Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesne orhideje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesne orhideje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 18>
Korisnik
Poruka
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 10:04
Daj nam sliku da vidimo koliko je puknuti list ako je jako vjerovatno zbog toga zuti
Per aspera ad astra.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 15:55
joj ali kad nemam s čim da vam uslikam,ali ne suši se taj puknuti nego drugi.Jedan je puknut po sredini a drugi je počeo da se suši na vrhu
Na vrh
Seny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Seny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 23:55



moja miltonija nikako na zelenu granu :((
Na vrh
Seny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Seny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 23:58




Sta da radim sa ovim mini phalaenopsisom...listovi poceli da zute...ovo je bas mala orhidejica ima svega 10 do 15 cm. Imam ih tri komada...kupila sam ih na jesen i bile su prekrasne pune malih cvijetova...ali sada kada su odcvale listovi su im poceli zutjeti i dobile su neke flekove po nijma...Bojim se da je to mozda zbog zaljevanja. Zalijevam ih svakih tjedan do tjedan i po ali je problem u tome sto su one posadjene samo u mahovinu koja mi prilikom zalijevanja povuce puno vode pa bude jako mokra. Da li bi bilo dobro da ih presadim i sa mahovinom pomijesam malo kore...ili sda da radim s tim malim biljcicama??
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 09:46

Neznam da li je problem samo u zalijevanju, ali sigurno je i to.
Posadi ih u kore i makni ovu vrećicu u kojoj stoji tegla jer joj je to previše vlage.
Ja svoje potapam u vodu svaka dva tjedna na sat vremena, ne treba svaki tjedan.
Sretno!

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 13:27
čini mi se da je u sfagnumu posađena on dosta vode upije pa ne treba tako često zalijevati..najbolje ju presadi u koru i potapaj svakih 10-ak dana kad vidiš da je suho unutra..mahovinu nemoj niti stavljati
Per aspera ad astra.



Na vrh
Seny View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Seny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 16:22
Hvala vam puno cure...samo mi recite na koji nacin da ih presadim...ne bih htjela da ozljedim korjenje a do sada jos ni jednu orhideju nisam presadjivala pa nemam iskustva s time. I da, one jesu u nekim malim najlon teglicama, da kupim plasticne...samo ne znam gdje da nabavim tako male i da budu prozirne. I kad je najbolje vrijeme za njih da ih presadim? HVALA VAM

I daaa...ne znam ako ste vidjele i sliku moje miltonije...imate li iskustva s tom vrstom orhideje...moja ima sve listove nekako zute i onako naborane...i odnikud ni znakova za neki novi cvijet :(( Kako da je spasim i natjeram da procvijeta ??? :))
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 19:20

Prozirnih teglica imaš za kupiti u Kalii, isto kao i supstrata za orhideje.
Kada prestanu cvjetati onda ih izvadi iz tegliva i otresi staru zemlju.
Pregledaj korijen i sve kaj je posušeno ili trulo odreži.
Stavi u novu teglicu, s jednom rukom  drži orhideju na željenoj visini, a sa drugom lagano dodaj supstrat i malo protresi teglicu da se bolje rasporedi.
Lagano utisni supstrat da ne potrgaš korijenje.
Ja ih ne stiščem previše, ali ipak toliko da se, kad primim za orhideju, sve ne iščupa iz tegle.
Stvarno je jednostavno, nadam se da si me skužila.
Miltonije nemam, pa to neznam, ali imaš teme za svaku vrstu orhideja posebno pa probaj pogledati tamo.
Sretno!

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
kikachu View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikachu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 15:17
Bok svima, prvi put sam ovdje i imam problem sa vandom. Mislim da se ne radi o bolesti al sam stavila u ovu temu...dakle..biljkica je stigla iz vana i bila na putu 7 dana..kad je dosla bilo je malcice plijesni po korijenju dio korijena se osusio a ima samo 2 korijena..stabljika je odozdo pocela zutiti i par listova je otpalo ..lijepo molim ako ima netko da mi savjetuje sto da napravim jer mi je receno da biljka nece prezivjeti al ja ocu barem pokusati..
Za sad je u drvenoj kosarici u sobi temperature do 26 a ne spusta se ispod 21, vlagomjer mi mjeri oko 70% vlage a kraj nje u kosarici je u posudici voda da isparava, na zapadnom je prozoru. danas je drugi dan otkad je stigla i lagano i dalje zuti. mozda da odrezem posuseni dio korijena ili skroz do zdravog dijela?
 
