Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anđeoske trube - Datura
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anđeoske trube - Datura

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
Korisnik
Poruka
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 21:47
a moje malene ljubičaste nikle,od deset sjemenki osam cvjetića,super....samo da sad krenu rasti...sjeme kupila na aukciji.hr
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 21:57
Ja sam posijala prije mjesec dana, jedva da su izasle iz zemlje. Nekako mi se čini da od toga neće biti nista!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2011 u 22:04
Neke od datura jako sporo niču pa ako netko čeka , nemojte odustati, možda će ipak izviriti....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 11:27
Originalno poslano od člana tanja j tanja j napisao:

Ja sam posijala prije mjesec dana, jedva da su izasle iz zemlje. Nekako mi se čini da od toga neće biti nista!

Ne očajavaj,meni se to desilo sto puta..Dugo kilave ali kad krenu onda su nezaustavljive.Prije 3-4 godine kad sam sijala  više vrsta  najbrže su nikle bijele,dok su žute kilavile sve dok nisu izašle napolje,i kada je temeratura već bila ugodna kasnoproljetna..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
nada123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nada123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 23:17
 bok svima javljam se po prvi put uzajala sam dosad dature ali su mi se prošle godine  nestale 
edit moderator: obrisan dio poruke (žicanje)
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 19:35
Ja dobila dvije brugmansije (bijela i roza smile78i tebi Lilie), čitala malo ove vaše stranice (svaka čast cure na informacijama, zlata vrijedite ClapThumbs%20Up) i odlučila ih posaditi u vrt. Pa šta bude. Probat ću se pridržavati vaših naputaka pa se nadam da neće biti problema.
Također sam nedavno u ZG u jednoj trgovini umjesto da mi vrate novac za krivo prodane klematise, odlučila kupiti dature: žutu i lila. I njih sam zasadila u vrt. Žuta već cvjeta (doduše imala je pupove kad sam je kupila). Dok nađem sliku stavit ću je.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 20:03
Super je Gricka!Ja sam dobila sjeme od ljubičaste a kupila sam sjeme od zute duple.Još nisu nikle..Valjda hoce..
Dobro si uradila što si brugmansije posadila u baštu.Redovna prihrana i redovno zaljevanje,oduševit ćeš se!Narast će ogromne!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 20:05
Predivna je !!!!!!!
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 21:19
Hvala cure. Kad dođe vrijeme onda ću vas pitati kako hvatati sjeme. Ili je već došlo s obzirom da cvjeta? Kako dalje kad cvijet prođe, dokad čekati sjeme?
Tisuću pitanja, oprostite, prvi put ih imam...

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 22:06
Kad cvjet prodje neznaci da ce biti sjemena.Svaki cvjet ne "rodi" sjeme..Ako se osjemeni vidjet ćeš čahuru bockavu kao jež.Tu bude sjeme,ali do toga ima još...Sjeme mora da dozrije dobro..Isto tako zna da pukne prije nego ga odrežemo,pa  ja stavim  kesu il čarapu svilenu oko čahure i tako uhvatim sjeme..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 07:03
Hvala Alisa. Odsad budno pratim što će se događatiTongue
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 22:53
A ako ste loše sreće kao ja, onda vam popuca štogod tih čahura, pa je se ne možete riješiti slijedeće prolječe kad počne nicati kao korov. Dok sam ig sijala po pravilima, nigdje ništa. Onda su mi Božikovine poslale sadnice, i sad ih se ne mogu riješiti. Doduše to su bijele, ali ogromne.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 19:56
Zasada su uvela dva cvijeta na daturi. Vrlo brzo umiru. Ne usudim se ništa dirati da ne otpadnu. Pričekat ću još pa ću vidjeti šta će biti. Istovremeno se pojavilo jako puno novih pupova.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 11:49
Cvjet dature traje 1 dan...To je normalno da umire brzo..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 20:11
Danas datura izgleda ovako:


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 11:35
gricka predivna je, nisam znala da ih ima i u ovoj - žutoj boji
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 13:35
Nakon dugog vremena moje su neke dature počele provirivati a brugmansije po malo listaju.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 20:07
Hvala Natalija. Alisa je rekla da će biti i sjemenki pa će valjda koja biti i za razmjenuTongue
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 14:46
Naprosto me oduševljava. Kao haljina za bal...



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 15:16
Prekrasna. Ja takve duple zovem balerina a negdje sam i pročitala da se dupla zove balerina.Thumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20Up
Pokušaj svakako skupiti sjeme ako ga bude bilo. Pripremi čarapu, za svaki slučaj.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.