Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Brač - moj otok
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Brač - moj otok

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
Korisnik
Poruka
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 14:17
Koja ljepota
Tena 28.3.2010
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 22:47
Ugurati ću se Lantani na njezin otok. Ove slike imam od prošlog ljeta, ali ih još nisam stavila. A stalno me grize savjest radi toga. Radi se o Pučišću na Braču. Prelijep gradić, ali okrenut na buru pa nije baš ozelenjen. Malo mu smeta i kamena prašina. Nadam se da će mi biti oprošteno.

Ovakav je pogled s mora prije nego uđete u zaliv. Tu se vadi brački kamen



Što jest, jest, prizor odvratan. Međutim, čim se zađe iza ugla



Molim zamijetite da nema bloketa ni onih čudovišta sa brdo katova, frontom od 50m i više terasa i terasica nego Semiramidini vrtovi.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 22:49
Još malo panorame


Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 22:52
Tu je i klesarska škola. Na prvi pogled je smiješno gledati svaki prozor u svojem stilu, ali su to polaznici pokazali svoje umijeće.




Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 22:56
Čak i kandelabri su klesani od kamena



A ovo je društveni život na njegov način


Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 22:57
Ovo je još jedan uradak klesarske škole i baš mi je bio simpatičan


Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 22:59
Ovo raste kao korov, na kraju ceste i nitko ga ne gleda. Tako je od Lošinja na jug. A mi ga mazimo i pazimo kao mezimca.


Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 22:01
Vera vidim da su ovo slike od prošle godine, ako dođeš opet javi se. Wink
Lijepo si napravila ovu reportažu o Pučišćima Clap Što se samog mjesta tiće jedno je od najljepših na Braču. Sve je u kamenu. Moj brat je išao u ovu kamenoklesarsku školu, i sada ima oko 100 đaka, budućih kamenoklesara.
život je more
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 10:29
vera4 baš lijepo da si stavila slike Pućišća i klesarske škole
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 21:58
Lantanu me obradovala kad je otvorila ovu temu te sam vrlo često navraćala da kroz pogled njenog objektiva uživam u ljepotama rodnog mi otoka. Kad sam vidjela da je i vera napravila reportažu Pučišća odlučila sam da i ja s nekoliko slika dopunim ovu temu.
Na sjevernoj strani otoka smjestilo se moje rodno mjesto Postira kojem se rado vraćam iako ne tako često koliko bih željela.
Pogled s mora na ulaz u luku.


Dio Postirske rive




Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 22:08
Pre-predivno , more, zelenilo iza i dr.  smile69
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 22:12
Kip starog mornara koji gleda prema pučini




Stara pjaca




Obnovljene su stare česme na koje smo nekad išli po vodu


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 22:19


Župna crkva sv. Ivana Krstitelja


Stare kale mog djetinjstva





Kogule izlizane od nebrojenih koraka, a još uvijek postojane i meni tako drage jer smo trčali i naglas izvikivali slova ispisana kamenim obljutcima.





Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 22:26
Maslina u punom cvatu






Nadaleko se širi opojan miris pittosporuma pomiješan s mirisom agruma i ruža












Obnovljene su šentade i šetnica već poprima lijep izgled. Morala sam isprobati da li su još uvijek udobne kao nekad.Wink




Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 22:41
I ove godine su me u dvoru dočekali amarilisi.






Za kraj današnje reportaže cikasica koja je prije nekoliko godina stigla iz Osk u malom pitaru, sad je već pravi kapitalac, a moja je sestra uz ostalo cvijeće koje sam joj donijela zove "mojom".

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 23:03
Evo moje Bračanke Clap Krasna reportaža o Postirima. One kalete su posebne, ovako na slici još bolje izgledaju, msline su procvale ko nikad, vrijedni Postirani puno su toga novoga napravili. Baš sam guštala. Ako si još tu svrati do Bola, bilo bi mi jako drago. smile73
život je more
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 23:10
Pozdravljam te draga lantana. Nisam više tamo. Tjedan dana proletilo u trenu pa mi je bilo prekratko da napravimo sve što smo naumili. Nadam se da ćemo napokon za godišnji uspjeti ukrasti malo tvog vremena barem za jednu kavu i ćakulu (jer kad je meni GO tebi je sezona i "ludnica").
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 00:15
lana2 hvala za divnu reportažu iz tvog rodnog mjesta..
mora da je u ovo doba najljepše na Braču (tako kažem za svako dobaWink)Big%20smileClap
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 09:52
Prekrasno, da mi je sad biti tamo... Laganini uživancija, sigurno je divno kad nema turista.
Tena 28.3.2010
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 10:26
Hvala vam na ovim slikama!!!
Gledajući vaše slike proći će moje ljeto, more neću mirisati, al ću se zato nagledati ljepote!!!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.