evo slika
ovdje se vidi zuti dio i korijeni:
 
vanda i njeno korijenje:
 
jedan korijen kad se namoci:
 
drugi korijen kad je mokar:
 
Mozda se jadna smrznula putem pa se zato to desilo...ili zbog svjetla...?
hvala svima ko oce pomoc
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2012 u 16:43
kikachu, dobrodošla na CIF....joj ja ti ne mogu pomoći oko tvoje vande, nikad ih nisam imala, a prelijepe su...ajde pogledaj ovdje (klik) i vidit ćeš kako ih je naša bebolina smjestila, možda pomogne, ona ima ispunjenu košaricu s nečim, pretpostavljam da je to mahovina ili kora za orhideje....možda to tvojoj fali
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 15:50
poz svima,ja sam nova ovdje i molila bih za pomoć...nešto se događa sa mojom cimbidium orhidejom a neznam kako joj pomoći...mama je svoje razdijelila jer ih je bilo previše u kopanji(neznam kak da to drugačije nazovem) pa sam ju dobila...to je bilo u 2.mj ove god...i bila je ok do prije 2 mj...brinem se za nju isto kao i ona za svoje ali mojoj su listovi posvijetlili i neki skroz na vrhu kao da se lagano suše...mamine su super,ali moja nije...malo sam pročačkala zemlju da vidim korijen i čini mi se sve ok...možda je treba presaditi?...ali opet,da je do zemlje i mamine bi bile ovakve...molila bih nekakav savijet jer mi je žao da umre radi mog neznanja...i velika hvala unaprijed...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 19:16
@arii, dobro nam došlasmile73
Neka su listovi tvog cymba svijetliji, oni trebaju biti svijetlo zeleni, ne tamno zeleni, a to što su vrhovi suhi znaći da si dobro brinula o njemu i da mu nisi dala previše vode. S preobilnim zalijevanjem strada korijen, tada cymb vene, bulbe se suše i tu više pomoći nema.
Fotni nam tog cymbaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 19:36
ajoj,ja sam se prepala da umire ili tak nekaj...puno hvala... i još jedno pitanjce...on ne bi trebal cvasti ove god obzirom da je rasađen?...bar sam ja tak shvatila,pa neznam jel sam u krivu...bum fotnula prvom prilikom samo kad se snađem tu na forumu...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 19:42
Nakon rasađivanja cymbić štrajka po godinu dana, nekad i više....Wink Koliko si bulbi posadila u teglicu?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 19:50
neznam...dobila sam tak zasađenu a nisam previše čačkala da ne oštetim...bilo me frka...bila je ogromna kopanja oko 100x50cm s jako puno njih,pa su ih rasadili u manje teglice jer nisu više mjesta imale unutra,a kolko su stavili pojma nemam...ali znam da će imati sitne bijele cvijetiće sa rozim...jednog dana...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 20:12
Fotni je i postavi na temu cymbidium, jer ovaj tvoj zasigurno ne spada na temu bolesne orhidejeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 20:19
važi...tnx još jednom...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 20:28
Originalno poslano od člana arii arii napisao:

važi...tnx još jednom...
smile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 21:16
Na vrh
Mina986 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mina986 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2012 u 14:55
Pozdrav
dobila sam na poklon phalenopsis.prvi dan mi se cinila ok,prelijepa je. vec sam sutradan primjetila plijesan na korijenu i dosta pupova se smezuralo. krenila sam jucer u akciju spasavanja,al nisam neki strucnjak pa neznam hoce jadna to prezivit. nasla sam joj u korijenu povelik komad spuzve,a korijenje je oko toga potpuno strunilo.i ostalo korijenje je izlomljeno i dobilo je zuckastu i crvenkastu boju. sve sam to izrezala,oprala od plijesni,supstrat takoder.ispekla sam ga u rerni kako sam procitala,posto jucer nisam mogla nigdje kupit novi. sta mislite koliko ima sanse da to prezivi i da se oporavi? jel mogu jos nesto napravit?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.