Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt u Norveskoj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt u Norveskoj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 53>
Korisnik
Poruka
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 22:29
Sve se rascvijetalo, zeleni ....a kad cvijetaju kulenismile138?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2009 u 08:43
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

Sve se rascvijetalo, zeleni ....a kad cvijetaju kulenismile138?
 LOLRekla bih da to mnoge zanima!Wink
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 14:42






Evo mene opet da se druzim sa vama.Bas ste mi nedostajali. ilo je previse posla u vrtu, ali evo me opet sa vama.
Tresnja je procvjetala, maline su olistale i sve se zeleni. Nakon onako duge zime, lijepo je vidjeti zelenu boju.

Mammaa i Trisa, drago mi je da vam se svidja moj vrt.
Trisa, bilo bi se lijepo zavuci u kucicu i promatrati sve kako se ono kaze iz pticije perspektive.

Smrcko, ovako sredjuju vrtove u Norveskoj, puno kamena za dekoraciju, a i one drvene ogradice se dosta koriste.

Alisa, poslu nikada kraja, uvijek ga ima.

Domingo i Baka, da vam odgovorim kada cvjetaju kuleni;
cvjetaju fakticki onda kada pozelimo i cvjetaju dok ih se ne pojede.
Domingo, travu farbam sa prihranom, koja se zove blakorn.
Kuce su od drveta.
os samo da ti kazem, bolje gledaj cvijece, a cigarete potpuno zaboravi.

Sve vas puno, puno pozdravljam od srca.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 21:53
Lijepo i urednoClap. Ako se ne varam prva slika su maline, a druga vinova loza.
Maline se moraju tako povezivati? Kako vidim rastu u visinu kao duge grane.
Ja imam jednu malinicu.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2009 u 22:16
Stvarno je sve jako lijepo, a imam osjećaj da sunce jako grije ili se tako čini po slikama.
život je more
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 10:49

Ovo je staro stablo jabuke, koje smo orezali da se podmladi, a od forzicije smo napravili zivu ogradu. Ima tu jos grmova, koji sluze kao ziva ograda, ali nisu jos procvjetali.



Ovo je tresnja u cvatu, imamo 2 tresnje. Tu je i bijela ruza, divlja ruza, a ispred tresnje je sljiva. za voca su 3 dugacka reda jagoda.





Ovo su male sitne macuhice, morala sam i njih slikati, jer se uvijek pojave u proljece.

Smrcko, to su maline sto si vidjela, rastu dosta visoko.
Lantana, jeste, u pravu si sunce sija jako, ali je hladno.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 11:30
Na tu jabuku se može lijapo dekorirati cvijeće.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 11:50
E,Smrcko, ves imam pripremljeno cvijece, ali je jos hladno, pa cekam da otopli.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 11:59
Jesu li i kod tebe dugi dani ljeti, ono noć samo par sati? Meni je to jako gadno s obzirom da volim malo mraka kad spavamLOL. I ako se sjećam gore je sunce dosta nisko na horizontu.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 12:18






Kod mene jos uvijek cvjetaju tulipani.
mam tulipane na jos nekim mjestima, koji ce procvjetati tek za nekoliko dana.

Smrcko, dani su jako dugi, fakticki jedan period kao i da nema noci, bude malo sumrak, pa opet dan. To je tako do 23.6., kada je najduzi dan u Norveskoj.
To se slavi i butici rade do ponoci. Poslije toga, dani postaju sve kraci.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2009 u 12:43
Zato se skandinavci hvale da imaju najbolje jabukeWink( zbog dužine dana).

I vrt ti je svaki dan sve ljepšismile64.
Kućica za ptice je prava stvarThumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 00:57
Fuksija evo me opet u tvom vrtu.Sve ti je već krenulo,samo kasnite cca mjesec dana za nama.Vidim da još imaš prekrasnih tulipana,forzicija ti je u punom cvatu a voće samo što nije...Nisam ti pohvalila kućicu za ptice,prekrasna je.Koje ptičice tu navraćaju?Sve ti je lijepo ,ali imaš puno posla za održavanje svega toga,imaš li pomagače?Pozdrav dalekom sjeveru i jednoj našoj dragoj forumašici,jer da nije bilo foruma ne bi nikad bilo ovih, nama dragih kontakata....smile64
sutra je novi dan
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 08:25
Nitko ne bi pogodio da je tvoj vrt na sjeveru. Niti da je još kod vas hladno. Sve zeleno, puno cvijeća - proljetnih glasnika!Clap
 
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 08:30
Baš tako, slažem se s Jagodom, kao da smo mjesec dana unatrag otišli uz pogled na tvoj vrt... Sad imamo "duple" mjesece na forumu Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 23:09

Lijepi zuti narcis u krupnom planu

Dio vrta i dio okoline


Tulipani koji polako prolaze.

Jao, Smrcko, pa skandinavci imaju jako kisele jabuke, nisu bas neke. Nema boljih jabuka,nego iz lijepe nase.

Jagoda dolazi tu svakakvih pticica; vrapci, svrake, zebe, cvorci, divlji golubovi.
I, meni je jako rdago sto ovaj forum postoji i sto se lijepo druzimo.

Baka, jos je uvijek hladno i lozimo vatru. Ujutro su veoma niske temperature od 2 do 5 stupnjeva, a dnevne od 10 do 15 stupnjeva. Bez obzira na tako niske temperature, ipak sve cvjeta.

Anaida, vidis, sada imamo na forumu 2 proljeca, jedno rano, proljece u vasim krajevima i kasno proljece - proljece u Norveskoj.

Puno, puno pozdrava svima!
Do skorog druzenja!
pozdrav iz Norveske
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 23:22
Vauuu koja lijepa kapija. Clap Ja volim kisele jabukeWink
I ja volim naše ali one nešpricane 30-tak puta, te da ih sama uberem.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2009 u 23:24
Ulaz u vrt je prekrasan, mora da je sada nakon dugu zime uživancija izači vani u dvorište.
život je more
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 13:10
E, pa fuksija lijepo je doći u tvoj rano proljetni vrt!
Kažeš 2 do 5 stupnjeva - moram reći hladnih na naših 15 - ak!
Sve je lijepo, zeleno, rascvjetano i uredno kod tebe - pravo skandinavsko!Clap
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 09:48

Tresnja u cvatu. Ovo odrezano stablo je kruska, koja se pocela susiti, pa smo ju odrezali.

Sljiva u cvatu. Ispod najlona u plasteniku je vinova loza, koja se oziljava.

Sljiva iz drugog ugla.

Smrcko, ako volis kisele jabuke, onda bi ti se svidjele ove norveske.

Lantana, jedva sam docekala nakon one duge zime i snijega da malo izadjem u vrt i da sadim cvijece.

Bergenia, nikako docekati malo toplije vrijeme. Sunce sija, ali jako je vjetrovito, pa je dosta hladno.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2009 u 10:04
Po rascvjetanim i zelenim sličicama reklo bi se da je klima kao kod nas, lijepo ti je sve
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 53>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.