Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Setnja kroz Italiju..
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Setnja kroz Italiju..

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
Korisnik
Poruka
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 23:05
..evo za kraj ova lijepa slika gdje se i oblaci ogledaju Tongue..laku noc svima..do sutra!!

Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 14:10
hvala na slikama
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 20:17
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

hvala na slikama

 


Hvala tebi ljepoto smile79
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 22:26
Predivan krajolik a to cvece iz prirode mami da se ponese u rancicu Wink, no ipak mu je mesto tamo u toj slobodi i sirini.
Grupa je mala ali slatka, pohvale devojkama-planinarima na izdrzljivosti Clap.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2010 u 22:12
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Predivan krajolik a to cvece iz prirode mami da se ponese u rancicu Wink, no ipak mu je mesto tamo u toj slobodi i sirini.
Grupa je mala ali slatka, pohvale devojkama-planinarima na izdrzljivosti Clap.

 

Hvala ti draga moja Tongue...ima nas dosta vise ali ja i Piero smo se izgubili medju cvijecem LOL,slikavajuci ga-naravnoBig%20smile-tako da su nas oni sacekali Tongue! A i ja sam imala volju da "nesto" ponesem sa sobom ali kao sto i ti kazes,mjesto mu je tamo Tongue! U nedjelju 20.juna idemo na otvaranje vodopada WinkTongue Cmokkk
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 22:23
Konacno je stiglo lijepo vrijeme i steta je provesti slobodno vrijeme u stanu Tongue..proslog vikenda sam poslala poruku par osoba i rekoh,Ako vi nemozete/necete ja odoh i sama Tongue(tako nesto sam napisalaBig%20smile) i na kraju je pala odluka da idemo na jezero Iseo (Lago d'Iseo) i da posjetimo ovo "malo" Big%20smile (i ne bas tako maloBig%20smile) ostrvo "Monteisola"..dan je bio jako lijep i nakon sto smo parkirali auto i popili kaficu otisli smo kupiti i karte koje su nam trebale za prebacak na drugo ostrvo...i evo kako je sve to izgledalo Tongue:




Ali kao prvo,cim smo stigli na jezero docekali su nas ovi ljepotani Big%20smile:



I evo nas na brodu za Monteisola:







Ah kako sam zavidjela ovom covjeku na balkonu Big%20smile



Vec nakon par minuta smo stigli i kako smo krenuli kasno iz Bergama odlucili smo da obidjemo samo jedan dio ostrva i evo nase male setnje..









A ovo je ostrvo San Paolo..kazu da je vlasnistvo samo jednog covjeka...cijeli dan sam govorila da se ja nebih ljutila kad bi me ostavili tu jedno mjesec dana LOLLOL











Nakon setnje od tri sata lagano se vracamo nazad..





A ovaj ljepotan je mislio da sam imala nesto hrane za njega pa mi se je priblizio Tongue



A ni ja nisam mogla odoliti a da ne "bucnem" malo noge Big%20smile,steta sto Marko nije promijenio program na foto-aparatu tako da je slika izasla svijetlo plava...



I evo stigao je brodic pa se vracamo nazad u grad..



Prelijep zalazak sunca..



Ostrvo San Paolo..







I za kraj meni prelijepa slika...mama nosi malecke na ledjima(neznam da li mozete vidjeti ih) a otac,lijevo,donosi im hranu Tongue..prelijepo..stajala sam tu 10 minuta i posmatrala ih..Tongue



Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 22:41

Draga prekrasne fotke, prekrasne Italije

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2010 u 20:47
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Draga prekrasne fotke, prekrasne Italije


 

Draga moja,bila sam ti i odgovorila ali negdje je nestao moj odgovor Tongue.. Hvala tebi sto,zajedno s mnom, uzivas u ovim ljepotama..Italija je prelijepa i jos dooosta toga ima da se vidi Tongue! Cmok
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2010 u 00:12
uzivala sam i zato
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 14:04

Dugo već planiram da krenem u ovom pravcu, vaše fotografije i opisi su doprinele tome.

 Ovog puta su  Venecija, Padova , Verona ...

 

Vekovima je svako iz svog ugla opisivao ovaj grad, toliko drugačiji od drugih.

I kada pogledate fotografije nemojte pomisliti da vam je sve jasno-naprotiv, Veneciju morate videti i istražiti sami.

 
 
 
 

-Grad Venecija predstavlja grupu od jednog „glavnog“ i na desetine manjih ostrva i kopnenog dela Mestre koji je mostom Ponte della Liberta dugim 3.6 km spojen sa ostrvom.

Na centralnom ostrvu Venecija je podeljena na nekoliko gradskih celina („sestiere“) : Santa Croce-Sveti Krst, San Polo, Cannaregio, San Marco, Kastelo i Dorsoduro.

