Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gazanija - Gazania splendens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gazanija - Gazania splendens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 20>
Korisnik
Poruka
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 20:35
Silvestra,nema šanse da bi gazanije preživjele zimske uvjete u kontinentalnoj Hrvatskoj.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 21:29
Hvala Ti Mali kaktuse,jesi li Ti već probao tako nešto eksperimentirati sa gazanijama u kontinentalnom djelu Hrvatske ili sa nekim drugim biljkama za koje je uvrježeno mišljenje da ne mogu prezimiti?Možda da se stave do proljeća u neke tegle,pa u podrum di ne smrzava,a na proljeće ih razdjeliti kao što je Olja napravila sa svojom gazanijom i uspjela kako vidim.smile127
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 21:41
Imam jednu gazaniju koju sam dobila i ona mi je na hladnom i za sada se dobro drži,ali još treba proći puno vremena da se može iznijeti van,vidjet ćemo da li će uspjeti preživjeti.Ja sam ona,a ne on.Wink
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 22:02
Oprosti,ja misla mali kakatus,imenica muškog roda ,pa muško...ne zamjeri,vidim da na forumu ima i muške populacije npr.Voki sve živo zna o amarilisima i baš mi je sa svojim znanjem upao od prve u oči...ali sve u sve mu jako sam sretna što se družim sa svima Vama koji volite cvjeće kao i ja i imam od Vas što naučiti ...to sam vidjela pregledavajući slićice Vaših vrtova,okućnica i cvjeća...smile117
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 11:56
jelsa_, napravila sam po tvojim uputama i evo sad nakon dva tjedna pokazuju se malecki izboji, imat ću 8 novih gazanija (nadam se), ali i majka gazanija se dobro drži iako sam ju dobro ošišala
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 22:14
Naprosto nije za vjerovati,od svih biljčica koje sam posijala u klijalište gazanije su izniknule za šest dana,a ostalo još ništa.Na vrečici piše da niču za 12 do 14 dana.Jedino se bojim da mi sad ne krepnu od sunca i da naglo ne odu u vis i nestanu jer to mi se obično znalo dogoditi sa biljčicama kad su izniknule i krenule rasti ,pa se osušile.Ima li netko savjet što je naj pametnije sada raditi da mi se to ne bi dogodilo.smile138
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 14:00
Iz mog iskustva,sad treba da ih prepikas u nuvu zemlju dubine 8cm i vecu posudu.Razmak izmedju biljaka bi trebao da je oko 3cm ali tako da ih presadis da budu upustene u zelju do prvih listica.Zatim se blago zaliju i drze na svetlom i po mogucnosti toplom mestu.Pokusaj ovako,ja sam po ovome radila i sad su sa oko 7 listica.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 14:39
...cestitke  uspjesnim  sijacicama...nisam  se  upustila  u  tu  avanturu  ali  mi  je  zanimljivo  pratiti  vase  uspjehe...Clap
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 18:26
Zasto manci?Ajde i ti s nama,cvjetni guru,bila bi nam castWink
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 19:17
....zapravo ,  nisam  nasla  sjemenke  ali  sam  zato  sijala  nevene...ha,ha...jaki  sam  ti  ja  guru....samo  mi  neveni  nicu....LOL
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 20:50
Jao dobro si me podsetila pa ja ih moram nabaviti...koristim nevene za lek ali o tom negde drugde...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 19:58
Olja ,a da li im je možda prerano za pikiranje jer tek i imaju 2 mala listića.smile146.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 20:14
Moje jadnice sve 4 sto su niknule, riknule su...ma definitivno odustajem od ovog "sporta" :)))
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 07:47
Silvestra,ako ti se dobro drze i nisu se jako izduzile,mozes sacekati drugi par listica ali ako ti dugo stoje i ne mrdaju onda ih presadi samo pazi da im ne ostetis koren...posle pikiranja obicno krenu da rastu...ako mozes slikaj ih sad da ih vidimoTongue
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 22:20
Danas sam ih prepikirala,ali ne mogu još stavljati slikice jer mi je virus ušao u komp,pa sad radim na drugom kompu,a kad uzmognem bit će slikica,uzgred rečeno imale su 2 listića i dugi korjen ,pa sam ih prepikirala,pa što bude.smile78
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 07:29
Silvestra,ja verujem da ce biti sve u redu,samo pazi da ti zemlja ne bude previse vlazna jer tako mlade biljcice zahtevaju vrlo malo vode.smile79
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 17:27
Za sada se dobro drže,ne urekla ih valjda bu sve bilo OK.Jučer je bilo toplo bez vjetra pa su bile vani na balkonu i danas su,ali večeras ako bude hladnije idu opet unutra.smile113
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 22:00
Evo samo da ja moje prikazem, kako trenutno izgledaju.

http://img859.imageshack.us/i/24000159.jpg/

http://img140.imageshack.us/i/40284195.jpg/

Malo su mutne slike ,slikane u mraku...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 08:56
...ooo,  pa  fino  napreduju....Thumbs%20Up
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 19:31
Bravo Olja ne urekla lijepo napreduju! .smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 20>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.