Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mammillaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mammillaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 23>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 19:17
schumy, kamenjar.....divne su, pune upova i cvjetićasmile213
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 23:33
Wow kamenjar,divan kaktus.Slikaj kad skroz procvjeta.
sutnja je zlato....
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 07:12
Prelijepa je Schumy. Kamenjar biti će prekrasnih cvjetovaTongue
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 20:39

mala mamilarija sa velikim bijelim cvijećem:
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 07:09
Pinus, prekrasno!!!!!
Mislim da je to mammillaria barbata.
Pozdrav.........schumy  Clap Clap Clap
Clap
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 08:15
Evo malo i mojih mammillaria, ovo je mammillaria duwei.
Mislio sam da sam ju "izgubio", naime stradala je njezima "mama" a ovo je potomak u poodmakloj dobi života, (oko 6 godina).









Inače sam mišljenja da sve kaktuse treba uzgajati u "grozdovima" jer tako rastu i u prirodi, većina mojih kaktusa ovako izgleda...
MissM, bit će pelcerića, nisam zaboravio!

Pozdrav......schumysmile213
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 08:49

@schumy, ako si ti za moju rekao da je prekrasna tada je tvoja Mammillaria duwei remek djelo prirode po istoj skali vrijednosti.
Tvoja je stara 6 god. a moja je tek oko 6 mj. kod mene. Sada kada je procvjetala pokušao sam ju sam ID. Činilo mi se da bi to isto mogla biti mammillaria duwei (desna na slici). Mammillaria barbata ima na većini slika cvijet roza boje.
Ova mamilarija sa sredine slike ima još veći cvijet:

Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 12:17
Schumy,jos nisam vidjela ovako raskosnu mammillariu,sa puno cvjetova.Zaista je fantasticna.
sutnja je zlato....
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 07:12
Pinus, dženi, hvala na pohvalama, imam još toga za objavu......
Pinus, mislim da je ona tvoja ipak m. barbata, ima varijeteta sa bijelim, žutim i svjetlo-rozim varijetetima samo su rijetke. Ona desan mislim da nije m. duwei, nju karakteriziraju sitni cvjetići, pogledaj dobro moju. Kada budemrasađivao pošaljem ti pelcer, ali to će biti najesen nakon sezone. Ja naime rasađujem cijele godine kada stignem, samo ne u sezoni cvatnje, normalno. Do sada nisam nikada imao problema, iako se presad najbolje primi i ukorijeni na proljeće...
Pozdrav.............schumy 
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 19:21
Schumi,molim te odaj nam tajnu,kako do ovakvih primjeraka doci,koje im uslove pruziti?Dal ih prihranjujes necime,pa su tako bujne i jel im tijesno kad su ovoliko zbijene?
sutnja je zlato....
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 22:10

Mammillaria hahniana
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 22:44

Može pomoć kod ID ove mamilarije ?


Volim mamilarije a znate zašto ? Zato što kod njih cvijet traje i traje.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 08:58
Evo i mojeg skromnog doprinosa na ovu temu, ova moja je mammillaria zeilmanniana, cvjeta već 2 mjeseca i moram objaviti sve moje snimke jer  zaista stoji Pinusova tvrdnja da "mammilarie u cvjetanju traju-i-traju" :

 









Pozdrav..................schumy smile213
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 15:59
Pinus, mislim da je ona tvoja mammillaria noureddineana.
Pozdrav..........schumy smile73


**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 16:06
mama mia kakve mammillarie smile71

i mene zanima odgovara li im ovakva gužva, čini mi se da se prelijevaju preko ruba, mada nema slike iz profila
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 16:40
.

. . . . . . . Mammillaria duwei . . . . . . .

schumy pogledaj ove dvije slike. Dali još uvijek misliš da to nisu isti kaktusi ?
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 17:46
Eh Schumy, Schumy...
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 07:19
Pinus, mislim i dalje da to nisu isti kaktusi.....Čekaj da se razrastu pa ćemo bolje moći identificirati tvoje "ljepotice".
Svima zahvala na poslanim postovima. Moj način uzgoja kaktusa je sažet u jednoj rečenici:
Čim manje "prčkanja" po njima, pustiti ih da slobodno rastu.....
Prihrana: 1 ÷ 2 puta u sezoni (rano proljeće i sredina/konac ljeta)
Presađivanje: samo kada ovako "prekipe" kako su rekle dzeni i natalija, a i to činim čim rjeđe....
Supstrat: Već sam jednom pisao - ukratko 1/3 obične zemlje iz vrta ("komunal");
1/3 pijesak (kameni agregat) 0-4mm, 1/3 humusna zemlja za cvjetnice......
Tu dolaze onda varijante ovisno o tipu kaktusa - dodajem istučene cigle od crijepa ili blok-opeke, većeg kamena na dno posude - drenaža.....
Ovi postoci - dijelovi nisu uvijek točno određeni, može se varirati obzirom na iskustvo i potrebe određenog tipa kaktusa....
Evo, to je moja "tajna", ni-manje-ni-više.....
Svima lijepi pozdrav!
Pozdrav..............schumy smile79

**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 08:42
Malo sam "protutnjio" po forumu i u podforumu "zemlja/gnojivo" od 30.12.2011. sam napisao nešto više o mojim načinima spremanja zemlje za kaktuse pa koga interesira - povirite.....
schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 19:16
Hvala Schumy na savjetima.Ja ovakve primjerke mogu samo sanjati,jer volim prčkati po kaktusima,stalno ih mičem,pipkam,valjda sto sam nova u tome.I jedva odolijevam da ih ne zalijem,bar jednom sedmicno
sutnja je zlato....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.