Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101102103104105 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 05:44
Lela, u 11. mjesecu! Ma to je zaista nevjerojatno. Onda ću staviti jednu odmah sad, ja sam mislila da je već kasno.
Arim, meni je svaki hibis lijep...svaki ima nešto svoje. Upoznala sam mnoge ljude koji su opsjednuti hibiskusima, i mnogo sam razmišljala šta je to u toj biljci koja tako začara ljude. Nisam baš otkrila, ali da začara, zaista začara.
Tim povodom, evo jedne divlje vrste, od koje ne mogu odvojiti pogleda kad cvate, a cvate neprestano!


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 07:02
Nina obozavam divljake! Bas imaju cari! ja mislim da za reznice nije nimalo kasno, ja ih trenutno imam da ih ni pobrojati nesmijem.... sto hibija sto raznog drugog... puno bolje rezultate imam u ovo doba godine nego u rano proljece. Tu turu sa balerinom sam stavila poslje naseg kirvaja (15.10) sto znaci sredinom 11 je bila ukorjenjena...
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 19:32
Hvala vam na potpori :) volim ja svoje hibiće i uživam u njima baš znaju začarati kao što Nina kaže.
Nina ovaj divljak je jako lijep.

“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 07:57
Ovo je DALMA, predivan kultivar, lijepog rasta i grananja, obilne cvatnje, i nevjerojatnih boja koje mijenja tijekom dana.  Da li se zakorjenjuje, ne znam, a baš bi trebalo ispitati...uvijek u jesen donesem dobre odluke, a onda u proljeće nemam vremena da ih ostvarim.



Uploaded with ImageShack.us

Ovo su njene slike iz arhive, u trenucima kad je bila sva u cvatu:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

I ovdje se može vidjeti kako mijenja boju tijekom dana:
UJUTRO


Uploaded with ImageShack.us

PODNE


Uploaded with ImageShack.us

VEČER


Uploaded with ImageShack.us

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 08:08
Nina ocaravajuca je! Da sam na tvom mjestu, hrabro bih joj uzela dvije grancice i stavila sada na ukorjenjivanje! moji prozori su puni raznih reznica u svakim stadijima, od citave vercice do onih koje vec busim i koje skidam...
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2013 u 08:19
Predivna,predivna!Koliko je dugo imaš izglada velika.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2013 u 13:39
Kasnim malo... Evo nekoliko fotkica, još fali High Voltage obečani i ali čekam bolju fotku...

Sijanac od prošle godine, napokon nešto novo:

Prekrasan bez imena još uvijek:
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 06:52
Arim, sigurno joj je 8 godina.

Double Agent, neobične boje, vrlo elegantnog izgleda. Sporije raste.


Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 17:00


.......na ovu temu nesmijem dolaziti, na ovu temu nesmijem dolaziti......nesmijemsmile39
Pa ovu sliku stavljam na zaslon kompa !
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 01:22
Dugo nisam bila na ovoj temi, ali obzirom da volim hibije eto me opet. 
NINA ona tvoja Dalma je prekrasna. Mislim da sam i na Facu komentirala. Oduševila me je zbog mjenjanja boje tokom dana. Stavi me na listu za reznice...
FREE tvoj hibić je prekrasan. Boja je posebna
Ja sad već imam ljepu kolekciju hibića, a najljepši primjerak je Ninin Persian rug. Još ga nisam orezivala , žao mi je pa se još nije razgranao, ali je dosta visok izrastao...
Evo nekoliko slika...

Nažalost ništa od slika. Photobucket nije dostupan. Slke će biti naknadno....smile48
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 22:18
Danas imam više sreće sa Photobucketom pa ću staviti nekoliko slika mojih hibija...To je dio kolekcije

Persian rug, od Nine..


Ovim ostalima ne znam ime..




sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 16:24
Jagoda, jako lijepi, svi od reda.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 09:17
Jagoda predivni su svi.

“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 23:46
Krasni su vam hibići smile57
Evo malo i mojih ljepotana
 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 00:14
Sve jedan ljepši od drugog!
             
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 07:57
Bebolina, krasni su ti, svi odreda.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 07:59
Evo dalje mojih, jesen je jako dobra za cvatnju. Danas domaći narančasti, meni jedan od najdražih domaćih, iako mi i rozi oduzima dah.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 08:01
Fantasy Charm, ogromni roza hibiskus, na ovoj slici na mojoj omiljenoj koprivici:



Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 14:11
Ma prelijepi su svi od reda i MM ih zavolio svaki put me izvijesti o novom cvitetu na njima :) Evo polako zima nam stiže kad ih treba unijeti u kuću za koji dan jutarnje će biti 3-4°?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 14:21
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Ma prelijepi su svi od reda i MM ih zavolio svaki put me izvijesti o novom cvitetu na njima :) Evo polako zima nam stiže kad ih treba unijeti u kuću za koji dan jutarnje će biti 3-4°?

To i mene muči,nekako mi je to prebrzo došlo.Nadam se da će nam netko odgovoriti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101102103104105 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.