Kada udjete na ostrvo iz železničke stanice „Santa Lucia“, koja je preko puta početka Kanala Grande, preći ćete preko kamenog mosta ponte degli Scalzi i ući u jedan sasvim drugačiji svet.

 
 

Delovi kraja Santa Kroće imaju puno skrivenih, malih kanala, sa kućama kojima je odavno potrebno renoviranje,  ali koje daju šarm ovom kraju.Ima  lepih, mirnih trgova na kojima ćete popiti kafu znatno jeftiniju od kraja oko Rialto Ponte ili Piazze, jedan od retkih parkova i nekoliko poznatih palata-sada muzeja.

 

 Kanaredjo je kraj u kome su starije, manje doterane kuće sa neuobičajenim i zanimljivim istočnjačkim detaljima, sa patinom i posebnim šmekom.

 

Vizantijske ili renesansne, gotske ili barokne, skoro svaka venecijanska palata ima svoju priču. Dok su u nekima živeli velikodostojnici, druge  su  gostile poznate ličnosti svog vremena.

 

 

Jedna od najlepših gotskih palata na Kanalu Grande je Ca D Oro („kuća zlata“), sagradjena u XV v. preživela razne stanare i renoviranja, danas je muzej sa remek  delima italijanskih renesansnih umetnika (Ticijan, Mantegna, Karpaćo, Sinjoreli i dr.)

Prelepa palata Dandolo iz XV v promenila je nekoliko vlasnika dok 1822.nije postala luksizni hotel u kome su odsedali Onore de Balzak, Riharde Vagner, Klod Debisi,i i druge poznate ličnosti iz sveta literature i umetnosti što hotelu predstavlja najbolju reklamu.

 

-Ako ste ranoranilac, sedite na obalu glavne venecijanske „ulice“ gde ćete videti kako su se stanovnici prilagodili činjenici da se ovde sve odvija na vodi. Tu su gradski prevoz „vaporeto“ , teretni djubretarski brodići, motorni čamci, gliseri, brodići sa namirnicama u obliku ploveće pijace na vodi, gondole koje čekaju radoznale turiste.

 

  

Iako je Venecija ostrvo osim Kanala Grande, čija je boja pretežno plava i zelena, većina manjih kanala ima neprovidnu puder rezedo zelenu boju vode koja potiče ne samo od nečistoće već i od peska, mulja i slojeva gline, koji zajedno čine dno lagune.Slučajno ili ne, ova boja odlično se slaže sa pastelnim tonovima venecijanskih kuća.

 
  

Najlepši doživljaj grada ipak je šetnja njenim uskim ulicama („calle“) na čijem se kraju iznenada ukaže veliki trg („campo“) ili obalama kanala („fondamenta“) i prelazak preko bezbroj kamenih, drvenih i gvozdenih mostića („ponte“) kojih je bezbroj, pa nikada niste sigurni da ste ga već videli. Svaki od njih ima naziv pa ćete tako preći preko Đavoljeg , Mosta grudi, Mosta bandi ili Mosta tuče.

 
 
 

U samom središtu Venecije , nalazi se prelepi most Ponte di  Rialto ciji naziv potiče od „rivo alto“-visoka obala. Lučni most sa tri reda stepenika i dva niza pokrivenih radnji izmedju njih, tokom čitavog dana prepun je turista koji se guraju u „prve redove“ da bi zabeležili jedan od najlepših pogleda na Veliki kanal.

 
 
 
 

Kraj oko mosta Rialto se i danas smatra središtem Venecije.

Sa obe strane mosta u pravcu ka istoku nalaze se obale Riva del Vin i Riva del Carbon koje, mada veoma kratke, predstavljaju retka šetališta u centralnom delu Kanala Grande. Na njima su načičkane bašte uličnih kafea i poredjane gondole  čiji vlasnici čekaju svoje mušterije.

 
 

Izmedju mosta Rialto i pijace  nalazi se  crkva San Giacomo di Rialto koja datira iz XII v.Najupečatljiviji deo  crkve je njen veliki okrugli sat.Na trgu ispred crkve, kao i na većini venecijanskih trgova, nalazi se bunar u koji je sakupljana kišnica i filtrirana na cpecijalan način kroz slojeve peska, pa su meštani u svakom trenutku raspolagali pijaćom vodom.

 

 
San Marco važi za  centralni deo grada u bilo kom smislu, ali je ovaj kraj najpoznatiji  po najvećem trgu  Piazza San Marco koji jedini nosi naziv Piazza dok su svi ostali trgovi  Campo.
 

Osim Duždeve palate ovde se nalazi i Basilica San Marco. Torne dell Orologio (Sat kula), stubovi na čijim se vrhovima nalaze skulpture krilatog lava, zaštitnika Venecije i Sv. Teodora.

