Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Proljeće- moj dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Proljeće- moj dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 11:42
 Sva očajna tražim savjet:
Da li ima ikakve nade za ovog ljepotana, na jednoj grani bih rekla da neće uspjeti, a ova druga mi ipak uljeva malo nade???
Ostale također izgledaju više manje loše, ili je to zbog toga jer je jućer bilo jako sunčano a ja sam ga stavila na terasu!!!
Molim bilo kakav savjet!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 11:43
smile93
Predivno ti je cvijeće. Kupila i ja jučer malu bakopicu. Jedva čekam da ju posadim i da procvijeta.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 19:45
Biljčice ti lijepo napreduju. Bidens je ono sa izrezanim lišćem!?
Grm,  koji  hoće-neće, moraš još čekati dok se aklimatizira, ne izgleda taako loše...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 21:22
Ako će izgledati još gore, onda ga moraš obrezati, tako će mu biti lakše prilagoditi se...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 21:32
Već su ti Manči i Silvek rekle sve. Uglavnom,stavi ti njega u hladovinu,lakše će se oporaviti nego na suncu.On bude ok,definitivno,samo možda ove godine neće cvasti.
Ja bi ti savjetovala da ga držiš u hladovini,ne u kući,a ako se nebude oporavljao,onda kako silvek veli,malo ga orezati.
Još nešto,koliko je duboka ta tegla njegova? Koliko ga zaljevaš? Ako bude kiše,stavi ga na kišu(kasnije će višak vode sam izaći,ostaviš ga bez podmetača da se ocjedi)
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 21:41
Da, slažem se sa Shashom   - hlad i možda je trebalo dublje staviti u zemlju. To je anđelov grm, on je izdržljiv....
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 21:44
Proljeće sve su rekle mlade, a iskusne cure s čijim se mišljenjem uvijek slažem pa i sada, - na mladima svijet ostaje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 22:22
Lako nama kad od majstora učimo,Trišasmile79
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 08:53
Hvala na savjetima...
Tegla je ogromna!
Dosta duboko sam ga posadila, bio je u hladu ali mi se učinilo da mu je zemlja prevlažna pa sam ga onda stavila na sunce da se ta zemlja malo posuši...Ali budem ga opet premjestila imam jedno super mjesto, ispod strehe u hladu...
A što se tiče obrezivanja, to su mi savjetovali i moj muž i moja mama!
Jer ove tri veće grane se imam osjećaj počinju sušiti, listovi su se svi onako smrežurali, a dvije grane koje su manje se još uvijek dobro drže.
A koliko bih ga trebala obrezati, mislim koliko centimetara?
CryCryCry
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 22:07
Pa ja bih skratila drastično i ostavila samo ove dvije grane koje su u redu, ali možda netko ima više iskustva.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 22:44
Slažem se s Trišom.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 14:57
Evo dragi moji, dođoh ja i do svog dnevnika...
Trebalo je sve pročitati i vidjeti što se radilo dok mene nije bilo...
Danas ću vam više pisati o svojim razmišljanjima koja sam imala tijekom boravka u Bosni kao i tijekom povratka...
Ja sam malo putovala u Bosnu za 1.maj. Moj muž je predložio a moja mama oduševljeno prihvatila da se putuje, a ja sam postala svjesna tek kada je trebalo pakirati stvari ( u srijedu popodne).
Sa pakiranjem je počelo i oduševljenje da idem nakon skoro dvije godine ( bila sam prošle godine na jedan dan jer mi je baka umrla, tako da to ne brojim).Ja sam u stvari planirala da skoknemo na more,ali eto moj muž i moja mama su bili glasniji- ali nema veze nije mi bilo žao!
Ipak je to grad u kojem sam odrasla i proživjela puno, puno, puno lijepih trenutaka, prve ljubavi, napravila prve košarkaške korake, dala prve koševe... Ah ta divna,neopterećena vremena...A onda se dogodi da odeš u posjetu gdje ostaneš skoro šest godina i više nikada se ne vratiš doma, jer je sve što si imao uništeno (mi smo imali sreću da je stan skoro neoštećen ostao)
Ja sam imala sreću da sam srela svoga muža, ali poznajem puno ljudi ( pa i mojih prijateljica) koji se nisu mogle snaći u toj situaciji, ostale su zbunjene ili ih je vrijeme pregazilo i sada su ni "vrit ni mimo"
I tako život krene dalje, ti se boriš za nešto u životu a ova razmišljanja ostanu negdje po strani, ona su uvijek tu ali malo po strani...
