazila sam puno naših forumašica sa kamelijama...Sada im je drago da imaju kameliju jer ona je jako jednostavna i nezahtjevna biljka...Ja ih imam 17 različitih, većih i manjih, neke u vrtu neke u pitarima...Nadam se da ću se i ove godine u Pordenone obnoviti sa još jednom...Moje dvije sasangue su već ocvjetale a japonike počinju....Triša vas je dobro savjetovala, one traže sjevernu stranu, polusjenu i nikako direktno sunce po ljeti.Njima zima ne šteti ali sunce i toplina da....Podnose zimsku temperaturu do-10. Možete pogledati moje kamelije na temi JAGODA MOJE KAMELIJE...Mimar ne bih znala što ti se dešava ali pitati ću moju tajnicu HRV DRUŠTVA KAMELIJE u subotu kad u Rijeci imamo VELIKU IZLOŽBU KAMELIJA sa korisnim predavanjima...
smile64
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 00:46
Evo malo današnjih pupoljaka kamelija japonica...
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 14:47
Jagoda dali su se ovi pupoljci od pred desetak dana pretvorili u cvjetove?
Jagoda ovako izgleda korjenje moje šatirane kamelije, koja je puna pupoljaka - mislim da je vrijeme za presadit - kupila sam zemlju, a malo veću teglu imam keramičku.
 
 
Evo kupila sam i ovo gnojivo, piše da je za biljke, koje vole kiselo tlo, te da se gnoji do 3 puta godišnje i to jedna šaka na metar kvadratni, dakle ne prečesto i ne previše gnojiva. Mislim da su na predavanju rekli da se gnoji samo u proljeće.
 
 
Jagoda znam da je već puno toga napisano, li molim konkretnu pomoć
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 09:08
Na vrh
ikrokar View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 04 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ikrokar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 12:08

Lijep pozdrav ljubiteljima kamelija......lijepi pupoljci, nadam se da ćemo vidjeti i u punom cvatu !?

Upravo sam izišla na terasu i uslikala svoju na kiši i buri. Nadam se da neće bura otruniti pupoljke, jedva čekam da procvjetaju !?

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 12:13
Da lijepo je vidjeti kameliju u pupoljcima, i ja jedva čekam cvjetove. Jutros sam i ja jednu našla prevrnutu od bure iako sam noćas ko luđakinja šetala dvorištem i sklanjala ih na sigurnije mjesto.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 14:58
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Da lijepo je vidjeti kameliju u pupoljcima, i ja jedva čekam cvjetove. Jutros sam i ja jednu našla prevrnutu od bure iako sam noćas ko luđakinja šetala dvorištem i sklanjala ih na sigurnije mjesto.
 
Triša obzirom da bura dere nisam vani pa sam malo svratila ovdje...Kod mene je ista situacija. Sve kamelije u vazama jutros su bile prevrnute, jedino one u vrtu bile su pošteđene. Vjerovatno ima i pupoljaka na podu ali od muke niti ne gledam....Sva sreća da su one izdržljive pa podnose razne vremenske torture...
Moji pupoljci nisu procvjetali jer im treba topline, a topline nema dok ova odvratna buretina dere nema topline....
Što se tiče tvoje kamelije možeš je naravno presaditi u kiselu zemlju i kako stručnjaci kažu u malo veću posudu....Ja obično presadim u velike posude, ali očito to nije potrebno..Gnojivo koje si kupila imala sam i ja i dobro je . Ja nikad ne gnojim puno, odnosno bolje je manje nego previše, isto kao i bolje manje vode nego previše....WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 15:07
Hvala Jagoda, kažu da će petak biti toplije i bez bure, pa ću to onda i napraviti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 15:16
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Hvala Jagoda, kažu da će petak biti toplije i bez bure, pa ću to onda i napraviti.
 
Vidim da si tu Triša, pa samo napominjem da sam nepotpuno odgovorila i sad sam ispravila...Krivo sam kliknula , jer sam usput i telefonirala...
Znači petak neće biti bure, a valjda i subotu da možemo na miru uživati na sajmu....Big%20smileBig%20smile
sutra je novi dan
Na vrh
smiljka2011 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smiljka2011 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 16:48
Molim da mi pomognete oko moje bolesne kamelije. izgleda kao na slici a listovi opadaju svakodnevno i obilato.. Zahvaljujem.Clap
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 15:10
Smilja2011,
Dobro došla na Forum,
što se tiče tvije kamelije,treba veću vazu,kiselu zemlju,urediti joj krošnju,dobro zaljevati,nadam se da je i kod tebe bila suša.
To sve učini,kamelija će ti svu ljubav vratiti.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 18:28
Ako je netko želi imati po normalnoj cijeni, trk u PlodineThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Vrtlar Ivan View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlar Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 23:57
Ja imam dvije, u Slavoniji, gdje se spusti i preko -20. Ništa im. :)

Problem je što nisu u kiselom supstratu, pa jako sporo rastu, tj. ne rastu uopće, ali lijepo cvjetaju svako proljeće. Moram im na proljeće iskopati veću rupu i nasuti zemlju za rododendrone. Divne biljke!
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 19:15
Da se pohvalim, i u mom dvorištu su ove dvije krasotice!
Kako im Bog da, imala sam tri prije petnaestak godina ali tada nisam imala vas koji toliko znate o uzgoju.







Kad vremenski uvjeti dozvole dobit će svoje stalno mjesto!
Baška Voda
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 02:58
Damici zima ne smetaEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.