Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt iz Samobora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt iz Samobora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 24>
Korisnik
Poruka
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:05
Ja sve pregledala i baš mi se sve sviđa,a oni patuljci ko da si mene pitala.
I ja ih jako volim ,samo, gdje ti je sedmi odlutao .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:27
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Smrcko, počastila si me sa objavom gdje se nalazi tvoj vrt, ali ujedno ću te smile232 što se zezaš sa jastučcem. Ako ne prije onda nakon cvatnje ćemo se dogovoriti za dalje!!! smile78

P.S. Dolazim na rashlađivanje svakako! Tko ne bi volio posjetiti Fužine! Wink


Hvala Andreice, važi za dogovor. I dobrodošla na rashlađivanje.smile80
Sada testiram biljčice. Da vidim što uspijeva , a što ne.
Interesantno prošlu godinu sam recimo od kadife smeđkaste ukupila sjeme, narandžaste manje, a žute nikako . Prije je smrznula nego sam uhvatila sjeme. Posadila sam prošli tjedan žutu kadificu ( njem. sjeme) , valjda neće biti prerano. Ovu drugu kadificu iz mog sjemena ću idući tjedan.
Nadmorska je visina na oko 700metara i udari ciklona, tako da nikada ne znaš kad će se mraz pojaviti i sve uništiti. Bit će prava borba sa klimom , ali kad se uhodam bit će ok. Ma najvažnije je da jednog dana pređemo gore živjeti, ovako moram čekati kad je suprug slobodan i da nešto radimo. To bi bilo do sada gotovo da nismo 55km daleko od terena.smile79





Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 23:36
Prekrasno Andrea, baš si nas iznenadila smile141
život je more
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 23:42
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Prekrasno Andrea, baš si nas iznenadila smile141

Ma, onaj tko me već duže zna... da kod mene ima cvjetnog raja, ali i još jako puno posla koji sam odlučila na jesen provesti... Wink
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 08:23
prekrasno, da čovjek dušu odmoriClapClapClap
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 14:54
Pravo si napisala: cvjetni raj!Big%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 12:06
Andrea prekrasno je već i kod tebe, a baš se veselim jer će dio tog rascvjetanog carstva cvasti i kod mene, počelo je počelo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 13:15
Danas nas razveselilo ovo:

Suručica




A Dea se posebno razveselila svom cvijeteku!!!


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 21:02
predivne slike, šarena rapsodija, nepostoji boja koje nema kod tebe,
uživam gledati tvoje slike, volim ove pinokio tulipane -bijelo crvene i kod mene su u punom cvatu.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 21:05
Snivamo slatki san!!!





Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 21:11
Tongue Da slatki , preslatki su....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 00:24
Ovo je procvalo ovih dana:
neznana mi biljka


glicinija


spiraea


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 00:36
Ja bih rekla da su to judini dukati. Moguće da si sjeme donijela sa nečijim pelcerima.
<>http://209.85.129.132/search?q=cache:J-spZqaWx7sJ:www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp%3FTID%3D1442+judini+dukati&cd=1&hl=hr&ct=clnk&lr=lang_hr

Ovo ljubičasto na zemlji sam slikala u tuđem dvorištu prije neki dan , zar to raste i u Samoboru? Mislila sam da je samo za primorje.

Prekrasno cvijće, pravi rasplesani vrtsmile64
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 08:22
Prekrasna je glicinija
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 10:11
Da, ono prvo je lunaria biennis, judini dukati. A dupla spirea ti je super, prosim pelcaj to Big%20smile
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 15:31
Glicinija je baš interesantna, puže po podu, uvijek je na ogradi ili brajdi
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 18:10
Mislila sam da glicinija uspjeva samo u toplijoj klimi, ali predivna ti je, a spirea isto, baš bi bila zgodna lila-bijela kombinacija.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 16:49
Korijenko, imaš pravo, ova glicinija nije uz nikakvu  potporanj  formirana, pa tako ostala. Nakon ove kiše spustili joj se cvijetovi, ali...

Ima još toga što kod mene cvijeta, uživajte u slikicama...

Za početak moji dio cvjetnjaka u hladu iz daljine, nije cijeli na slici, na kraju s lijeve strane je lunaria i perunike, pa nisam ponovo slikala Big%20smile


poluniski plamenac svijetlo plavi


poluniski pakujac


par vrsta ljubičica




phloxići niski




Proljeće, uspio je preživjeti... a oni vinkastiji zvjezdasti nisam slikala


Bandićeva maćuhica upotpunjena ljepotom pakujca LOL








Ako netko zna koji je ovo bijeli cvijetak neka me uputi. Imam ga po cijelom vrtu, a nisam mu otkrila ime Embarrassed



Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 16:53
Još samo malo... LOL



uskoro dolazi dan da i ja pokažem svoju ljepotu. Danas sam zasadila u podnožju ove ljepote kadificu šatirano narandžastu i surfiniju Big%20smile


A i ovo se treba smjestiti... današnji ulov Big%20smile


... ova me omamila svojim cvijetekom...



P.S. Silvekkkkk, vidiš li kako su mi dobre fotke sa opcijom macro!!!! LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2009 u 17:52
Imaš sreće kaj ja nisam imala aparat da te uslikam kad si skakala od sreće čuvši za tu opciju-mikro-makroLOL
E ono bijelo kaj ne znaš kak se zove..e ni ja ne znam:rofl:
Ozbiljno sad,po listu mi se čini da je to jedna vrsta seduma.Ja ga imam samo je moj šarenolisni i sad cvate.Tvoj je jednobojni list no dupli cvijet(piši me za njega)
Eto,probaj ga nać pod sedumima
Narafski da ti je cvijeće prekokrasnooooooosmile71
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.