Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rododendron
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rododendron

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 15>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 18:39
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 18:11
Koliko pupova!!! Jedva čekam da ga vidim rascvjetanog.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 21:46
Andina, još nije sve pupove otvorio, no ove nijanse od pupoljka do otvorenog cvijeta oduševljavaju
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 22:07
Draga Moon,prekrasan ti je ,sada će i moj kada vidi ovu ljepotu.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 14:34
Moon , prosto ti zavidim na rododendronu sa toliko cvetova,prelep je, evo ispada da je moj jadnicak ali bar je  cvetao.


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 15:53
Moon, kako da ga orežem da nagodinu ima bar upola pupova kao tvoj? Ima kupovnu kiselu zemlju u rupi u koju je posađen, pod borovima je u šarenoj sjeni, gnojim ga dvaput godišnje gnojivom za rododendrone. Što da mu još radim?

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 18:38
Andina preseli ga na moreWink i ja sam to isto uradio kao ti, dobio je 80 litara zemlje za rododendrone.Mislim da  odlicno cveta za lokaciju u kojoj je
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 19:46
Oooo, vrlo rado, ali mu moram prvo kupiti vrt na moru! LOL A sad ozbiljno: čitala sam da se rododendron u pravilu ne orezuje, ali ima i drugačijih iskustava.

http://www.finegardening.com/how-to/articles/three-ways-prune-rhododendrons.aspx
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 21:11
Rembrannt....pa tvoj eje prelijep, daleko od toga da bih uopće mogla napisati taj pridjev kojeg si mu dao, tako je krasan i zdrav da se samo poželjeti može. Sad ta količina cvijeta možda ovisi i o vrsti rodića. Ali evo dolje ću napisatoi jer me i Andina pitala, pa ovako;

Andina...dobro si ga posadila, prema nekim pravilima kako bi to trebalo, tako sam i ja svoga posadila. Prihranjujem ga isto kao i ti,a orezujem baš onako kako si i ti pronašla na linku kojeg si postavila, evo opis orezivanja, kojega sam pronašla kad sam si kupila prvi rodić:

"Nakon cvatnje odrežite cvjetne vrhove, a nove izdanke tijekom ljeta još jednom prikratite prije formiranja cvjetnih pupova kako bi se biljka što više razgranala, jer se cvjetni pupovi stvaraju samo na novim ograncima. Pupovi koji se formiraju u jesen obradovat će vas svojim prekrasnim cvjetovima idućeg proljeće...."

Znam da neki ništa ne naprave i biljka sama formira pup, ali tad je jedan, a ako se oreže još jednom prije no što se pojavi pup, onda se grana razgrana i napravi više pupova.

Osim cvjetnih pupova, rododendron radi još i lisne pupove koji su izduženiji (cvjetni su okruglasti) i ondaa se iz njih stvaraju ti mali listovi, koji djeluju najprije kao spirale, tako se isto grana rodić i onda će u jesen i tu formirati pup.

Ako ostaviš to uvelo cvijeće, biljka se iscrpljuje nepotrebno dok h odbaci. Ja jednostavno uhvatim cijeli cvijet i on se gotovo sam otrgne na vrhu grančice gdje i treba.

Eto ja tako radim i za sad imam dobre rezultate - kad se rascvjeta, listovi se uopće ne vide.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 21:18
Jučerašnja slika
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 22:01
Hvala, Moon, znači da sve radim dobro. Ovaj tvoj je fantastičan!
Rembrant, sviđa mi se boja tvog rodića! Hajdmo posklušati Moon, pa da vidimo kako će nam oni izgledati dogodine. Mislim da su tvoj i moj tu negdje s količinom svjetova.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2013 u 22:21
Idemo, Andina, pa nek' su cvjetni
Na vrh
Rembrant View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Najljepši vrt - jesen 2013

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 450
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rembrant Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 06:40
Moon hvala na informaciji,to nisam znao ,znaci poenta je  odseci cvetne vrhove,posle cvatnje,a nove izdanke opet prikratiti u toku leta, i to je najvaznije to sam ja negde i cuo ali nikom nista neverujem dok  ne vidim da je potkrepio slikom,a tvoj rododendron govori da si ti znalac, i ja takvih vrtlara misljenje, postujem.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 14:06
Rembrant, nisam ti ja baš neki znalac, no taj savjet koji sam kopirala i stavila vam par postova iznad sam pročitala od nekog stučnjaka i po njemu sam, odnosno po tim uputama sam prisupila orezivanju mog rodića. Naravno, bilo me fraka da mi neće cvjetati, no kako je to ipak savjet stručnjaka, dipl. ing. agr., rekoh idem probati. Rezultat je vidljiv.

Upravo sam tako orezala kako si i sam naveo, s tim da se novi izdanci trebaju prikratiti prije zametanja novog cvjetnog pupa. Ako zakasniš i novi izdanak zametne cvjetni pup, nemoj ga orezivati.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 17:42
Evo ga još u većem cvatu


Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 22:11
bok! mene malo muci ta zemlja za rhododendrone, zasto bi ju kupovao, postoji li neka prirodnija opcija kisele zemlje? recimo da u neku kantu ubacim brdo borovih grancica il iglica, vremenom bi se a zemlja zakiselila jel tako?eventualno dodat komposta malo i perlita i eto zemlje, jel to moguce? zemlje za r su stvarno skupe, ko i za agrume
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2014 u 21:52
Počeo je cvjetati rhididendron Cream Crest


Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2014 u 10:41
upomoc, ja presadio i iznjeo van rododendron kako sam citao da treba i od tada mu lisce otpada, sta da radim?

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2014 u 17:49
Ja procjenjujem da njemu nema spasa. No, možeš ga očistiti od lišća i ostaviti negdje na stranu te mu zemlju održavati lagano vlažnom. Možda nešto bude... ali sumnjam.
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2014 u 23:52
a ok al do cega je to? 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.