 

 Sat-kula (torre dell Orologio) , bogato ukrašen renesansno zlatno-plavi sat, sa urezanim mesecima, fazama meseca i znacima zodijaka, stoji na zgradi kuli pored Bazilike.

 
Jedini venecijanski toranj koji se još nije nakrivio, verovatno i zbog toga što je ponovo rekonstruisan početkom XX v. je Campanile sa kojeg je 1609.godine Galileo Galilej  duzdu Leonardu Doni demonstrirao svoj prvi teleskop  a sa koga vi možete doživeti pogled na čitavu Veneciju.
 
Pozlaćeni mozaici iz XIV I XVII veka, sa predstavama Sv Marka i scenama iz Biblije, nalaze se kako duž spoljne fasade bazilike tako i iznad prolaza u crkvu. Bazilika je izgradjena u IX v da bi se u njoj čuvali posmrtni ostaci svetog Marka. Ispred njenog ulaza se uvek tiska gomila ljudi.
 
Quadriga u Loggia dei Cavalii-kako su originalne, antičke konje Sv Marka ukrali 1204.godine sa hipodroma u Konstantinopolju Venecijanci i smestili ih u muzejski deo bazilike, ovi koji se mogu videti od spolja  na terasi iznad ulaza su kopija.
 

skulptura izradjena u porfiru (vrsta smedje stene) na donjem uglu kod izlaza iz Duždeve palate predstavlja 4 rimska cara: Dioklecijana, Maksimilijana, Valerijana i Konstantina, još jedan je deo plena koji je donet iz Konstantinopolja.  

Ponte dei sospiri ili „Most uzdaha“ je mali , zatvoreni most koji povezuje Duždevu palatu sa nekadašnjim zatvorom. Nazvan je tako jer su navodno na ovom mostu zatvorenici koji su odvodjeni na višegodišnje zatočeništvo, uz uzdahe poslednji puz upućivale pogled u slobodu.

 

Stojeći na Piazzi San Marko u daljini ćete ugledati maleno ostrvo San Giorgio na kome je grandiozni, prelepi manastir sa crkvom San Đorđo Mađore . Pored nje se nalazi zvonik veoma sličan onom na Trgu Svetog Marka. Danas  je ostrvo jedan od centara venecijanske kulture.

 
 
 

u najjužnijoj od svih četvrti Dorsoduro, na samom špicu ostrva, nalazi se crkva Santa Maria della Salute, rezultat zahvalnosti grada devici Mariji za kraj epidemije kuge ,1630.godine.

 

Za vreme čuvene  Mletačke republike , ostrvo koje se do tada zvalo Spinalunga („duga kičma“) promenilo je ime u Giudecca ili po Jevrejima (Giuidei) koji su tu živeli tokom XIII v ili po „onima kojima se sudi“ (giudicati), aristokratama koji su  iz bilo kog razloga bili prognani na ovo ostrvo.

 
  

Kada se umorite, zastanite i predahnite uz odličan kapućino ili Spritz (belo vino sa mineralnom vodom i malo od  nekog aperitiva) u nekom od prijatnih restorana sa pogledom na Grand kanal

 

ili je doživite na još jedan način, uživajte u vožnji gondolom

  

Ako odlučite da posetite Veneciju, pozurite-kažu da polako tone.

Zbog njih 20 miliona koji godišnje posete ovaj grad živi i bella Venezia grad turista i grad-muzej.

 
  
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2010 u 19:22
Zahvaljujući Mimar tema je dignuta pa sam prošetala i kroz dva Džombina putopisa.Što reći? Dale ste nam prekrasan pregled "bellissime Italie"!
Hvala vam na trudu. Ja sam uživala!Thumbs%20UpClapClapClap
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 07:50
Danas navečer valjda kad sredimo prašinu ćemo sjesti zajedno i pogledati fotke i uživati. Jedino onak na brzinu, a gdje su fotke mladih zgodnih talijana? Smile
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2010 u 16:30
Hvala mimar na prekrasnim slikicama i opisima....kao da sam na trenutak bila tamo!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 23:56
Park Sigurta'..

Sta reci za ovaj park.."mali" raji na zemlji..tako "mali" da sam taj dan napravila 469 slika Big%20smileBig%20smile.. Uzivala sam u svakoj sekundi..park se je mogao obici sa vozicem,biciklom ali mi smo izabrali da ga obidjemo pjesice i bas mi je drago zbog toga...ohh,non stop sam letila sa foto-aparatom tamo ovamo Tongue.. vrijeme nas je posluzilo,bas je bilo ugodno setati..samo mi je zao sto nisam znala da se moze ponijeti dekica Big%20smile i odmarati u parku koji je ogrooooman Tongue..ali vratit cu se tamo opet u martu mjesecu da uzivam u ljepoti tulipana Tongue!
Za veceras sam pokusala izabrati "par" slika od prvog dijela parka a ostale cu ubaciti ovih dana!
Uzivajte zajedno s mnom Tongue!