I onda moj muž kaže idemo u Bosnu i sve te misli sa strane ti udare u centar glave, u mozak i ne možeš prestati razmišljati, kako si nekada lijepo i neopterećeno živio...
Ah da se spustim na zemlju, sve u svemu bilo mi je lijepo, ma bilo mi je super!
Odnijela sam cvijeće i svijeće mom dragom tati, zapalila jednu cigaretu za njega( dok je moj muž počistio spomenik)
Vidjela sam meni drage ljude (kojih je sve manje, jer tu su "neki novi klinci"), jela sam ćevape, pila kafu i vrijeme je proletilo!!!
O čišćenju ne želim ništa reći jer si možete pretpostaviti kako može izgledati stan u kojem nije nitko bio skoro godinu dana (moja mama je bila prošlo ljeto)...Ali preživjele smo i to  i najljepši osjećaj je bio popiti kafu na našem čistom balkonu...
Ali najljepše je što sam si u mom rodnom gradu kupila 6 ljubičasto- bijelih verbena!!!
Još ne kužim jesu li toliko lijepe ili su meni osobno lijepe jer su iz grada gdje sam provela djetinjstvo???
Kada sam ih vidjela oči su mi se zacaklile i samo sam povukla muža za ruku, a on jadničak iznenađen mi veli: Ma nećeš valjda? Pa ne smiješ to nositi preko granice!
Pretpostavljate da ni on ni mama nisu uspjeli odgovoriti me!Na prvom parkingu je morao stati da ih izvadim i malo zalijem vodom da malo dođu sebi...Već su posađene u subotu navečer,a slike će na žalost biti tek sutra, jer ja još sređujem dojmove...Priznajem da me sve ovo malo pretumbalo, jer čovjek ima taj život koji živi ali kada tako odeš malo među svoje korjene onda me nešto lupi pa si danima poslije još razmišljam... ali da ne bih previše filozofirala - mislim da me love godine!!!smile190
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 15:18
uopće nije neobićno da si pod dojmom i pod naletom emocija - bilo bi čudno da nisi - za koji dan sve će se posložiti u glavi a za prelijepu uspomenu na put ostaju verbenice prošvercane preko granice Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 15:25
Uh Iris, već si mi malo olakšala...
Mislila sam kako će ljudi to protumačiti što sam napisala,ali to su bile životne situacije koje ti je netko drugi nametnu i koje nisi birao, pa ti sada ili prihvati i kreni dalje ili nemoj prihvatiti i pati.Ja sam izabrala ovu prvu opciju, ali svejedno razmišljam o tome, doduše ne tako često, ali mislim da je to neizbježno kada ideš tamo gdje ti je bio "dom"!
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 16:52
...... pravi ljudi  ce sve ca si napisala  protumaciti.......... ljudski
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 21:25
Bravo, proljeće. Divno si to napisala!  Sve je to tvoje, ljudsko i iskreno.
Život je nepredvidiv, a tvoj dom je tamo gdje si ti !.........sad mi se čini da su ovo nečiji stihovi......smile78
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 21:29
Rijeka je ukratko sve rekla!!!
Drago mi je da si uživala, a moja izreka je: Da nemam osjećaje (smijeh, suze...) bila bi robot!!! Wink
Kako ti se šire bacope? Jeli ti se koja grančica primila?
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 21:37
Danas si to što jesi,  predivna, topla, znatiželjna žena i zbog godina odrastanja u Bosni i nije čudno da te emocije peru, tvoje djetinjstvo dovelo te do toga da ne posustaneš, da se ne izgubiš eć da kreneš dalje. Vraćaj se i  putuj "preko", puni baterije i opet dođi k nama (pa makar i švercala preko grane) na nova druženja smile78
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 22:39
Proljeće, napisala si divan, iskren i zanimljiv tekst, mislim da nitko to nebi mogao krivo shvatiti...ah da, ma svaka čast na švercanju verbena.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 23:36
Nema se tu šta krivo shvatiti.Ukratko,predivan,iskren  tekst u kojem možemo jedino uživati čitajući ga.Kritika je jedino što je skraćenWink
Ženo,ja sam nekoliko km. udaljena od mjesta gdje sam odrasla i svako malo sam tamo pa se opet svaki puta prisjetim mladosti,djetinjstva,bezbrižnog života...smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.