(Park je stvarno prelijep tako da sam se malo igrala s foto-aparatom Wink)















































A ovo je gospodin Sigurta' Tongue









Toliko za veceras Wink..


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 09:38
Djevojke moje hvala vam što uživam u lijepoj Italiji. Vas bi komotno neka turistička agencija mogla uzeti pod svoje. Hrpa fotki i hrpa korisnih informacija. A same fotografije su prekrasne, "igranje" fotoaparatom Đombice ja nisam u prvi mah ni skužila nego mi je onda moj dragi objasnio što si radila.
 
Mimar tvoja Foto reportaža je prikaz Venecije na neki drugačiji tvoj način, ti bi i moj Čakovec opisala tako da bih sigurno pronašla nešto što ja u svojih 38 nisam još ni vidjela.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 10:29
Džomba prvo sam odguglala da vidim gdje se nalazi ova ljepota. I sa žaljenjem ustanovila da je samo 8 km od Peschiere del Garda gdje sam se "motala" i mogla da sam znala...Cry
Prekrasno, pomalo ti zavidim što imaš prilike svako toliko vidjeti nešto lijepo iz ove predivne zemlje. Ali ti se i zanimaš i pronalaziš puno toga a ne putuješ s prstom na karti glavnim putevima kao ja nekad...Cry
Baš ti hvala što dijeliš s nama makar i komadićak predivnih stvari koje posjećuješ!Thumbs%20Up
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2010 u 22:45
Bako,upravu si..nisam napisala gdje se nalazi ovaj park..ja nisam kao nasa Mimar i nasa Trisa koje ti daju svaku informaciju o tom mjestu,izvinite!Confused Evo da se popravim Big%20smile...
 Kao sto si vec rekla udaljen je 8 km od Peschiere del Garda..i nekih 50-ak km od Verone. Park se prostire na 600.000 mq...i ima ljepotu od 30.000 ruza i 500.000 tulipana Big%20smile!!
-1417 godine Nicolo' Gerolamo Contarini je izgradio na ovom terenu malu villu,villa"Domus Magna" i uzgajao je voce i povrce...
-1627 godine teren je presao u vlasnistvo familije Guarenti...
-1776 godine i Maffei su uspjeli dobiti dozvolu da koriste vodu iz rijeke Mincio za navodnjavanje terena..
-od 1776 godine do 1836 goine familija Maffei je izgradila mali dvorac i sredila dvoriste u engleskom stilu da bih na kraju teren presao u ruke familije Nuvoloni koja je 1859 godine ugostila Francesco Giuseppe I d'Austria i Napoleone III od Francuske gdje je i potpisan kraj rata di Indipendenza italiana..
-1929 godine cijeli teren je otkupila Maria Paulon,supruga lokalnog doktora, Cesare Sangiovanni..i tek 1941 godine teren je otkupio Carlo Sigurta' koji je i 1978 godine otvorio park i za posjete...u parku ima i statua gospodina Sigurta' i tu sam sliku i postavila Big%20smile..trenutno o parku se brine njegova bliza familija koja je dobila sve ovo u nasljedstvo Tongue!!
Park je stvarno prelijep i zasluzuje da se posjeti u sva 4 godisnja doba kad cvjetaju tulipani..ruze..lotus..i moja namjera je i da se vratim tamo u martu mjesecu Tongue!
Tija,sam park mi je otkrio sta sve moze moj foto-aparat Tongue...!
Bako,ja imam dug spisak ovakvih mjesta koje bih volila posjetiti u prelijepoj Italiji a neki i nisu tako daleko od Bergama ali nazalost nemam toliko vremena slobodnogOuch ali gdje god da idem sa mnom je moj drugar,foto-aparat Big%20smile i vrlo rado dijelim sa vama svu ovu ljepotu Tongue!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2010 u 07:12
Džomba polako. Malo po malo vidjet ćeš ti još puno toga. Malo na sjever, malo na jug. A nadam se da ćeš i dalje dijeliti s nama bar ponešto!Big%20smile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2010 u 07:21
Odlučila sam dan započeti šetnjom kroz Italiju i baš sam uživala u ovim krasnim slikama
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2010 u 21:52
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Odlučila sam dan započeti šetnjom kroz Italiju i baš sam uživala u ovim krasnim slikama

 

Hvala ti...zapocelo si lijepo dan WinkLOL!!

Baka,naravno..sve dijelim s vama Tongue!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.